Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

BALIKESİR?DEN ?HAYIR? DUYMAK İSTİYORUM (15.04.2017)


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de partililerle bir araya geldi. Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde partililere seslenen Kılıçdaroğlu, 16 Nisan akşamında Balıkesir’den yüksek bir sesle ‘hayır’ duymak istediğini söyledi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sabah saatlerinde geldiği Balıkesir’de Gönen ve Balya ziyaretlerinin ardından Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde STK Temsilcileri, iş adamları, kanaat önderleri, partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Salon içerisinde partililerin slogan atmamalarını isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, salondakilerden ayrıca kendilerini sessizce dinlemelerini istedi.

 

Yol ayrımına gelindiğini ve sandığa düşünerek gitmek gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu; “Sizden bir isteğim var. Slogan atmayacağız. Bir isteğim daha var. Ve beni sessizce dinleyin. Bu bir parti meselesi değil, bu Türkiye meselesi. Balıkesir’de bir partinin Genel Başkanı olarak değil vatandaş olarak hitap edeceğim. Neden Genel Başkan olarak hitap etmiyorum? Sorun bir parti değil, parti seçimi değil. Bir Türkiye sorunu ile karşı karşıyayız. Sandığa düşünerek gitmeliyiz. Bir yol ayrımına denk geldik. Demokratik parlamenter sistem mi yoksa tek adamlık mı? Sorun budur. Hangi partiden olursa olsun, hangi kimlikten, inançtan olursa olsun bu güzel ülkede bayrağımızın altında onurumuzla yaşamak istiyoruz. Onurla yaşamanın en temel şartı demokrasidir. Benim gibi düşünmeyen bir insana kızamam. O da ben de farklı düşünebilirim. Birbirimizi demokrasi içinde saygıyla dinlemeliyiz” dedi.

 

“ÇOK PARTİLİ HAYAT DEMOKRASİMİZİN EN TEMEL KURALI”

Çok partili hayatın bizim demokrasimizin en temel kuralı olduğunu savunan Kılıçdaroğlu; “Anayasa değişiklikleri görüşülürken toplumun değişik kesimleri neden anayasa mahkemesine başvurmuyorsunuz dediler. Atatürk’ün Amasya tamimi aklıma geldi. Milletin istiklalini milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Bir halkın kaderini bir mahkeme belirlemesin dedik. Sandığa gidelim, demokrasiye sahip çıkalım. Demokrasi bize fazla demek de bir yöntem. Adı tek adam rejimidir. Bunu özlüyorsunuz evet oyu kullanacaksınız. Demokrasi sadece benim için değil, sadece CHP’liler, AKP’liler yada sadece MHP’liler için değil. Hepimiz için geçerlidir. Hepimiz sahip çıkmak zorundayız. Şunu unutmayalım. Atatürk 29 Ekim 1923 tarihinde cumhuriyeti kurduğunda bütün islam devletleri cumhuriyeti kabul ettiler. Bütün bu Müslüman ülkeler Türkiye’yi hep örnek aldılar. Demokrasiyi geliştirdik, tek partiliden çok partili sisteme geçtik. Çok partili hayat bizim demokrasimizin en temel kuralıdır. Şimdi biz mevcut rejimi bir tarafa bırakıyoruz. O nedenle bu referandum ülkenin kaderiyle ilgilidir” diye konuştu.

 

“1982 ANAYASASI’NA DA HAYIR DEDİM”

1982 Anayasası’na da hayır dediğini aktaran Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben 1982 Darbe anayasasına hayır dedim ve gururluyum. Şimdi herbirinizin sorumluluğu var. Sadece kendinize karşı değil. Sadece Balıkesir’e karşı değil, sadece Türkiye’ye karşı da değil. Bu sorumluluğun anahtarı hayır oyunda yatıyor. Hayır dediğimiz zaman şu mesajı vereceğiz: “Büyük baskılar yaptılar. Ama ben direndim” diyeceksiniz çocuğunuza, torununuza.”

 

“DEVLETİ DEVLET YAPAN ADALETTİR”

‘Devleti devlet yapan adalettir’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalete siyaset buluşturulduğunu şu sözlerle aktardı: “Yapılan değişiklikle cumhurbaşkanlığı makamı bir parti makamı olacak. Şunu soralım: Makam çok mu önemli. Bizim tarihimizde, kültürümüzde çok önemli. 80 milyonun ortak paydasıdır. Çünkü o makam Türkiye’yi temsil eder. Bir partinin genel başkanı olursa Türkiye’yi temsil edebilir mi? Tarafsızlık önemli. Tarafsız olduğu zaman mahkemeye hakim tayin edebilir. Bir partinin genel başkanı mahkemeye hakim tayin ederse orada adalet yok olur. Devleti devlet yapan adalettir. Adalet mülkün temelidir. Şimdi biz adalete, mahkemeye siyaset buluşturuyoruz. Bir partinin genel başkanı mahkemelere hakim tayin edecektir. Gün düşünmeye günüdür. Bunun bir partiyle ilgisi yok. Bugün a partisi olur yarın b partisi olur. Bunun kişiyle de ilgisi yok. Bütün yetkileri bir kişiye verirseniz yarın ne yapacağınız kestiremezsiniz. Herkesin düşünmesi gerekiyor. Hepimiz düşüneceğiz. Bu ülkenin geleceğinden hepimiz sorumluyuz. Vatanseverlik sadece bana özgü bir kavram değil. Öyle bir yönetim tarzı geliyor ki parlamentonun elindeki bazı yetkiler bir kişiye veriliyor. Liyakat sistemini de o bir kişi belirleyecek. Bu bir memleket sorunu.”

 

“MALI GÖTÜRMEK NORMAL OLACAK”

Yeni rejimde milletvekillerinin bakanlara soru soramadığını açıklayan Kılıçdaroğlu, ‘Malı götürmek normal olacak’ dedi ve konuşmasına; “Mübarek kitabımız işi ehline verin yazıyor. Bu işi bilene temsil edeceksiniz. Ben ameliyat yapamam, ressam olamam. Küçük ayrıntılar iş bölümüne giden ülke gelişmiş ülkedir. Her işin uzmanı olmak zorundadır. Biz şimdi işi ehline vermeyi bir tarafa bırakıyoruz. Bir kişiye her türlü yetkiyi veriyoruz. Al ülkeyi tepe tepe kullan diyoruz. Hangi partiden olursak olalım bu bir memleket meselesidir. Hiç kimsenin buna razı olmaması lazım. Başbakanlık neden kalkıyor? Osmanlı’da da başbakanlık vardı. Şimdi Osmanlı’da var olan düzeni de tuzla buz ediyoruz. Bakanlar Kurulu’nu da kaldırıyoruz. Vekiller Bakanlara soru soramayacak. Aklınız kabul ediyor mu bunu? Bir vekil Balıkesir’in sorunlarını anlatıp soru soramayacak. Nerede demokrasi? Bir hükümet kurulacak. Hükümet güvenoyu istemek için meclise gelmeyecek. Yolsuzluk yapan bir bakan için gensoru verilemeyecek. Yani malı götürmek normal olacak. Kul hakkı en büyük günah. Şimdi kul hakkı yiyen bir bakana soru bile soramayacağız. Buna ne diyorlar? Tek adam rejimi” şeklinde devam etti.

 

“BENİM TAYİN ETTİĞİM HAKİM BENİM DAVAMA BAKACAK”

Parlamentodaki vekil sayısının 550’den 600’a çıkarılmak istenmesiyle ilgili de konuşan CHP Genel Başkanı; “Sorumlu cumhurbaşkanlığı diyorlar. Nasıl soracağız? Anca 400 vekil bir araya gelecek. Şimdi bugünkü düzende 400 değil 276 yeterli. Neden 400’e çıkıyor. Kimse yargıya götürmesin diye. Diyelim ki 400 vekili bulduk, mahkemeye gittik. Anayasa mahkemenin üyelerini başkan tayin edecek. Sizce adaletli olur mu? Benim tayin ettiğim hakim benim davama bakarsa burada adalet olur mu? Samimi olmak, gerçekçi olmak lazım. Getirilen felaketin boyutlarını görüyorsunuz” dedi.

 

“MECLİSTEN YETKİLER ALINIYOR”

Kurtuluş Savaşı’nı yöneten meclisten bütün yetkilerin alınacağına dikkat çeken Kılıçdaroğlu; “Öyle yetkiler veriliyor ki bütün bakanlar, yardımcılar, valiler, savcılar, hakimler vs. bir kişi bir kararname ile bir anda değişebilir. Peki Türkiye Cumhuriyeti devleti bu kadar ucuz mu? Oysa bugün bu yetkilerim büyük bir kısmı parlamentoda. Tek adama bütün bu yetkiler veriliyor. Vicdan denilen bir şey var. Hepimizin düşünmesi lazım. Atatürk’e verilen bir yetki buna da veriliyor. Meclisi tek başına feshetme yetkisi. Parlamenter demokratik sistemde cumhurbaşkanının meclisi feshetmesi için seçimden sonra 45 gün içinde hükümetin kurulamaması lazım. Feshedecek kişi bir partinin genel başkanı. 600 vekilin olduğu bir parlamentoyu hiçbir gerekçe göstermeden feshedecek. İzin verecek misiniz? Bu Türkiye’yi ateşe atmaktır. Balıkesir’in Kuva-yi Milliyet tarihinde önemli bir yeri vardır. Balıkesir sıradan bir kent değildir. Biz meclisi neden önemsiyoruz. Kurtuluş savaşını yönettiği için. Bu kadar önemli bir meclisten yetkileri alıyoruz. Yazıktır günahtır bu devlete” açıklamasında bulundu.

 

“DEMOKRASİ İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

‘Biz demokrasi içinde birlikte yaşamak istiyoruz’ diyen Genel Başkan açıklamasının devamında; “ Farklı kimliklerimiz olabilir ama birlikte yaşamak istiyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Şimdi diyoruz ki ülkeyi tek bir adam yönetsin. Akıl var mantık var. Cumhurbaşkanının bir danışmanı 16 Nisanda yeni bir devlet kuracaklarını söylüyor. Türkiye Cumhuriyeti devletinden neden rahatsızlık duyuyorsunuz? Bize bu milleti altın tepside sunmadılar. Emin olun anlamakta zorluk çekiyoruz. Neden rejimi değiştiriyorsunuz?” ifadelerine yer verdi.

 

“MEMLEKETİN SORUNLARINI ÇÖZMÜYOR”

Anayasa değişikliğinin memleketin sorunlarını çözmediğini savunan Kılıçdaroğlu; “Anayasa değişiklikleri memleketin hangi sorununu çözüyor? Ekonomiyi, tarımı, terörü vs. çözüyor mu? Bunun bir partiyle ilgisi yok. Bu ülkenin kaderini belirleme oylaması. 15 yıldır iktidardalar. 15 yıldır terörü önlemek istediniz de biri size engel mi oldu? Parlamentoyu ayak bağı olarak görüyorlar. Yetkisi alınan parlamento güçlü mü olur? Güç sayıyla olmaz, akılla olur. Sayıyla olsaydı 600 vekil az bunu 5 bin yapın derlerdi. Hem yetki alınacak hem güçlü parlamento denilecek. Öyle güçlü ki vekiller soru soramıyor. Demokrasi kültürümüzü kökünden dinamitliyorlar. Bir kişinin aklı bir tarafa 80 milyonun aklı bir tarafa. Buna evet diyor musunuz?” dedi.

 

“FRENİ OLMAYAN KAMYON..”

‘Freni olmayan kamyona 80 milyon kişi biniyor’ diyen Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında; “Freni olmayan bir kamyona 80 milyon kişi biniyor. Buna izin verecek miyiz? Bunun partisi yok. Nereye gittiğimiz belli değil. Bunları anlattığımda rahatsız oluyorlar. Miting yapıyorlar. Mitingin konusu Kemal Kılıçdaroğlu. Reklamın kötüsü olmaz. Ama işi hakaret boyutlarına vardırıyorlar. Siz 3’ünüz gelin ben tek başıma geleceğim. Üstelik ben TV ayrımı da yapmıyorum. Ayrıca gazeteci ayrımı da yapmıyorum. Dünya kadar havuz medyasından gazeteciniz. Var. Gelebilirler mi? Adım gibi biliyorum ki gelemezler” dedi.

 

“TÜRK HALKI DEMOKRASİDEN YANA”

Bütün baskılara rağmen Türk halkının demokrasiden yana olduğunu dile getiren Genel Başkan; “Biz kim olursa olsun demokrasiyi savunuyoruz. Pazar günü sandığa gitmek çok önemli. Sandığa gitmek hayır oyu kullanmak ve bunu gelecekte torunlarına aktarmak çok önemli. Bugün Pazar pikniğe gideceğim demeyin. Gideceksiniz sandıkta kahverenginin altına onurla gururla bir hayır damgası vuracaksınız. Bunu yapınca göreceksiniz bütün baskılara rağmen Türk halkı demokrasiden yana oldu.

Herkes şundan emin olsun. Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Görüşlerimiz farklı olabilir ama bir arada huzur içinde, kardeşçe, barış içinde yaşamak istiyoruz. Ülkemizin dünyada itibarı olmasını istiyoruz. Dünya ile kavga etmemek istiyoruz. Son 2 yılda bir tek komşumuz bile kalmadı. Alanya’da esnaf turist duasına çıkıyor. Turisti getirmeyene ders vereceksiniz önce.

İş dünyası için de çok önemli. İş dünyası can ve mal güvenliğini bekler. Öyle bir yetki veriyoruz ki ülkenin her hangi bir yerinde OHAL ilan edebilecek bir kişi. MGK neden kaldırılmak isteniyor? Ya yanlış yapılırsa. Emniyet müdürlerini, valileri paralel devlete teslim ettiler. Hepimizin düşünmesi lazım. Herkese büyük görev düşüyor. Bu ülke için 12 saat 24 saat çalışmaya devam edeceğim. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Sizlerden yüksek bir hayırlı haber bekliyorum“ diye konuştu.
Video Haberler


GİRAY BULAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ (24.01.2018)
BALIKESİR ŞEHİDİNİ UĞURLADI (23.01.2018)
HEDEF BÜYÜKŞEHİR (22.01.2018)
METİN KIRCI 2017Yİ DEĞERLENDİRDİ (20.01.2018)
BERBERLER ODASI'NDA KONGRE HEYECANI (19.01.2018)
AÇIKLAMA BEKLİYORUZ (18.01.2018)
SAMİ SÖZAT 2017Yİ DEĞERLENDİRDİ (17.01.2018)
ELEKTRİKÇİLER ODASINDA KONGRE HEYECANI (16.01.2018)
MHP?DE YENİ GÖREVLENDİRMELER (15.01.2018)
TUHAFİYECİLER?DE KONGRE HEYECANI (13.01.2018)
TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ (12.01.2018)
SABRİYE YİĞİT ADAYLIĞINI AÇIKLADI (11.01.2018)
ŞOFÖRLER ODASI'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ (10.01.2018)
CHP?DE KONGRE HEYECANI (09.01.2018)
TÜKODER KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ (08.01.2018)
EMNİYET'TEN NARKOTİK UYGULAMASI (06.01.2018)
SON ANDA KURTARILDI (05.01.2018)
BİÇKİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU (04.01.2018)
BEST'TEN 2018 PARTİSİ (03.01.2018)
KARESİSPOR-DÜZCE BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (02.01.2018)
AK PARTİ KARESİ'DE KONGRE HEYECANI (01.01.2018)
ÇİFTÇİLERE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ (30.12.2017)
KARESİSPOR'DA AYAN GÜVEN TAZELEDİ (29.12.2017)
AKP'NİN İŞÇİLERE KAZIĞI (28.12.2017)
SÖZAT UYARDI (27.12.2017)
CHP İNÖNÜ'YÜ ANDI (26.12.2017)
TÜRK OCAKLARI?NDAN SEMİNER (25.12.2017)
MHP İL KADIN KOLLARI GÖREVE BAŞLADI (23.12.2017)
DİLEK YALÇIN GÖREVİNE BAŞLADI (22.12.2017)
ADD'DEN DAYANIŞMA YEMEĞİ (21.12.2017)
KAÇAN BALIK BÜYÜK OLMASIN (20.12.2017)
SENDİKALARDAN TEPKİ (19.12.2017)
GALİP GELDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUM (18.12.2017)
BAŞBAKANLIĞA DİLEKÇE GÖNDERDİLER (16.12.2017)
936 POLİS YEMİN ETTİ (15.12.2017)
DİLEK YALÇIN KARESİ?YE ADAY (14.12.2017)
VATAN PARTİSİ?NDEN KUDÜS TEPKİSİ (13.12.2017)
ÇELMAK SPORA YATIRIMI SÜRDÜRÜYOR (12.12.2017)
HAYKOOP-ALMAN İŞBİRLİĞİ (11.12.2017)
STK'LARDAN KUDÜS TEPKİSİ (09.12.2017)
ÜLKÜ OCAKLARI?NDA GÖREV DEĞİŞİMİ (08.12.2017)
YUSUF YÜKSEL ADAYLIĞINI AÇIKLADI (07.12.2017)
İBRAHİM KOÇ ADAYLIĞINI AÇIKLADI (06.12.2017)
KARESİSPOR-İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ MAÇININ ARDINDAN (05.12.2017)
CHPLİ BİÇKİ BAŞKAN KAFAOĞLUNA YÜKLENDİ (04.12.2017)
BÜYÜKŞEHİR'DE SPORA DESTEK (02.12.2017)
BAŞKAN AVCI MUHTARLARLA BULUŞTU (01.12.2017)
SERKAN SARI İL BAŞKANLIĞINA ADAY (30.11.2017)
BALIKESİR KADIN PLATFORMU'NDAN AÇIKLAMA (29.11.2017)
MÜHENDİSLİK DEKANLARI BALIKESİR?DE TOPLANDI (28.11.2017)
CHP ALTIEYLÜL?DE HAYDAR ÇUHADAR ADAY (27.11.2017)
CHP'LİLER NUTUK DAĞITTI(25.11.2017)
YÖNETMELİK İPTAL EDİLSİN (24.11.2017)
AKPNİN POLİTİKALARI FRENİ TUTMAYAN KAMYON GİBİ (23.11.2017)
VATAN PARTİSİ'NDEN NATO'YA TEPKİ (22.11.2017)
YÖNETMELİĞİ KABUL ETMİYORUZ (21.11.2017)
CHP'DEN YEREL YÖNETİMLER AKADEMİSİ PROGRAMI (20.11.2017)
CHP'DEN YEREL YÖNETİMLER AKADEMİSİ PROGRAMI (20.11.2017)
TUBİTAK EĞİTİMİ (18.11.2017)
FİZYOTERAPİSTLERDEN DİYABET EĞİTİMİ (17.11.2017)
AYLA KAYMAZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI (16.11.2017)
ALTIEYLÜL'DE BAŞKAN HASAN AVCI OLDU (15.11.2017)
KARESİSPOR-SELÇUKLU BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (14.11.2017)
CHP'Lİ KADINLAR 'NUTUK' DAĞITTI (13.11.2017)
10 KASIM?DA HÜRRİYET ORATORYOSU SAHNELENDİ (11.11.2017)
BALIKESİRSPOR?DA ESKİŞEHİR MAÇI HAZIRLIKLARI (10.11.2017)
BALIKESİR SENDİKALAR BİRLİĞİ HÜKÜMETİ UYARDI (09.11.2017)
AK PARTİ REFORM PARTİSİDİR (08.11.2017)
BALIKESİR'DE LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM PLATFORMU KURULDU (07.11.2017)
BAŞKAN BONCUK KONUŞTU (06.11.2017)
AK PARTİ?DE TEMAYÜL YAPILDI (04.11.2017)
İSTANBUL MAÇI HAZIRLIKLARI (03.11.2017)
UĞUR KEŞKE BİZİ DİNLESEYDİ (02.11.2017)
AYDIN AYHAN ANLATTI ÖĞRENCİLER DİNLEDİ (01.11.2017)
EDİP UĞUR HEM PARTİSİNDEN HEM BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ (31.10.2017)
OTİZM HAKKINDA SEMPOZYUM DÜZENLENDİ (30.10.2017)
TARAFTARLARDAN LOKMA HAYRI (28.10.2017)
SÖZAT?TAN ELEŞTİRİ (27.10.2017)
RESİM SERGİSİ (26.10.2017)
AMATÖRLERE MALZEME YAĞDI (25.10.2017)
PTT 177 YAŞINDA (24.10.2017)
SON GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ (23.10.2017)
CHP?YE YENİ GENÇLİK KOLLARI (21.10.2017)
İSTİFA ETMEDİ AMA... (20.10.2017)
?TASARI GERİ ÇEKİLSİN? (19.10.2017)
KARESİ SANATA DOYACAK (18.10.2017)
BALIKESİRLİLER BİRLİĞİ?NDEN TARHANA ETKİNLİĞİ (17.10.2017)
AŞURE SEVGİDİR (16.10.2017)
BAUN'DAN HEPATİT BİLGİLENDİRMESİ (14.10.2017)
AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI (13.10.2017)
CHP?LİLERDEN ?MÜFTÜ NİKAHI? TEPKİSİ (12.10.2017)
?ERDOĞAN?IN İZİNDEYİZ? (11.10.2017)
65 profesör ?Düşme?yi Karesi?de tartıştı (10.10.2017)
EĞİTİM-SEN?DEN 5 EKİM AÇIKLAMASI (09.10.2017)
MİMARLAR ODASI?NDAN POSTER SERGİSİ (07.10.2017)
İLK KONTEYNERLER YOLA ÇIKTI (06.10.2017)
KOCA MÜFTÜ UNUTULMADI (05.10.2017)
ERKEN TEDAVİ ÖNEMLİ (04.10.2017)
LOJİSTİK ÜSTÜNLÜĞÜNÜZ OLMADAN TİCARİ SAVAŞLARI KAZANAMAZSINIZ (03.10.2017)
GÜLER OGM ORMANSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ (02.10.2017)
KARESİLİ ÇOCUKLAR DOĞRU HAMLEDE BULUŞUYORLAR (30.09.2017)
DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ, DİRENECEĞİZ (29.09.2017)
KARESİSPOR SEZONU DUALARLA AÇTI (28.09.2017)
BÜYÜKŞEHİR'DE SARIYER MAÇI HAZIRLIKLARI (27.09.2017)
BALIKESİR?DE ASTRONOMİ ŞENLİĞİ (26.09.2017)
YALÇIN AÇIKLAMALARDA BULUNDU (25.09.2017)
?HAKKIMIZI ARAMASINI BİLMİYORUZ? (23.09.2017)
İMECE KART TANITILDI (22.09.2017)
BALIKESİR İKK AÇIKLAMALARDA BULUNDU (21.09.2017)
BESOB BAŞKAN VEKİLİ AHİLİK İLE İLGİLİ KONUŞTU (20.09.2017)
ESNAFA DESTEK VERİYORUZ (19.09.2017)
?SEN MARATON KEMALSİN? (18.09.2017)
TURİZM SEMPOZYUMU YAPILDI (16.09.2017)
?ÇILDIRABİLİRSİN!? (15.09.2017)
?2 AYDA BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK? (14.09.2017)
KILIÇDAROĞLU YARIN BALIKESİR?DE (13.09.2017)
?60 MİLYON TL?LİK YATIRIM? (12.09.2017)
BİÇKİ: ?CHP ÜLKENİN UMUDU OLMAYA DEVAM EDECEK? (11.09.2017)
VALİ?YE SİTEM (09.09.2017)
BALKES'TE ANKARAGÜCÜ MAÇI HAZIRLIKLARI (08.09.2017)
EN ÇOK İLGİYİ TÜLÜTABAKLAR ÇEKTİ (07.09.2017)
KAZASIZ BELASIZ BİR YIL OLSUN (06.09.2017)
2017-2018 ADLİ YILI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ (05.09.2017)
VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI KINIYORUM (31.08.2017)
95.YIL COŞKUSU (30.08.2017)
ANKARAGÜCÜ MESAİSİ SÜRÜYOR (29.08.2017)
MUSA BİLAL AÇIKLAMALARDA BULUNDU (28.08.2017)
YEMİN ETTİLER (26.08.2017)
BALIKESİR POTANSİYELLİ BİR ŞEHİR (25.08.2017)
ALTINORDU HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR (24.08.2017)
10 DAKİKA YETTİ (23.08.2017)
AMATÖRDE KURALAR ÇEKİLDİ (22.08.2017)
TÜGVA İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI (21.08.2017)
BALIKESİR SENDİKALAR BİRLİĞİ?NDEN AÇIKLAMA (19.08.2017)
BU KÜRSÜYÜ SEVİYORUM (18.08.2017)
RÜYANIZ GERÇEK OLACAK (17.08.2017)
KÜMELENME ÇALIŞMASI OLACAK (16.08.2017)
?ERDOĞAN?IN TEHDİTLERİNE PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ? (15.08.2017)
ALTIN KEMER OKULU?NUN (14.08.2017)
MHP'Lİ PAR AÇIKLAMALARDA BULUNDU (12.08.2017)
KURTDERELİ GÜREŞLERİ BAŞLIYOR (11.08.2017)
?KAMU SAĞLIĞI HİÇE SAYILIYOR? (10.08.2017)
BALIKESİRSPOR?DA ADS HAZIRLIKLARI (09.08.2017)
BALIKESİR DİJİTALLEŞEMEYE EN UYGUN ŞEHİR (08.08.2017)
TARKAN KADOOĞLU: ?ANADOLU 4.0 HİKÂYESİNİ YARATMANIN VAKTİ GELDİ? (07.08.2017)
?İNOVATİF ÜRETİM YAPMAK ZORUNDAYIZ? (05.08.2017)
BALKES KAMPI TAMAMLADI (04.08.2017)
BALKES'E 7 MİLYON TL (03.08.2017)
CAN HOCA PERFORMANSTAN ÇOK MEMNUN (02.08.2017)
SEZON AÇILIŞINDA RAKİP BURSASPOR (01.08.2017)
TAKViYELER OLACAK (31.07.2017)
BGC DEN SÖYLEŞİ VE SERGİ (29.07.2017)
EN BÜYÜK AVANTAJ İSKELETİN KORUNMASI (28.07.2017)
SICAK HAVA BALKES?İ ZORLUYOR (27.07.2017)
2NCİ ETAP KAMP DÖNEMİ BAŞLADI (26.07.2017)
İMECE KARTLA ÜRETİCİ RAHAT NEFES ALACAK (25.07.2017)
MESCİD?İ AKSA TEPKİSİ (24.07.2017)
MUHARİP GAZİLERDEN ?PROTOKOL? TEPKİSİ (22.07.2017)
BÜYÜKŞEHİR MECLİS?İ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (21.07.2017)
ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLMÜYOR (20.07.2017)
BALABAN BALIKESİR?DE (19.07.2017)
FETÖ?NÜN SİYASİ AYAĞI ORTAYA ÇIKARTILMALI (18.07.2017)
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN KOŞTULAR (17.07.2017)
STK?LARDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI (15.07.2017)
?CHP; ADALET İSTEYEN HERKESİN KAPISINI ÇALABİLECEĞİ BİR PARTİ? (14.07.2017)
SREBRENİTSA CEHENNEMİ (13.07.2017)
BALIKESİRSPOR'DA BAŞKAN REMZİ BONCUK OLDU (12.07.2017)
BALIKESİRSPOR TESTTEN GEÇTİ (11.07.2017)
SÖZAT?TAN ÇARPICI AÇIKLAMA (10.07.2017)
YA BAŞKANLIK YA VEKİLLİK (08.07.2017)
ÖZEN GÜVEN TAZELEDİ (07.07.2017)
YAĞLI GÜREŞ DÜZENLEYEN KENTLER BİRLİĞİ KURULDU (06.07.2017)
?Adalet herkese lazım? (05.07.2017)
UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK (04.07.2017)
MUSA BİLAL?DEN AÇIKLAMA (03.07.2017)
YUSUF YÜKSEL?DEN AÇIKLAMA (01.07.2017)
EN GENÇ DOKTORLAR (30.06.2017)
GÖĞÜS HASTANESİ MÜZE OLSUN (29.06.2017)
BÜYÜKŞEHİR?DEN SİLAJ DESTEĞİ (28.06.2017)
FRANSIZLARA DAVA AÇACAK (24.06.2017)
CHP'DEN ADALET EYLEMİ (23.06.2017)
TÜMSİAD ÜYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ (22.06.2017)
HERKES İÇİN ADALET (21.06.2017)
OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI ALINDI (20.06.2017)
SANAYİ ODASI?NDAN İFTAR (19.06.2017)
CHP?Lİ TÜM EĞİTİM-İŞ?İ ZİYARET ETTİ (17.06.2017)
MENGÜÇ GÜVEN TAZELEDİ (16.06.2017)
BALIKESİR LİSELİLER DERNEĞİ?NİN EN GENÇ ÜYESİ (15.06.2017)
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MARKETİ BİZLERİZ (14.06.2017)
?TATİLDE BOL BOL KİTAP OKUYUN? (13.06.2017)
TABİP ODASI?NDAN SEMİNER (12.06.2017)
AK PARTİ?DEN TEŞKİLAT İFTARI (10.06.2017)
OLAĞANÜSTÜ KONGRE (09.06.2017)
TEMİZ ÇEVRE (08.06.2017)
ŞEHİT-GAZİ AİLELERİ UNUTULMADI (07.06.2017)
BAKAN AKDAĞ BALIKESİR?DE (06.06.2017)
ŞEHİT YÜZBAŞI TOPRAĞA VERİLDİ (05.06.2017)
TUHAFİYECİLER ODASI'NDAN İFTAR (03.06.2017)
ŞOFÖRLER ODASI?NDAN İFTAR (02.06.2017)
MS HASTALIĞINA DİKKAT (01.06.2017)
YEMİN ETTİLER (31.05.2017)
MESLEK LİSELERİ TANITILDI (30.05.2017)
EĞİTİM-SEN?DEN AÇIKLAMA (29.05.2017)
31 MAYIS'A DİKKAT (27.05.2017)
HEM'DEN ÖĞRENME ŞENLİĞİ (26.05.2017)
15 TEMMUZ RUHU BALIKESİR?DE YENİDEN CANLANDI (25.05.2017)
HAYKOOP?TAN MİS GİBİ SÜT (24.05.2017)
BALIKESİRSPOR-ÜMRANİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (23.05.2017)
KARESİSPOR-ORMAN GENÇLİK MAÇININ ARDINDAN (22.05.2017)
YARIŞLAR NEFES KESTİ (20.05.2017)
TKDK'DAN 22 PROJEYE HİBE DESTEĞİ (19.05.2017)
MUHARREM HASBİ KORAY ANILDI (18.05.2017)
ÖZEL ÇOCUKLAR EMNİYET'E ÇIKTI (17.05.2017)
KAYMAKLI COŞKUSU (16.05.2017)
BU ZİHNİYETİ KINIYORUZ (15.05.2017)
KAZA DEĞİL CİNAYET (13.05.2017)
KADEM AÇILDI (12.05.2017)
YÖRÜK TÜRKMEN ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR (11.05.2017)
KUDÜS'Ü ANLAMA (10.05.2017)
?KUDÜS BİZİM DERDİMİZ OLSUN? (09.05.2017)
TGB'LİLER 3 FİDAN'I ANDI (08.05.2017)
EMNİYET TEŞKİLATI ÖZEL ÇOCUKLARLA BULUŞTU (06.05.2017)
AKIN: "ABİDİK GUBİDİK İŞLER"
CHP'YE ÜYE OLDULAR (04.05.2017)
55 POSTER SERGİLENDİ (03.05.2017)
?LİGİN BİTMESİ İÇİN DUA EDİYORUZ? (02.05.2017)
BALIKESİR?DE 1 MAYIS COŞKUSU (01.05.2017)
AKADEMİK ODALARDAN 1 MAYIS AÇIKLAMASI (29.04.2017)
SMMMO'ADN EĞİTİM (28.04.2017)
SENDİKALARDAN ORTAK AÇIKLAMA (27.04.2017)
BALIKESİRSPOR-ALTINORDU MAÇININ ARDINDAN (26.04.2017)
BAŞKAN ÖZERK ÇOCUKLARDAN ÖZÜR DİLEDİ (25.04.2017)
EĞİTİM-SEN'DEN 23 NİSAN AÇIKLAMASI (24.04.2017)
DOĞU PERİNÇEK BALIKESİR'DE (22.04.2017)
KUVA-Yİ MİLLİYE İNSANLARI TARİH YAZDI (21.04.2017)
BALIKESİR BELEDİYELERİ TURİZM FORUMU YAPILDI (20.04.2017)
MEHMET AKMA'DAN AÇIKLAMALAR (19.04.2017)
AKP-MHP HEZİMETE UĞRADI (18.04.2017)
BALIKESİR LİSESİ'NE BÜYÜK AYIP (17.04.2017)
BALIKESİR?DEN ?HAYIR? DUYMAK İSTİYORUM (15.04.2017)
BİÇKİ'DEN AÇIKLAMALAR (14.04.2017)
BALIKESİR YATIRIMCI ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR (13.04.2017)
BORDAN ÜRETİLEN YAĞI İNCELEDİLER (12.04.2017)
?TEMSİLDE ADALET SAĞLANSIN? (11.04.2017)
DEMOKRATLARDAN HAYIR AÇIKLAMASI (10.04.2017)
EĞİTİM-SEN HAYIR DİYECEK (08.04.2017)
KAYABAY: ADALETE ULAŞMAK EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ (07.04.2017)
STK'LAR SALDIRIYI KINADI (06.04.2017)
AKADEMİK ODALAR HAYIR İÇİN ÇALIŞTI (05.04.2017)
'ŞİDDET SONA ERSİN' (04.04.2017)
'ERDOĞAN VE AHALİSİNİ KORUMA REFERANDUMU' (03.04.2017)
'SİZİN VİCDANINIZ YOK MU?' (01.04.2017)
EĞİTİM-İŞ: KİM O MÜDÜR? (31.03.2017)
MUHASEBE MUHASEBECİLERDEN ÖĞRENİLİR (30.03.2017)
MEHMET TÜM'TEN REFERANDUM AÇIKLAMASI (29.03.2017)
?ARAÇTAN NE İSTEDİNİZ?? (28.03.2017)
KARESİSPOR-ARTVİN BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (27.03.2017)
CANGÖK'TEN ALTYAPI UYARISI (25.03.2017)
DEMİRASLAN SAHADA (24.03.2017)
?BALIKESİRSPOR ŞEHRİN MARKASI? (23.03.2017)
?KÜLTÜR MİRASLARI TEHDİT ALTINDA? (22.03.2017)
Karesi'de Temel Atıldı (21.03.2017)
102 YILLIK MİNNET (20.03.2017)
BAŞKAN UĞUR, HOLLANDALILAR İLE YAPILAN ANLAŞMAYI YIRTIP ATTI (18.03.2017)
TMMOB HAYIR?DA BİRLEŞTİ (17.03.2017)
UMUT ORAN: SANDIK BAŞINDA NÖBET TUTACAĞIZ (16.03.2017)
TÜKODER: 15 MART'I KUTLUYORUZ (15.03.2017)
UÇAN'DAN 14 MART AÇIKLAMASI (14.03.2017)
?SİYASET YAPACAKSAN MÜDÜRLÜĞÜ BIRAK? (13.03.2017)
ACEMİCE 2 GOL YEDİK
BANDIRMASPOR'DA BASIN TOPLANTISI (11.03.2017)
YENİGÜN'DEN DEPREM GERÇEĞİ (10.03.2017)
CHP'DEN 'O' GAZETEYE TEPKİ (09.03.2017)
BOYUER'DEN DEPREM GERÇEĞİ (08.03.2017)
TURİZM SEKTÖRÜ İLE ÖĞRENCİLER BULUŞTU (07.03.2017)
CHP'Lİ İNCE BALIKESİR'DE KONUŞTU (06.03.2017)
DR.UÇAN'DAN TIBBİYELİ HİKMET AÇIKLAMASI (04.03.2017)
MİLLETİN PARASIYLA KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR (03.03.2017)
MUHASEBECİLER HAFTASI KUTLANIYOR (02.03.2017)
120 MİLYONLUK İMZA (01.03.2017)
NE OLDUĞUNU KENDİLERİ DE BİLMİYORLAR (28.02.2017)
İŞ DÜNYASI KONGREDE BULUŞTU (27.02.2017)
HÜRRİYETÇİ DEMOKRATLAR HAYIR DİYOR (25.02.2017)
?BALIKESİR?İN DOKUSUNU BOZMA!? (24.02.2017)
'HAYIR OYU KULLANACAĞIZ (23.02.2017)
Bandırmaspor'da Yusuf Şimşek dönemi (22.02.2017)
?GALİBİYETİ HAK ETTİK? (21.02.2017)
KARESİSPOR-BİLECİK BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (20.02.2017)
BALKES DERBİYE HAZIR (18.02.2017)
BAŞKAN UĞUR DANIŞMANLARA SAHİP ÇIKTI (17.02.2017)
?BU İDDİALAR SİZE DE BULAŞIR? (16.02.2017)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI (15.02.2017)
BALDEP REFERANDUMDA HAYIR İÇİN ÇALIŞACAK (14.02.2017)
?İNTİHARIN ÖNLENMESİNDE MEDYAYA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR? (13.02.2017)
?SİVİL DARBE KARŞISINDA SUSMAYACAĞIZ? (11.02.2017)
SERFİTİKALARINA KAVUŞTULAR (10.02.2017)
ANNE ADAYLARININ SÜTÜ BÜYÜKŞEHİR?DEN (09.02.2017)
BENGİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR (08.02.2017)
BALIKESİR ATA?YI KARŞILADI (07.02.2017)
HEDEF 2020 TOKYO (06.02.2017)
ŞİŞECAM?DAN 400 MİLYONLUK YATIRIM (04.02.2017)
HAVUTÇA: HÜKÜMETİ YIKMAK İSTİYORUM (03.02.2017)
KÜÇÜKSAN ESNAFI DİRENDİ, KAZANDI (02.02.2017)
?ÇOK BÜYÜK HATALAR YAPILDI? (01.02.2017)
AKPYE VERİLECEK EN GÜZEL CEVAP; HAYIR!? (31.01.2017)
BEST BALIKESİR-GALATASARAY ODEABANK MAÇININ ARDINDAN (30.01.2017)
BALIKESİR'Lİ İŞLETMECİ'DEN ŞEYTAN'A TEPKİ (28.01.2017)
DEMOKRASİ Mİ DİKTATÖRLÜK MÜ? (27.01.2017)
?BALIKESİR KAYBEDER!? (26.01.2017)
UĞUR MUMCU UNUTULMADI (25.01.2017)
CHP'Lİ KADINLARDAN TEPKİ (24.01.2017)
VATAN PARTİSİ SALDIRI KINADI (23.01.2017)
?DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATALIM? (21.01.2017)
YANLIŞ BiR iŞ YAPILIYOR (20.01.2017)
AVLU BALIKESİR ZİYARETÇİLERİ İLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR (19.01.2017)
ÇİFTÇİNİN İMDADINA VALİ YAZICI YETİŞTİ (18.01.2017)
UYANIŞ FİLMİNİN ÖN TANITIMI BALIKESİR?DE YAPILDI (17.01.2017)
TMO'nun ithalat kararı kaliteyi yükseltmek (16.01.2017)
Farenin kulağına kar suyu kaçtı (14.01.2017)
MEYDAN HAKKINDA VATANDAŞ NE DİYOR? (13.01.2017)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI (12.01.2017)
BEKKİ TERÖRÜ LANETLEDİ (11.01.2017)
BAŞKAN UĞUR GAZETECİLERİ KUTLADI (10.01.2017)
AYRICALIKLI ÜRÜNLER KÖYEVİNDE (09.01.2017)
DEMİR HAKLARIMIZI İSTİYORUZ (07.01.2016)
YAĞLI GÜREŞ SALONDA (06.01.2016)
10 YILLIK TECRÜBE (05.01.2017)
TÜKETİCİLER DERNEĞİ UYARDI (04.01.2017)
DEKAN 2016 YILINI DEĞERLENDİRDİ (03.01.2017)
BAŞKAN KAZIM AVCI TERÖRÜ LANETLEDİ (02.01.2017)

© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.