Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

BENGİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR (08.02.2017)Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ)’nin tanıtımı gerçekleştirildi. Projenin tanıtım toplantısı kapsamında Balıkesir’deki kurum ve kuruluş müdürleri ile BENGİ İş Birliği Protokolleri imzalandı.

Vali Erzin Yazıcı liderliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker koordinatörlüğünde il genelinde eğitim ve öğretimin kalitesini artırmak, öğrencilerimize bilgiye ulaşma yollarını öğretmek, eğitim personelinin bilgi ve becerilerini yükseltmek, aralarındaki iletişimi ve paylaşımı sağlamak, sürekli araştırma, değerlendirme, analiz yapmak amacıyla Balıkesir ili sınırları içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı 'na bağlı tüm resmi ve özel okullar ile kurumları kapsayan 183 bin öğrenciye 14 bin personele ve hayat boyu öğrenme ile tüm Balıkesir halkına ulaşmayı hedefleyen BENGİ Projesi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının 2.döneminde de Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, Balıkesir Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, STK’lar, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliğinde hayata geçirilecek.

Projenin kapsamında dün Balıkesir Yeni Öğretmenevi’nde bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Saydı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda BENGİ tanıtım filmi izlendi. Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker BENGİ’nin Balıkesir’i anlatan bir marka olduğunu söyledi.

MÜDÜR ÇÖKER: “BENGİ BALIKESİR’İN BİR MARKASI”

Müdür Çöker konuşmasında; “BENGİ ismi Balıkesir’i anlatan, bilinen ve derinliği olan bir marka. Biz de Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi olarak Balıkesir’e uyduk. Amacımız eğitimin kalitesini artırmak. Geleceğe istediğimiz nesilleri 2023 vizyonuna göre yetiştirmek olacaktır” dedi.

Müdür Çöker proje hakkında şu bilgileri verdi: “BENGİ’yi 4 ana başlık altında sayabiliriz. Bu 4 ana başlığın altında hepimizin ailemize dair konuştuğumuz eğitim-öğretim ile ilgili her şeyi ekleyebiliriz. Akademik başarı, değerler eğitimi, sosyal kültürel sanatsal faaliyetler, okul aile ve toplum çalışmaları. BENGİ’yi diğer projelerden ayıran en önemli özelliklerinden birisi izlenebilir olması. Kurulan sistem üzerinden dijital olarak veri girişinin yapıldığı ve çalışmaların izlenebilindiği interaktif bir ortamdır. Biz BENGİ’de okulları, insanları, öğretmenleri, çocukları birbirleriyle yarıştırmıyoruz. Önce bütün çalışanlara diyoruz ki öne fotoğrafınızı çekin. Her okul özeldir, her öğretmen özeldir. Özel şartları vardır. Buda başlangıç noktalarını kendileri olarak belirliyor. Daha sonra bu yazılıma bahsettiğimiz dört ana başlık altında planını giriyor. Yani o okul öğretmenleriyle, müdürüyle, velileriyle, öğrencileriyle örneğin değerler eğitiminde Mart ayında ne yapılacak, Nisan ayında ne yapılacak vs. bütün bunların planlarını giriyorlar. Yani tepeden biz bir şey önermiyoruz. Biz destek olmak için proje sunuyoruz ama okul kendi alanında planlamasını yapıyor. Biz ise yazılım üzerinden destek sağlıyoruz. Kısa bir süre önce Balıkesir’de yüzlerce projenin uygulandığını gördük. Bir kısmını kaymakamlar, belediyeler, öğretmenler yapıyordu. Ama bu projelerin çoğunda bizim haberimiz yok. BENGİ bu anlamda izleyebilmemiz için eğitimin bütün paydaşlarına bir bütün halinde Balıkesir’de yapılanları gösteriyor. Gelişmeye en çok ihtiyacı olan okullara okul koordinatörlüğü sistemi uygulanır. Bu sistem kapsamında ilde Vali, İl Milli Eğitim Müdürü ilçelerde kaymakam ve ilçe milli eğitim müdürü belirledikleri okullarda izleme ve koordinasyon çalışması yaparlar. Ayrıca kamu eğitim yöneticileri de periyodik olarak okulları ziyaret eder, velilerle yüz yüze temaslarda bulunarak eğitim öğretime destek olurlar.

Okul koordinatörlüğü sistemi ise şöyle: Okullarımızın kendilerini ve idarelerini biz olumsuz olarak adlandırmıyoruz ancak okulun bulunduğu sosyo-ekonomik anlamda bazı okullarımız gerek velileri gerek öğrencileriyle desteğe duymaktadırlar. Burada pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu tarz okullarımızı kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, il eğitim yöneticilerimize bir şekilde zimmetleyerek okulla ilgilenmelerini sağlıyoruz. Yine öğrencilerimizin akademik başarıları ve diğer sorunları için özellikle 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencilerimiz oldukça stresli ve heyecanlı bir ortamdalar. Öğrencilerimiz sosyo-ekonomik şartları gerek psikolojik durumları çok farklılık icabet ettiğinden dolayı biz bu öğrencilerimizi kariyer danışmanlığı olarak birer öğretmenimizi zimmetliyoruz. Öğretmenlerimiz bu çocukların her türlü sorunlarıyla ilgilenecek ve müdahale etmemiz gereken yerde bizleri bilgilendirecekler. Ölçmediğiniz bir şeyi değerlendiremezsiniz. Onun için akademik başarı anlamında BENGİ bütün öğretmenlerimize destek oluyor. BENGİ çocuklarımızda okuma alışkanlığını geliştirmeyi hedefliyor. İl genelinde tüm kademelerde kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için okul yönetimleri tarafından yapılacak planlamayla haftada 2 gün 20’şer dakika okuma etkinliği yapılacak. Tabi burada amacımız etkinliği sadece sınıfta bırakmak değil. Çocuğun hayatına taşımak. Bu etkinliklere hepinizin katılmasını bekliyoruz. Okullarımızda kariyer sahibi başarılı şahsiyetlerle ilgili köşeler oluşturacağız, kariyer günleri düzenleyeceğiz. Okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından celi ziyaretleri, veli görüşmeleri planlayacağız.”

BAŞKAN UĞUR: “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Sözlerimin başında Sayın Valimize ve onun şahsında tüm eğitim camiamıza Balıkesir’de eğitim niteliğinin gelişmesi için böylesine anlamlı bir çalışma için bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Valimiz daha önceki görev yaptığı şehirlerde de eğitimin kalitesini yükseltmek için önemli çalışmalar yaptı. Balıkesir’de de bunu devam ettirdiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Eğitim çağlar boyunca insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri olmuştur. Tarihler yıkımlarla tahribatlarla olan dönemleri yazdığı gibi kalkınan gelişen adaletli ve huzurlu dönemleri de kaleme almıştır. Bu 2 dönem arasındaki farkı eğitimli bireylerin ve toplumların oluşturduğu farktan kaynaklanmaktadır. Özetle toplumlardaki eğitim ve kültür seviyesi arttıkça toplumsal refahta da bir artış olmuştur. Ülkemizde son yıllarda eğitimde önemli adımlar atılıyor ve devrim niteliğinde çalışmalar yapılıyor. Bütçeden artık en büyük pay savunma harcamalarına değil eğitime ayrılıyor. Müfredat programı artık yenilendi. Ezberci eğitimden uzaklaşmak için anlamlı bir çaba var. Derslik sayısında ciddi bir artış var. Ancak şunu iyi biliyoruz daha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak kalamaz. Şehrimizde eğitimin niteliğinin gelişmesi için top yekûn yeni bir motivasyona ve seferberliğe ihtiyaç var ve bugün bunun için buradayız. Her çocuğumuz ailesi öğretmenleri ve çevresi ile etkileşim halinde yetişir ve gelişir. Öyle ise bu ortamların gözden geçirilmesi önem arz ediyor.  Eğitim esasen çocukları, gençleri anlama meselesidir. Onların beden sağlığı kadar ruh sağlığı da önemlidir. Bu yüzden çocuklarımızın gelişimi velilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından iyi bilinmelidir. Şüphesiz eğitimde disiplin ve terbiye önemli bir kriterdir. Okul öğrencileri körelten bir yer olmamalıdır. Bilakis okul fiziksel ve çevresel açıdan bir cazibe merkezi olmalıdır. Okula oryantasyonu ve bağlılığı arttıran çalışmaları ilimiz genelinde kurumsallaştırmalıyız. Dünya üzerindeki eğitim üzerindeki göstergeler gösteriyor ki her ne kadar sınav odaklı bir sistem yeni nesillerin geleceğini belirliyor gibi görünse de sistemimizin okuma ve düşünce eğitimi çerçevesinde hedef olarak yer almalıdır. Tüm kesimlere eğitimde Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermeye hazırız.  Eğitimde daha iyi yere gelebilmemiz için okullarımızın il milli eğitim müdürlüğümüzün ve üniversitelerimizin iç içe olması çok önemli bir parametredir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir’de eğitimin gelişmesinin öneminin bilincindeyiz. Bunun için sayın valimiz başta olmak üzere Bengi projesinden dolayı bütün paydaşlara destek verenlere çok teşekkür ediyorum. Umarım fikirlerimiz projeye katkı sağlar. Şehrimizde de eğitimin gelişmesi için yapılacak her faaliyette Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isterim.”

VALİ YAZICI: “BELEDİYE BAŞKANLARI OKULLARA DOKUNSUN”

Vali Ersin Yazıcı da konuşmasında özetle şunları söyledi: ”BENGİ; Balıkesir’de eğitimin niteliğini artırmak için bir yol, bir kampanya, bir proje veya sadece BENGİ. Ne diyorsanız çok da önemli değil. Önemli olan şu: biz her şeyin merkezinde olan insanın çocuk yaştan itibaren sorumlu kişileri olarak artı olarak ne üretebiliriz derdi ile yola çıkmaya gayret ettik. Bunu yaparken de artık modern çağın modern yönetim anlayışının bana göre zorunluluğu olan günümüzde de çalıştaylar yaparak ilgili kişi ve kurumları temsilen Ayvalık’ta toplandık ve eğitimin sorunlarını, neler yapabileceğimizi 2 gün boyunca üniversiteden gelen katılımcılarla tartıştık. Bu projede özellikle buradaki kurum ve kuruluşlardan şunu istiyorum: Bir takım değerlerin kazandırılması konusunda yardımlarınızı esirgemeyiniz.  Bunu ülkeniz için yapın.

Ben belediye başkanlarımızdan eğitimin niteliğini artırma konusunda desteklerini bekliyorum. Belediye başkanı okula geldiğinde okuma saati yapacaksınız, çocuklara hitap edecek. Ben bütün belediye başkanlarımızdan okullarda okuma saati yapmalarını istiyorum. Her okula dokunmalarını istiyorum.”

BENGİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALANDI

BENGİ projesi tanıtım toplantısında, Resmi ve Özel Temel Eğitim ve Ortaöğretim çağındaki öğrencilerimize milli, manevi, insani, ahlaki ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi onlara çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması amacıyla "BENGİ İş Birliği Protokolleri" imzalandı.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Müftüsü İbrahim Öcüt, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Akbıyık, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Servet Kocagöz, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker tarafından, "BENGİ Projesinde İşbirliği Yapılacak Kurum ve Kuruluşların Görevlerinin Belirlendiği İşbirliği Protokolü" ;

Bedensel engelli ve ağır düzeyde ek engelleri olan bireylerimize evlerinde eğitim hizmeti vermek amacıyla Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker tarafından "Mobil Özel Eğitim Projesi İşbirliği Protokolü" ; İl Milli Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir İl Müftüsü İbrahim Öcüt ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker tarafından "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından alınan Mobil Özel Eğitim aracının Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesiyle 'Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) Tanıtım Toplantısı" sona erdi. (SAFFET KOÇ)

 
Video Haberler


HEDEF BÜYÜKŞEHİR (22.01.2018)
METİN KIRCI 2017?Yİ DEĞERLENDİRDİ (20.01.2018)
BERBERLER ODASI'NDA KONGRE HEYECANI (19.01.2018)
AÇIKLAMA BEKLİYORUZ (18.01.2018)
SAMİ SÖZAT 2017'Yİ DEĞERLENDİRDİ (17.01.2018)
ELEKTRİKÇİLER ODASINDA KONGRE HEYECANI (16.01.2018)
MHP?DE YENİ GÖREVLENDİRMELER (15.01.2018)
TUHAFİYECİLER?DE KONGRE HEYECANI (13.01.2018)
TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ (12.01.2018)
SABRİYE YİĞİT ADAYLIĞINI AÇIKLADI (11.01.2018)
ŞOFÖRLER ODASI'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ (10.01.2018)
CHP?DE KONGRE HEYECANI (09.01.2018)
TÜKODER KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ (08.01.2018)
EMNİYET'TEN NARKOTİK UYGULAMASI (06.01.2018)
SON ANDA KURTARILDI (05.01.2018)
BİÇKİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU (04.01.2018)
BEST'TEN 2018 PARTİSİ (03.01.2018)
KARESİSPOR-DÜZCE BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (02.01.2018)
AK PARTİ KARESİ'DE KONGRE HEYECANI (01.01.2018)
ÇİFTÇİLERE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ (30.12.2017)
KARESİSPOR'DA AYAN GÜVEN TAZELEDİ (29.12.2017)
AKP'NİN İŞÇİLERE KAZIĞI (28.12.2017)
SÖZAT UYARDI (27.12.2017)
CHP İNÖNÜ'YÜ ANDI (26.12.2017)
TÜRK OCAKLARI?NDAN SEMİNER (25.12.2017)
MHP İL KADIN KOLLARI GÖREVE BAŞLADI (23.12.2017)
DİLEK YALÇIN GÖREVİNE BAŞLADI (22.12.2017)
ADD'DEN DAYANIŞMA YEMEĞİ (21.12.2017)
KAÇAN BALIK BÜYÜK OLMASIN (20.12.2017)
SENDİKALARDAN TEPKİ (19.12.2017)
GALİP GELDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUM (18.12.2017)
BAŞBAKANLIĞA DİLEKÇE GÖNDERDİLER (16.12.2017)
936 POLİS YEMİN ETTİ (15.12.2017)
DİLEK YALÇIN KARESİ?YE ADAY (14.12.2017)
VATAN PARTİSİ?NDEN KUDÜS TEPKİSİ (13.12.2017)
ÇELMAK SPORA YATIRIMI SÜRDÜRÜYOR (12.12.2017)
HAYKOOP-ALMAN İŞBİRLİĞİ (11.12.2017)
STK'LARDAN KUDÜS TEPKİSİ (09.12.2017)
ÜLKÜ OCAKLARI?NDA GÖREV DEĞİŞİMİ (08.12.2017)
YUSUF YÜKSEL ADAYLIĞINI AÇIKLADI (07.12.2017)
İBRAHİM KOÇ ADAYLIĞINI AÇIKLADI (06.12.2017)
KARESİSPOR-İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ MAÇININ ARDINDAN (05.12.2017)
CHPLİ BİÇKİ BAŞKAN KAFAOĞLUNA YÜKLENDİ (04.12.2017)
BÜYÜKŞEHİR'DE SPORA DESTEK (02.12.2017)
BAŞKAN AVCI MUHTARLARLA BULUŞTU (01.12.2017)
SERKAN SARI İL BAŞKANLIĞINA ADAY (30.11.2017)
BALIKESİR KADIN PLATFORMU'NDAN AÇIKLAMA (29.11.2017)
MÜHENDİSLİK DEKANLARI BALIKESİR?DE TOPLANDI (28.11.2017)
CHP ALTIEYLÜL?DE HAYDAR ÇUHADAR ADAY (27.11.2017)
CHP'LİLER NUTUK DAĞITTI(25.11.2017)
YÖNETMELİK İPTAL EDİLSİN (24.11.2017)
AKPNİN POLİTİKALARI FRENİ TUTMAYAN KAMYON GİBİ (23.11.2017)
VATAN PARTİSİ'NDEN NATO'YA TEPKİ (22.11.2017)
YÖNETMELİĞİ KABUL ETMİYORUZ (21.11.2017)
CHP'DEN YEREL YÖNETİMLER AKADEMİSİ PROGRAMI (20.11.2017)
CHP'DEN YEREL YÖNETİMLER AKADEMİSİ PROGRAMI (20.11.2017)
TUBİTAK EĞİTİMİ (18.11.2017)
FİZYOTERAPİSTLERDEN DİYABET EĞİTİMİ (17.11.2017)
AYLA KAYMAZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI (16.11.2017)
ALTIEYLÜL'DE BAŞKAN HASAN AVCI OLDU (15.11.2017)
KARESİSPOR-SELÇUKLU BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (14.11.2017)
CHP'Lİ KADINLAR 'NUTUK' DAĞITTI (13.11.2017)
10 KASIM?DA HÜRRİYET ORATORYOSU SAHNELENDİ (11.11.2017)
BALIKESİRSPOR?DA ESKİŞEHİR MAÇI HAZIRLIKLARI (10.11.2017)
BALIKESİR SENDİKALAR BİRLİĞİ HÜKÜMETİ UYARDI (09.11.2017)
AK PARTİ REFORM PARTİSİDİR (08.11.2017)
BALIKESİR'DE LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM PLATFORMU KURULDU (07.11.2017)
BAŞKAN BONCUK KONUŞTU (06.11.2017)
AK PARTİ?DE TEMAYÜL YAPILDI (04.11.2017)
İSTANBUL MAÇI HAZIRLIKLARI (03.11.2017)
UĞUR KEŞKE BİZİ DİNLESEYDİ (02.11.2017)
AYDIN AYHAN ANLATTI ÖĞRENCİLER DİNLEDİ (01.11.2017)
EDİP UĞUR HEM PARTİSİNDEN HEM BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ (31.10.2017)
OTİZM HAKKINDA SEMPOZYUM DÜZENLENDİ (30.10.2017)
TARAFTARLARDAN LOKMA HAYRI (28.10.2017)
SÖZAT?TAN ELEŞTİRİ (27.10.2017)
RESİM SERGİSİ (26.10.2017)
AMATÖRLERE MALZEME YAĞDI (25.10.2017)
PTT 177 YAŞINDA (24.10.2017)
SON GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ (23.10.2017)
CHP?YE YENİ GENÇLİK KOLLARI (21.10.2017)
İSTİFA ETMEDİ AMA... (20.10.2017)
?TASARI GERİ ÇEKİLSİN? (19.10.2017)
KARESİ SANATA DOYACAK (18.10.2017)
BALIKESİRLİLER BİRLİĞİ?NDEN TARHANA ETKİNLİĞİ (17.10.2017)
AŞURE SEVGİDİR (16.10.2017)
BAUN'DAN HEPATİT BİLGİLENDİRMESİ (14.10.2017)
AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI (13.10.2017)
CHP?LİLERDEN ?MÜFTÜ NİKAHI? TEPKİSİ (12.10.2017)
?ERDOĞAN?IN İZİNDEYİZ? (11.10.2017)
65 profesör ?Düşme?yi Karesi?de tartıştı (10.10.2017)
EĞİTİM-SEN?DEN 5 EKİM AÇIKLAMASI (09.10.2017)
MİMARLAR ODASI?NDAN POSTER SERGİSİ (07.10.2017)
İLK KONTEYNERLER YOLA ÇIKTI (06.10.2017)
KOCA MÜFTÜ UNUTULMADI (05.10.2017)
ERKEN TEDAVİ ÖNEMLİ (04.10.2017)
LOJİSTİK ÜSTÜNLÜĞÜNÜZ OLMADAN TİCARİ SAVAŞLARI KAZANAMAZSINIZ (03.10.2017)
GÜLER OGM ORMANSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ (02.10.2017)
KARESİLİ ÇOCUKLAR DOĞRU HAMLEDE BULUŞUYORLAR (30.09.2017)
DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ, DİRENECEĞİZ (29.09.2017)
KARESİSPOR SEZONU DUALARLA AÇTI (28.09.2017)
BÜYÜKŞEHİR'DE SARIYER MAÇI HAZIRLIKLARI (27.09.2017)
BALIKESİR?DE ASTRONOMİ ŞENLİĞİ (26.09.2017)
YALÇIN AÇIKLAMALARDA BULUNDU (25.09.2017)
?HAKKIMIZI ARAMASINI BİLMİYORUZ? (23.09.2017)
İMECE KART TANITILDI (22.09.2017)
BALIKESİR İKK AÇIKLAMALARDA BULUNDU (21.09.2017)
BESOB BAŞKAN VEKİLİ AHİLİK İLE İLGİLİ KONUŞTU (20.09.2017)
ESNAFA DESTEK VERİYORUZ (19.09.2017)
?SEN MARATON KEMALSİN? (18.09.2017)
TURİZM SEMPOZYUMU YAPILDI (16.09.2017)
?ÇILDIRABİLİRSİN!? (15.09.2017)
?2 AYDA BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK? (14.09.2017)
KILIÇDAROĞLU YARIN BALIKESİR?DE (13.09.2017)
?60 MİLYON TL?LİK YATIRIM? (12.09.2017)
BİÇKİ: ?CHP ÜLKENİN UMUDU OLMAYA DEVAM EDECEK? (11.09.2017)
VALİ?YE SİTEM (09.09.2017)
BALKES'TE ANKARAGÜCÜ MAÇI HAZIRLIKLARI (08.09.2017)
EN ÇOK İLGİYİ TÜLÜTABAKLAR ÇEKTİ (07.09.2017)
KAZASIZ BELASIZ BİR YIL OLSUN (06.09.2017)
2017-2018 ADLİ YILI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ (05.09.2017)
VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI KINIYORUM (31.08.2017)
95.YIL COŞKUSU (30.08.2017)
ANKARAGÜCÜ MESAİSİ SÜRÜYOR (29.08.2017)
MUSA BİLAL AÇIKLAMALARDA BULUNDU (28.08.2017)
YEMİN ETTİLER (26.08.2017)
BALIKESİR POTANSİYELLİ BİR ŞEHİR (25.08.2017)
ALTINORDU HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR (24.08.2017)
10 DAKİKA YETTİ (23.08.2017)
AMATÖRDE KURALAR ÇEKİLDİ (22.08.2017)
TÜGVA İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI (21.08.2017)
BALIKESİR SENDİKALAR BİRLİĞİ?NDEN AÇIKLAMA (19.08.2017)
BU KÜRSÜYÜ SEVİYORUM (18.08.2017)
RÜYANIZ GERÇEK OLACAK (17.08.2017)
KÜMELENME ÇALIŞMASI OLACAK (16.08.2017)
?ERDOĞAN?IN TEHDİTLERİNE PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ? (15.08.2017)
ALTIN KEMER OKULU?NUN (14.08.2017)
MHP'Lİ PAR AÇIKLAMALARDA BULUNDU (12.08.2017)
KURTDERELİ GÜREŞLERİ BAŞLIYOR (11.08.2017)
?KAMU SAĞLIĞI HİÇE SAYILIYOR? (10.08.2017)
BALIKESİRSPOR?DA ADS HAZIRLIKLARI (09.08.2017)
BALIKESİR DİJİTALLEŞEMEYE EN UYGUN ŞEHİR (08.08.2017)
TARKAN KADOOĞLU: ?ANADOLU 4.0 HİKÂYESİNİ YARATMANIN VAKTİ GELDİ? (07.08.2017)
?İNOVATİF ÜRETİM YAPMAK ZORUNDAYIZ? (05.08.2017)
BALKES KAMPI TAMAMLADI (04.08.2017)
BALKES'E 7 MİLYON TL (03.08.2017)
CAN HOCA PERFORMANSTAN ÇOK MEMNUN (02.08.2017)
SEZON AÇILIŞINDA RAKİP BURSASPOR (01.08.2017)
TAKViYELER OLACAK (31.07.2017)
BGC DEN SÖYLEŞİ VE SERGİ (29.07.2017)
EN BÜYÜK AVANTAJ İSKELETİN KORUNMASI (28.07.2017)
SICAK HAVA BALKES?İ ZORLUYOR (27.07.2017)
2NCİ ETAP KAMP DÖNEMİ BAŞLADI (26.07.2017)
İMECE KARTLA ÜRETİCİ RAHAT NEFES ALACAK (25.07.2017)
MESCİD?İ AKSA TEPKİSİ (24.07.2017)
MUHARİP GAZİLERDEN ?PROTOKOL? TEPKİSİ (22.07.2017)
BÜYÜKŞEHİR MECLİS?İ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (21.07.2017)
ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLMÜYOR (20.07.2017)
BALABAN BALIKESİR?DE (19.07.2017)
FETÖ?NÜN SİYASİ AYAĞI ORTAYA ÇIKARTILMALI (18.07.2017)
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN KOŞTULAR (17.07.2017)
STK?LARDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI (15.07.2017)
?CHP; ADALET İSTEYEN HERKESİN KAPISINI ÇALABİLECEĞİ BİR PARTİ? (14.07.2017)
SREBRENİTSA CEHENNEMİ (13.07.2017)
BALIKESİRSPOR'DA BAŞKAN REMZİ BONCUK OLDU (12.07.2017)
BALIKESİRSPOR TESTTEN GEÇTİ (11.07.2017)
SÖZAT?TAN ÇARPICI AÇIKLAMA (10.07.2017)
YA BAŞKANLIK YA VEKİLLİK (08.07.2017)
ÖZEN GÜVEN TAZELEDİ (07.07.2017)
YAĞLI GÜREŞ DÜZENLEYEN KENTLER BİRLİĞİ KURULDU (06.07.2017)
?Adalet herkese lazım? (05.07.2017)
UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK (04.07.2017)
MUSA BİLAL?DEN AÇIKLAMA (03.07.2017)
YUSUF YÜKSEL?DEN AÇIKLAMA (01.07.2017)
EN GENÇ DOKTORLAR (30.06.2017)
GÖĞÜS HASTANESİ MÜZE OLSUN (29.06.2017)
BÜYÜKŞEHİR?DEN SİLAJ DESTEĞİ (28.06.2017)
FRANSIZLARA DAVA AÇACAK (24.06.2017)
CHP'DEN ADALET EYLEMİ (23.06.2017)
TÜMSİAD ÜYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ (22.06.2017)
HERKES İÇİN ADALET (21.06.2017)
OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI ALINDI (20.06.2017)
SANAYİ ODASI?NDAN İFTAR (19.06.2017)
CHP?Lİ TÜM EĞİTİM-İŞ?İ ZİYARET ETTİ (17.06.2017)
MENGÜÇ GÜVEN TAZELEDİ (16.06.2017)
BALIKESİR LİSELİLER DERNEĞİ?NİN EN GENÇ ÜYESİ (15.06.2017)
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MARKETİ BİZLERİZ (14.06.2017)
?TATİLDE BOL BOL KİTAP OKUYUN? (13.06.2017)
TABİP ODASI?NDAN SEMİNER (12.06.2017)
AK PARTİ?DEN TEŞKİLAT İFTARI (10.06.2017)
OLAĞANÜSTÜ KONGRE (09.06.2017)
TEMİZ ÇEVRE (08.06.2017)
ŞEHİT-GAZİ AİLELERİ UNUTULMADI (07.06.2017)
BAKAN AKDAĞ BALIKESİR?DE (06.06.2017)
ŞEHİT YÜZBAŞI TOPRAĞA VERİLDİ (05.06.2017)
TUHAFİYECİLER ODASI'NDAN İFTAR (03.06.2017)
ŞOFÖRLER ODASI?NDAN İFTAR (02.06.2017)
MS HASTALIĞINA DİKKAT (01.06.2017)
YEMİN ETTİLER (31.05.2017)
MESLEK LİSELERİ TANITILDI (30.05.2017)
EĞİTİM-SEN?DEN AÇIKLAMA (29.05.2017)
31 MAYIS'A DİKKAT (27.05.2017)
HEM'DEN ÖĞRENME ŞENLİĞİ (26.05.2017)
15 TEMMUZ RUHU BALIKESİR?DE YENİDEN CANLANDI (25.05.2017)
HAYKOOP?TAN MİS GİBİ SÜT (24.05.2017)
BALIKESİRSPOR-ÜMRANİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (23.05.2017)
KARESİSPOR-ORMAN GENÇLİK MAÇININ ARDINDAN (22.05.2017)
YARIŞLAR NEFES KESTİ (20.05.2017)
TKDK'DAN 22 PROJEYE HİBE DESTEĞİ (19.05.2017)
MUHARREM HASBİ KORAY ANILDI (18.05.2017)
ÖZEL ÇOCUKLAR EMNİYET'E ÇIKTI (17.05.2017)
KAYMAKLI COŞKUSU (16.05.2017)
BU ZİHNİYETİ KINIYORUZ (15.05.2017)
KAZA DEĞİL CİNAYET (13.05.2017)
KADEM AÇILDI (12.05.2017)
YÖRÜK TÜRKMEN ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR (11.05.2017)
KUDÜS'Ü ANLAMA (10.05.2017)
?KUDÜS BİZİM DERDİMİZ OLSUN? (09.05.2017)
TGB'LİLER 3 FİDAN'I ANDI (08.05.2017)
EMNİYET TEŞKİLATI ÖZEL ÇOCUKLARLA BULUŞTU (06.05.2017)
AKIN: "ABİDİK GUBİDİK İŞLER"
CHP'YE ÜYE OLDULAR (04.05.2017)
55 POSTER SERGİLENDİ (03.05.2017)
?LİGİN BİTMESİ İÇİN DUA EDİYORUZ? (02.05.2017)
BALIKESİR?DE 1 MAYIS COŞKUSU (01.05.2017)
AKADEMİK ODALARDAN 1 MAYIS AÇIKLAMASI (29.04.2017)
SMMMO'ADN EĞİTİM (28.04.2017)
SENDİKALARDAN ORTAK AÇIKLAMA (27.04.2017)
BALIKESİRSPOR-ALTINORDU MAÇININ ARDINDAN (26.04.2017)
BAŞKAN ÖZERK ÇOCUKLARDAN ÖZÜR DİLEDİ (25.04.2017)
EĞİTİM-SEN'DEN 23 NİSAN AÇIKLAMASI (24.04.2017)
DOĞU PERİNÇEK BALIKESİR'DE (22.04.2017)
KUVA-Yİ MİLLİYE İNSANLARI TARİH YAZDI (21.04.2017)
BALIKESİR BELEDİYELERİ TURİZM FORUMU YAPILDI (20.04.2017)
MEHMET AKMA'DAN AÇIKLAMALAR (19.04.2017)
AKP-MHP HEZİMETE UĞRADI (18.04.2017)
BALIKESİR LİSESİ'NE BÜYÜK AYIP (17.04.2017)
BALIKESİR?DEN ?HAYIR? DUYMAK İSTİYORUM (15.04.2017)
BİÇKİ'DEN AÇIKLAMALAR (14.04.2017)
BALIKESİR YATIRIMCI ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR (13.04.2017)
BORDAN ÜRETİLEN YAĞI İNCELEDİLER (12.04.2017)
?TEMSİLDE ADALET SAĞLANSIN? (11.04.2017)
DEMOKRATLARDAN HAYIR AÇIKLAMASI (10.04.2017)
EĞİTİM-SEN HAYIR DİYECEK (08.04.2017)
KAYABAY: ADALETE ULAŞMAK EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ (07.04.2017)
STK'LAR SALDIRIYI KINADI (06.04.2017)
AKADEMİK ODALAR HAYIR İÇİN ÇALIŞTI (05.04.2017)
'ŞİDDET SONA ERSİN' (04.04.2017)
'ERDOĞAN VE AHALİSİNİ KORUMA REFERANDUMU' (03.04.2017)
'SİZİN VİCDANINIZ YOK MU?' (01.04.2017)
EĞİTİM-İŞ: KİM O MÜDÜR? (31.03.2017)
MUHASEBE MUHASEBECİLERDEN ÖĞRENİLİR (30.03.2017)
MEHMET TÜM'TEN REFERANDUM AÇIKLAMASI (29.03.2017)
?ARAÇTAN NE İSTEDİNİZ?? (28.03.2017)
KARESİSPOR-ARTVİN BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (27.03.2017)
CANGÖK'TEN ALTYAPI UYARISI (25.03.2017)
DEMİRASLAN SAHADA (24.03.2017)
?BALIKESİRSPOR ŞEHRİN MARKASI? (23.03.2017)
?KÜLTÜR MİRASLARI TEHDİT ALTINDA? (22.03.2017)
Karesi'de Temel Atıldı (21.03.2017)
102 YILLIK MİNNET (20.03.2017)
BAŞKAN UĞUR, HOLLANDALILAR İLE YAPILAN ANLAŞMAYI YIRTIP ATTI (18.03.2017)
TMMOB HAYIR?DA BİRLEŞTİ (17.03.2017)
UMUT ORAN: SANDIK BAŞINDA NÖBET TUTACAĞIZ (16.03.2017)
TÜKODER: 15 MART'I KUTLUYORUZ (15.03.2017)
UÇAN'DAN 14 MART AÇIKLAMASI (14.03.2017)
?SİYASET YAPACAKSAN MÜDÜRLÜĞÜ BIRAK? (13.03.2017)
ACEMİCE 2 GOL YEDİK
BANDIRMASPOR'DA BASIN TOPLANTISI (11.03.2017)
YENİGÜN'DEN DEPREM GERÇEĞİ (10.03.2017)
CHP'DEN 'O' GAZETEYE TEPKİ (09.03.2017)
BOYUER'DEN DEPREM GERÇEĞİ (08.03.2017)
TURİZM SEKTÖRÜ İLE ÖĞRENCİLER BULUŞTU (07.03.2017)
CHP'Lİ İNCE BALIKESİR'DE KONUŞTU (06.03.2017)
DR.UÇAN'DAN TIBBİYELİ HİKMET AÇIKLAMASI (04.03.2017)
MİLLETİN PARASIYLA KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR (03.03.2017)
MUHASEBECİLER HAFTASI KUTLANIYOR (02.03.2017)
120 MİLYONLUK İMZA (01.03.2017)
NE OLDUĞUNU KENDİLERİ DE BİLMİYORLAR (28.02.2017)
İŞ DÜNYASI KONGREDE BULUŞTU (27.02.2017)
HÜRRİYETÇİ DEMOKRATLAR HAYIR DİYOR (25.02.2017)
?BALIKESİR?İN DOKUSUNU BOZMA!? (24.02.2017)
'HAYIR OYU KULLANACAĞIZ (23.02.2017)
Bandırmaspor'da Yusuf Şimşek dönemi (22.02.2017)
?GALİBİYETİ HAK ETTİK? (21.02.2017)
KARESİSPOR-BİLECİK BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (20.02.2017)
BALKES DERBİYE HAZIR (18.02.2017)
BAŞKAN UĞUR DANIŞMANLARA SAHİP ÇIKTI (17.02.2017)
?BU İDDİALAR SİZE DE BULAŞIR? (16.02.2017)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI (15.02.2017)
BALDEP REFERANDUMDA HAYIR İÇİN ÇALIŞACAK (14.02.2017)
?İNTİHARIN ÖNLENMESİNDE MEDYAYA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR? (13.02.2017)
?SİVİL DARBE KARŞISINDA SUSMAYACAĞIZ? (11.02.2017)
SERFİTİKALARINA KAVUŞTULAR (10.02.2017)
ANNE ADAYLARININ SÜTÜ BÜYÜKŞEHİR?DEN (09.02.2017)
BENGİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR (08.02.2017)
BALIKESİR ATA?YI KARŞILADI (07.02.2017)
HEDEF 2020 TOKYO (06.02.2017)
ŞİŞECAM?DAN 400 MİLYONLUK YATIRIM (04.02.2017)
HAVUTÇA: HÜKÜMETİ YIKMAK İSTİYORUM (03.02.2017)
KÜÇÜKSAN ESNAFI DİRENDİ, KAZANDI (02.02.2017)
?ÇOK BÜYÜK HATALAR YAPILDI? (01.02.2017)
AKPYE VERİLECEK EN GÜZEL CEVAP; HAYIR!? (31.01.2017)
BEST BALIKESİR-GALATASARAY ODEABANK MAÇININ ARDINDAN (30.01.2017)
BALIKESİR'Lİ İŞLETMECİ'DEN ŞEYTAN'A TEPKİ (28.01.2017)
DEMOKRASİ Mİ DİKTATÖRLÜK MÜ? (27.01.2017)
?BALIKESİR KAYBEDER!? (26.01.2017)
UĞUR MUMCU UNUTULMADI (25.01.2017)
CHP'Lİ KADINLARDAN TEPKİ (24.01.2017)
VATAN PARTİSİ SALDIRI KINADI (23.01.2017)
?DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATALIM? (21.01.2017)
YANLIŞ BiR iŞ YAPILIYOR (20.01.2017)
AVLU BALIKESİR ZİYARETÇİLERİ İLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR (19.01.2017)
ÇİFTÇİNİN İMDADINA VALİ YAZICI YETİŞTİ (18.01.2017)
UYANIŞ FİLMİNİN ÖN TANITIMI BALIKESİR?DE YAPILDI (17.01.2017)
TMO'nun ithalat kararı kaliteyi yükseltmek (16.01.2017)
Farenin kulağına kar suyu kaçtı (14.01.2017)
MEYDAN HAKKINDA VATANDAŞ NE DİYOR? (13.01.2017)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI (12.01.2017)
BEKKİ TERÖRÜ LANETLEDİ (11.01.2017)
BAŞKAN UĞUR GAZETECİLERİ KUTLADI (10.01.2017)
AYRICALIKLI ÜRÜNLER KÖYEVİNDE (09.01.2017)
DEMİR HAKLARIMIZI İSTİYORUZ (07.01.2016)
YAĞLI GÜREŞ SALONDA (06.01.2016)
10 YILLIK TECRÜBE (05.01.2017)
TÜKETİCİLER DERNEĞİ UYARDI (04.01.2017)
DEKAN 2016 YILINI DEĞERLENDİRDİ (03.01.2017)
BAŞKAN KAZIM AVCI TERÖRÜ LANETLEDİ (02.01.2017)

© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.