Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

AKPYE VERİLECEK EN GÜZEL CEVAP; HAYIR!? (31.01.2017)Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Ender Biçki’nin de katıldığı basın toplantısıyla açıklamalarda bulundu. Akın, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır’  sözünü hatıralatarak; “Ve şimdi söz konusu olan vatandır, özgürlüğümüzdür, bağımsızlığımızdır” dedi.

CHP’li Akın’dan önce kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Ender Biçki, referandumun Türkiye’nin kaderini etkileyeceğini söyledi.

Referandumda parti seçimi yapılmayacağını vurgulayan Biçki, Balıkesirliler’e şöyle seslendi: “Nisan ayındaki referandum Türkiye’nin kaderini etkileyecek bir tercih olacak. Ben buradan samimi duygularımla seslenmek istiyorum. CHP İl Başkanı olarak değil bir vatandaş olarak seslenmek istiyorum. Önümüzde yapılacak olan bu referandum bir parti seçimi değil. Bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursanız olun başımızın sütünde yeri var. Saygımız sonsuz ama bu seçim bir parti seçimi, bir parti tercihinin yapılacağı seçim değil. Dolayısıyla bu seçimde bir partiyi seçmeyeceğiz, bir partiye oy vermeyeceğiz.”

“PARTİ BAYRAĞI KULLANMAYACAĞIZ”

Referandum süreci boyunca parti bayrağı kullanmayacaklarını ve Türk bayrağıyla vatandaşlara ulaşacaklarını belirten Biçki; “Biz bu seçim sürecini parti bayraklarıyla değil Türk bayraklarıyla yürüteceğiz. Çünkü bu seçim CHP’nin seçileceği bir seçim değil. Bu seçimde ülkemizi yönetecek olan bir kişiye verilip verilmeyeceği seçimi olacak. Bu seçimde Erdoğan başkan olabilir ama Erdoğan siyaseti bıraktıktan sonra bu yetkiler başka birinin eline geçerse bu memleketin hali ne olur bunu düşünmek gerekiyor. O açıdan da ben buradan bütün Balıkesirliler’e evet demeyi düşünen bütün vatandaşlara sesleniyorum. Bu seçimi bir parti seçimi değil. Onun için tercihinizi yaparken buna göre hareket etmenizi gönülden arzu ediyorum” dedi.

AKIN: “STK’LARI ZİYARET EDİYORUZ”

İl Başkanı Biçki’nin ardından açıklamalarda bulunan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, sözlerinin başında referandum süreciyle ilgili olarak yaptıkları çalışmalardan şöyle bahsetti:  “Önümüzde çok önemli bir süre. Anayasa değişikliği referandumunu hep birlikte yaşayacağız. Halkımız bir karar verecek. Halkımızın vereceği bu kararda da halkımızın çok iyi bir şekilde bilgilendirilmesi gerekiyor. Bu yüzden bizlere çok önemli görevler düşüyor. Siyasetçiler olarak STK’ları ziyaret ediyoruz ve teklifin neler getirip neler götüreceğini anlatmaya çalışıyoruz.”

“REJİM DEĞİŞTİRİLMEK İSTENİYOR”

CHP olarak uzun süre TBMM’de büyük ve kıyasıya bir mücadele verdiklerini aktaran CHP’li Akın, Türkiye Cumhuriyeti’nin rejiminin değiştirilmeye çalışıldığını ifade etti ve şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi bir kişinin dizginlenemez iktidar hırsı yüzünden anayasa değiştiriliyor. Savaş meydanlarında kurulan Türkiye Cumhuriyetinin rejimi değiştirilmek isteniyor. Bu cumhuriyeti kimse bize altın tepsi içinde sunmadı. Atalarımız savaş alanlarında kanıyla, canıyla kurdu. Cumhuriyeti bir türlü anlamamış olanlar Kurtuluş Savaşını da anlayamamışlardı. İşgalcilerle işbirliği içerisinde o günlerde Atatürk’e karşı çıkıyorlardı. O yüzden Türkiye Cumhuriyetinin tapusu olan Lozan’dan rahatsızlar. Özgürlüğü ve bağımsızlığı anlamayanlar elbette Lozan’ı da anlamazlar. Atatürk ve Cumhuriyete karşı olanlarla, Lozan’dan bu yana Türkiye’de gözü olanların işbirliği vardır ortada. Bu Cumhuriyeti kurmak için başta Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve kahraman halkımız büyük bedeller ödedi. Ülkeyi padişahlıktan kurtarıp Cumhuriyeti kurdular ve Türkiye Cumhuriyetini gelecek kuşaklara emanet ettiler. Şimdi rejimi değiştirmek isteyenlere buradan sormak istiyorum; Siz kim oluyorsunuz ve ne bedel ödediniz ki Ata’mızın bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi alıp tekrar tek adama devretmek için böyle bir anayasa istiyorsunuz. Bu ülkeyi sahipsiz mi sanıyorsunuz? Buna, başta Balıkesirliler olmak üzere halkımız izin vermeyecektir. Kuvay-i Milliye’nin ilk ateşinin yakıldığı şehir olan Balıkesirliler Laik Cumhuriyete her zaman en başta sahip çıkanlar olmuşlardır. Bu bizim için övünç kaynağıdır. Cumhuriyetimizle, Atatürk’ümüzle ne kadar övünsek azdır. Ben inanıyorum ki Balıkesir topyekün bu yıkım projesine de karşı duracaktır. Bizim her zaman bir hedefimiz oldu. Bu referandumda da hedefimiz en az yüzde 70 oyla hayır çıkartmaktır. Onun için de canla başla mücadele edeceğiz.”

“TEK ADAMLIK REJİMİ ÖNGÖRÜLÜYOR”

AKP’nin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin desteğiyle getirdiği anayasa değişiklik teklifinde tek adamlık rejiminin öngörüldüğünü dile getiren Akın, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Günlerce Mecliste Komisyonda ve Genel Kurulda anlattık. Mücadele verdik. Ulusal Kurtuluş Savaşını yönetmiş Gazi Meclis halkımızın tamamını temsil ediyor. Halk egemenliğinin yegane temsilcisidir dedik. Bu temsil yetkisini bir kişiye devredemezsiniz, buna hakkınız yok, bu halka saygısızlıktır, milli iradeyi yok saymaktır dedik. İnsanlık tarihi iktidarların gücünün sınırlandığı mücadelelerin tarihidir. Kralların, şahların, padişahların, başkanların gücü sınırlanarak özgürlükler alanı genişletilmiş, hukuk devleti inşa edilmiştir. Şimdi yapılmak istenen tarihin akışına ters bir durumdur. Bir kişiye sınırsız iktidar yetkileri verilmek isteniyor.

AKP’lilerin bir kişiyi diktatör yapmak için Mecliste can hıraş uğraşmasına, gizli oylamada açık oy kullanmalarına, uyguladıkları şiddete utanarak tanık olduk.

AKP’nin Devlet Bahçeli desteğinde getirdiği anayasa değişiklik teklifi çok net olarak bir tek adam rejimi öngörüyor.”

“KUVVETLER AYRILIĞI ORTADAN KALKIYOR”

Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu olarak kabul edilen kuvvetler ayrılığının ortadan kaldırılacağını ve bütün kuvvetlerin bir kişide buluşturulacağını söyleyen Akın; “Yargı bir siyasi partinin genel başkanı olacak kişiye teslim ediliyor. Tarafsızlığı ve bağımsızlığı hukukun üstünlüğü anlamında olmazsa olmaz koşullardan olan yargı tümüyle bir siyasi partiye ve onun genel başkanına teslim ediliyor. Meclis bir siyasi partinin genel başkanı olan başkanın iki dudağı arasından çıkacak bir buyrukla feshedilebilir hale getiriliyor. Güçlü Türkiye diyorlar, bununla güçlü değil zayıf bir Türkiye, ama alabildiğine güçlü bir başkan çıkacak” dedi.

“DERTLERİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YIKMAK”

AKP’nin derdinin laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini yıkmak olduğunu iddia eden CHP’li Vekil açıklamasını şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet düşmanlığı üzerine kurulu siyasi çizgileri bunları buraya getirmiştir. Modern Cumhuriyeti bir türlü içlerine sindiremediler. Cumhuriyet tarihimizle hep savaş içerisinde oldular. Cumhuriyete kin ve nefret kustular. Tarihten ve tarihi kişilikler üzerinden yalan ve iftiralarla düşmanlıklar yarattılar. Bu iftiralarını dozunu artırarak sürdürüyorlar. Kurucu önderlerimiz Atatürk ve İnönü ile hep sorunlu oldular. Akla hayale gelmeyecek yalanlar ürettiler. Kimi yandaş yazar ve sözcüleri şeytanla işbirliği içerisinde ahlaksızca tarihi gerçekleri çarpıtmaktan geri durmuyor.”

“KURDUKLARI DÜZEN 15 TEMMUZ’DA ORTAYA ÇIKTI”

AKP ile FETÖ’nün kurdukları düzenin 15 Temmuzda gün yüzüne çıktığını aktaran Akın; “15 Temmuzda bu ülke alçakça bir darbe girişimine sahne oldu. Kimdi bunu yapanlar. AKP hükümetinin fikri işbirlikçisi ve hükümet ortağı FETÖ. 15 yıl bu ülkeyi birlikte yönettiler. Haksız ve hukuksuz bütün uygulamaların altına birlikte imza attılar. Yalan, iftira ve düzmece iddianamelerle insanları zindanlara attılar. Yargıyı FETÖ’ye teslim etmek için 2010 yaptıkları referandumda da aynı gerekçeleri ileri sürüyorlardı. Kurdukları bu düzen 15 Temmuzda darbe olarak karşımıza çıktı. Eğer o gün darbe başarılı olsaydı, darbecilerde rejimi aynı böyle değiştireceklerdi. Onların yapmak istediği rejim değişikliği şimdi AKP eliyle ve Devlet Bahçeli desteği ile yapılmak isteniyor. Gerekçe olarak da ülkenin bekaa sorunu gibi ayakları yere basmayan, soyut argümanlar ileri sürüyorlar” dedi.

“BEKAA SORUNU VARSA SORUMLUSU AKP’DİR”

Ülkede beka sorunu varsa sorumlusunun AKP olduğunu iddia eden CHP’li Ahmet Akın konuşmasının devamında; “Bu ülkenin bir bekaa sorunu varsa bu sorunun tek bir sebebi var oda AKP’dir. 15 yıldır bu ülkeyi tek başına onlar yönetiyor.

Şimdi çıkmışlar tıpkı milletvekillerine yaptıkları şantaj ve tehdidi halkımıza da yapıyorlar. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş terörden çok çekmiş halkımıza karşı terör kozunu ileri sürüyor.

Tek adam rejimine evet dediğinizde terör susacak diyor. Normal bir demokraside bu büyük bir skandaldır. Terörü önlemekle görevli bir siyasi çıkıp pişkince bunu söyleyebiliyor.

Şimdi buradan Numan Kurtulmuş’a ve AKP sözcülerine şunları sormak gerekmiyor mu;

Bugüne kadar terörü önlemenize ne engel oldu? Başkanlık gelince farklı ne yapacaksınız ki terörü engelleyeceksiniz?

Oslo’daki gibi terör örgütü ile tekrar başka bir yerde masaya mı oturacaksınız? Terör örgütü lideri ile İmralı’da neyin pazarlığını yapıyorsunuz? Habur skandalının tekrarı için hazırlık mı yapıyorsunuz?

 Bir federasyon sözü mü verdiniz PKK’ya onun için mi terör susacak? Yeniden çözüm süreci benzeri bir pazarlık süreci mi başlatacaksınız? Öfkeli gençler olarak tanımladığınız ve verdiğiniz destekle ülkemizin başına bela ettiğiniz İŞİD denilen katiller sürüsü ile neyin pazarlığını yaptınız ki İŞİD’in susacağından eminsiniz?

Bu yüzden mi terör örgütleri ile etkili mücadele etmiyorsunuz? Terör örgütleri ile referandum sonrası yeniden müzakere sürecine mi hazırlanıyorsunuz? Bir zamanlar yol arkadaşlığı yaptığınız, aynı menzile yürüdüğünüz, hükümet ortağınız, devleti teslim ettiğiniz FETÖ ile mücadeleniz göstermelik midir? FETÖ’cülere bir af getirilmesi ve tekrar aynı yolun yolcusu olma konusunda anlaşma mı yaptınız? Eğer terörle bir partinin adı yan yana anılacaksa bu parti kuşkusuz AKP’dir. Bu sorumluluklarından kurtulacaklarını, terör pisliğini başkalarına bulaştırabileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Bu millet her şeyi görüyor, biliyor. Yalan, iftira ve çarpıtmalarla sonuç alamayacaklar. Başbakan çıkıp çok ucuz taktiklere başvuruyor. Bu ülkenin bağımsızlığı ve bütünlüğü için bedel ödemiş Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi CHP’yi utanmadan, sıkılmadan birileriyle aynı cephede gösterecek basitlikler yapıyor. Başbakan bölücülerle, terör örgütleriyle işbirliği yapan bir parti arıyorsa, uzağa gitmesine gerek. Aynaya bakması yeterli olacaktır. Çözüm süreci adıyla birlikte kol kola yürüttükleri sürecin güzel ülkemizi nasıl terör bataklığına soktuğunu herkes görüyor, biliyor. Milletin aklını bu kadar hafife almaya hakkınız yok. Karşınızda her söylediğiniz yalana koşulsuz inanan bir millet olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu halka yalan söylemekten vazgeçin artık” ifadelerini kullandı.

“HANGİ SORUNU ÇÖZECEK?”

Açıklamasında “Başkanlık toplumun hangi sorununu nasıl çözecek?” diye de soran Akın; “İşsizlik sorununu nasıl çözecek? Bir çözümü varsa şimdi tek başına hükümetlerinde bunu neden uygulamıyorlar. İşsizlik %12’ye dayandı. Artmaya devam ediyor. Genç işsizliği %20’yi geçmiş. Her beş gencimizden birisi işsiz.

Emekli yurttaşlarımıza soralım. Başkanlık geldiğinde emekli maaşlarınız mı yükselecek. Asgari ücret iki katına mı çıkacak. Yoksulluk ortadan mı kalkacak? Esnafımızın işleri mi artacak? Kapanan işyerleri yeniden mi açılacak? Bütün bunlar olacaksa nasıl olacak? Onu da açıklasınlar oy verecek olan millet öğrensin. 4 liraya dayanmış dolar düşecek mi yoksa daha mı artacak? Türk parası değer mi kazanacak?

İstikrarsızlığın kaynağı bizzat AKP’nin ben yaptım oldu mantığı. Başkanlıkta ortak akıl yerine tek adamın aklı egemen olacağına göre istikrarsızlık artacak mı, azalacak mı? Örneğin tek başına AKP’nin uyguladığı yanlış politikalarla çöken turizm başkanlıkla nasıl düzelecek, başkanlıktan sonra ülkemize turist mi yağacak? Köylünün ürettiği ürün Başkanlıktan sonra daha fazla para edecek midir? Mazot, yem gibi girdilerin fiyatı mı düşecektir? Daha iki gün önce iki önemli uluslararası kredi dereceleme kuruluşu Türkiye’nin notunu düşürdü,  yatırım yapılabilir ülke olmaktan çıkardı. Uyguladığı politikalarla ülkeyi ekonomik krize sokan AKP, başkanlıkla krizden nasıl çıkaracak, açıklasınlar. Tüm bunların sebebi parlamenter sistem mi yoksa AKP’nin beceriksizliği midir? Tabii ki AKP bizzat kendisi yol açmıştır bunlara. 15 yıldır neyi yapmak istediler de kim engel oldu? Ellerine vuran mı oldu? Şimdi tüm bu yaşananları, 15 Temmuz’u fırsata çevirip hep kafalarında olan Türkiye Cumhuriyetini yıkım projesini yürürlüğe koyuyorlar. Biz bu ülkenin geleceğinden başka hiçbir şeyi önemsemeyen Cumhuriyet Halk Partisinin Milletvekilleri olarak bu yıkım projesine karşı Mecliste gece gündüz büyük bir mücadele verdik. Sağduyu sahibi milletvekillerine çağrıda bulunduk. Ama bildiğiniz gibi sayımız yeterli gelmedi. Şimdi bu proje yüce Türk Milletinin önüne gelecek” diye konuştu.

“GELECEĞİMİZİN KARARTILMASINA İZİN VERMEYELİM”

Akın, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Buradan ayrımsız tüm halkımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Hangi partiye oy vermiş olursanız olun, ülkemizin geleceğini karartacak bu projeye karşı durun. Bu bir parti meselesi değildir. Seçim de değildir.

Bu halk kurtuluş savaşında bu birlik ve beraberliği gösterdi. Yedi düvele karşı özgürlük ve bağımsızlığını savundu.

Şimdi yine aynı tehlike ile karşı karşıyayız. Kendi ikballerini, vatan ve milletin önünde tutanların ülkemizin geleceğini karartmasına izin vermeyelim.

Bir kişinin kişisel hırs ve sınırsız iktidar arzusuna boyun eğmeyelim. Çocuklarımızın, torunlarımızın yaşayacağı güzel ülkemizin kaderini şansa bırakmaya hiç birimizin hakkı yok.

Büyük Atatürk’ün dediği gibi “söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” . Ve şimdi söz konusu olan vatandır, özgürlüğümüzdür, bağımsızlığımızdır.

Siyasi görüş ve davranışlarımızı bir kenara koymak ve hep birlikte bu ucubeye karşı koymak zorundayız. Ben halkımızın özgür iradesinin ülkemizin bir felakete sürüklenmesine izin vereceğine inanmıyorum.” (SAFFET KOÇ)
Video Haberler


HEDEF BÜYÜKŞEHİR (22.01.2018)
METİN KIRCI 2017?Yİ DEĞERLENDİRDİ (20.01.2018)
BERBERLER ODASI'NDA KONGRE HEYECANI (19.01.2018)
AÇIKLAMA BEKLİYORUZ (18.01.2018)
SAMİ SÖZAT 2017'Yİ DEĞERLENDİRDİ (17.01.2018)
ELEKTRİKÇİLER ODASINDA KONGRE HEYECANI (16.01.2018)
MHP?DE YENİ GÖREVLENDİRMELER (15.01.2018)
TUHAFİYECİLER?DE KONGRE HEYECANI (13.01.2018)
TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ (12.01.2018)
SABRİYE YİĞİT ADAYLIĞINI AÇIKLADI (11.01.2018)
ŞOFÖRLER ODASI'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ (10.01.2018)
CHP?DE KONGRE HEYECANI (09.01.2018)
TÜKODER KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ (08.01.2018)
EMNİYET'TEN NARKOTİK UYGULAMASI (06.01.2018)
SON ANDA KURTARILDI (05.01.2018)
BİÇKİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU (04.01.2018)
BEST'TEN 2018 PARTİSİ (03.01.2018)
KARESİSPOR-DÜZCE BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (02.01.2018)
AK PARTİ KARESİ'DE KONGRE HEYECANI (01.01.2018)
ÇİFTÇİLERE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ (30.12.2017)
KARESİSPOR'DA AYAN GÜVEN TAZELEDİ (29.12.2017)
AKP'NİN İŞÇİLERE KAZIĞI (28.12.2017)
SÖZAT UYARDI (27.12.2017)
CHP İNÖNÜ'YÜ ANDI (26.12.2017)
TÜRK OCAKLARI?NDAN SEMİNER (25.12.2017)
MHP İL KADIN KOLLARI GÖREVE BAŞLADI (23.12.2017)
DİLEK YALÇIN GÖREVİNE BAŞLADI (22.12.2017)
ADD'DEN DAYANIŞMA YEMEĞİ (21.12.2017)
KAÇAN BALIK BÜYÜK OLMASIN (20.12.2017)
SENDİKALARDAN TEPKİ (19.12.2017)
GALİP GELDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUM (18.12.2017)
BAŞBAKANLIĞA DİLEKÇE GÖNDERDİLER (16.12.2017)
936 POLİS YEMİN ETTİ (15.12.2017)
DİLEK YALÇIN KARESİ?YE ADAY (14.12.2017)
VATAN PARTİSİ?NDEN KUDÜS TEPKİSİ (13.12.2017)
ÇELMAK SPORA YATIRIMI SÜRDÜRÜYOR (12.12.2017)
HAYKOOP-ALMAN İŞBİRLİĞİ (11.12.2017)
STK'LARDAN KUDÜS TEPKİSİ (09.12.2017)
ÜLKÜ OCAKLARI?NDA GÖREV DEĞİŞİMİ (08.12.2017)
YUSUF YÜKSEL ADAYLIĞINI AÇIKLADI (07.12.2017)
İBRAHİM KOÇ ADAYLIĞINI AÇIKLADI (06.12.2017)
KARESİSPOR-İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ MAÇININ ARDINDAN (05.12.2017)
CHPLİ BİÇKİ BAŞKAN KAFAOĞLUNA YÜKLENDİ (04.12.2017)
BÜYÜKŞEHİR'DE SPORA DESTEK (02.12.2017)
BAŞKAN AVCI MUHTARLARLA BULUŞTU (01.12.2017)
SERKAN SARI İL BAŞKANLIĞINA ADAY (30.11.2017)
BALIKESİR KADIN PLATFORMU'NDAN AÇIKLAMA (29.11.2017)
MÜHENDİSLİK DEKANLARI BALIKESİR?DE TOPLANDI (28.11.2017)
CHP ALTIEYLÜL?DE HAYDAR ÇUHADAR ADAY (27.11.2017)
CHP'LİLER NUTUK DAĞITTI(25.11.2017)
YÖNETMELİK İPTAL EDİLSİN (24.11.2017)
AKPNİN POLİTİKALARI FRENİ TUTMAYAN KAMYON GİBİ (23.11.2017)
VATAN PARTİSİ'NDEN NATO'YA TEPKİ (22.11.2017)
YÖNETMELİĞİ KABUL ETMİYORUZ (21.11.2017)
CHP'DEN YEREL YÖNETİMLER AKADEMİSİ PROGRAMI (20.11.2017)
CHP'DEN YEREL YÖNETİMLER AKADEMİSİ PROGRAMI (20.11.2017)
TUBİTAK EĞİTİMİ (18.11.2017)
FİZYOTERAPİSTLERDEN DİYABET EĞİTİMİ (17.11.2017)
AYLA KAYMAZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI (16.11.2017)
ALTIEYLÜL'DE BAŞKAN HASAN AVCI OLDU (15.11.2017)
KARESİSPOR-SELÇUKLU BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (14.11.2017)
CHP'Lİ KADINLAR 'NUTUK' DAĞITTI (13.11.2017)
10 KASIM?DA HÜRRİYET ORATORYOSU SAHNELENDİ (11.11.2017)
BALIKESİRSPOR?DA ESKİŞEHİR MAÇI HAZIRLIKLARI (10.11.2017)
BALIKESİR SENDİKALAR BİRLİĞİ HÜKÜMETİ UYARDI (09.11.2017)
AK PARTİ REFORM PARTİSİDİR (08.11.2017)
BALIKESİR'DE LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM PLATFORMU KURULDU (07.11.2017)
BAŞKAN BONCUK KONUŞTU (06.11.2017)
AK PARTİ?DE TEMAYÜL YAPILDI (04.11.2017)
İSTANBUL MAÇI HAZIRLIKLARI (03.11.2017)
UĞUR KEŞKE BİZİ DİNLESEYDİ (02.11.2017)
AYDIN AYHAN ANLATTI ÖĞRENCİLER DİNLEDİ (01.11.2017)
EDİP UĞUR HEM PARTİSİNDEN HEM BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ (31.10.2017)
OTİZM HAKKINDA SEMPOZYUM DÜZENLENDİ (30.10.2017)
TARAFTARLARDAN LOKMA HAYRI (28.10.2017)
SÖZAT?TAN ELEŞTİRİ (27.10.2017)
RESİM SERGİSİ (26.10.2017)
AMATÖRLERE MALZEME YAĞDI (25.10.2017)
PTT 177 YAŞINDA (24.10.2017)
SON GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ (23.10.2017)
CHP?YE YENİ GENÇLİK KOLLARI (21.10.2017)
İSTİFA ETMEDİ AMA... (20.10.2017)
?TASARI GERİ ÇEKİLSİN? (19.10.2017)
KARESİ SANATA DOYACAK (18.10.2017)
BALIKESİRLİLER BİRLİĞİ?NDEN TARHANA ETKİNLİĞİ (17.10.2017)
AŞURE SEVGİDİR (16.10.2017)
BAUN'DAN HEPATİT BİLGİLENDİRMESİ (14.10.2017)
AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI (13.10.2017)
CHP?LİLERDEN ?MÜFTÜ NİKAHI? TEPKİSİ (12.10.2017)
?ERDOĞAN?IN İZİNDEYİZ? (11.10.2017)
65 profesör ?Düşme?yi Karesi?de tartıştı (10.10.2017)
EĞİTİM-SEN?DEN 5 EKİM AÇIKLAMASI (09.10.2017)
MİMARLAR ODASI?NDAN POSTER SERGİSİ (07.10.2017)
İLK KONTEYNERLER YOLA ÇIKTI (06.10.2017)
KOCA MÜFTÜ UNUTULMADI (05.10.2017)
ERKEN TEDAVİ ÖNEMLİ (04.10.2017)
LOJİSTİK ÜSTÜNLÜĞÜNÜZ OLMADAN TİCARİ SAVAŞLARI KAZANAMAZSINIZ (03.10.2017)
GÜLER OGM ORMANSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ (02.10.2017)
KARESİLİ ÇOCUKLAR DOĞRU HAMLEDE BULUŞUYORLAR (30.09.2017)
DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ, DİRENECEĞİZ (29.09.2017)
KARESİSPOR SEZONU DUALARLA AÇTI (28.09.2017)
BÜYÜKŞEHİR'DE SARIYER MAÇI HAZIRLIKLARI (27.09.2017)
BALIKESİR?DE ASTRONOMİ ŞENLİĞİ (26.09.2017)
YALÇIN AÇIKLAMALARDA BULUNDU (25.09.2017)
?HAKKIMIZI ARAMASINI BİLMİYORUZ? (23.09.2017)
İMECE KART TANITILDI (22.09.2017)
BALIKESİR İKK AÇIKLAMALARDA BULUNDU (21.09.2017)
BESOB BAŞKAN VEKİLİ AHİLİK İLE İLGİLİ KONUŞTU (20.09.2017)
ESNAFA DESTEK VERİYORUZ (19.09.2017)
?SEN MARATON KEMALSİN? (18.09.2017)
TURİZM SEMPOZYUMU YAPILDI (16.09.2017)
?ÇILDIRABİLİRSİN!? (15.09.2017)
?2 AYDA BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK? (14.09.2017)
KILIÇDAROĞLU YARIN BALIKESİR?DE (13.09.2017)
?60 MİLYON TL?LİK YATIRIM? (12.09.2017)
BİÇKİ: ?CHP ÜLKENİN UMUDU OLMAYA DEVAM EDECEK? (11.09.2017)
VALİ?YE SİTEM (09.09.2017)
BALKES'TE ANKARAGÜCÜ MAÇI HAZIRLIKLARI (08.09.2017)
EN ÇOK İLGİYİ TÜLÜTABAKLAR ÇEKTİ (07.09.2017)
KAZASIZ BELASIZ BİR YIL OLSUN (06.09.2017)
2017-2018 ADLİ YILI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ (05.09.2017)
VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI KINIYORUM (31.08.2017)
95.YIL COŞKUSU (30.08.2017)
ANKARAGÜCÜ MESAİSİ SÜRÜYOR (29.08.2017)
MUSA BİLAL AÇIKLAMALARDA BULUNDU (28.08.2017)
YEMİN ETTİLER (26.08.2017)
BALIKESİR POTANSİYELLİ BİR ŞEHİR (25.08.2017)
ALTINORDU HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR (24.08.2017)
10 DAKİKA YETTİ (23.08.2017)
AMATÖRDE KURALAR ÇEKİLDİ (22.08.2017)
TÜGVA İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI (21.08.2017)
BALIKESİR SENDİKALAR BİRLİĞİ?NDEN AÇIKLAMA (19.08.2017)
BU KÜRSÜYÜ SEVİYORUM (18.08.2017)
RÜYANIZ GERÇEK OLACAK (17.08.2017)
KÜMELENME ÇALIŞMASI OLACAK (16.08.2017)
?ERDOĞAN?IN TEHDİTLERİNE PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ? (15.08.2017)
ALTIN KEMER OKULU?NUN (14.08.2017)
MHP'Lİ PAR AÇIKLAMALARDA BULUNDU (12.08.2017)
KURTDERELİ GÜREŞLERİ BAŞLIYOR (11.08.2017)
?KAMU SAĞLIĞI HİÇE SAYILIYOR? (10.08.2017)
BALIKESİRSPOR?DA ADS HAZIRLIKLARI (09.08.2017)
BALIKESİR DİJİTALLEŞEMEYE EN UYGUN ŞEHİR (08.08.2017)
TARKAN KADOOĞLU: ?ANADOLU 4.0 HİKÂYESİNİ YARATMANIN VAKTİ GELDİ? (07.08.2017)
?İNOVATİF ÜRETİM YAPMAK ZORUNDAYIZ? (05.08.2017)
BALKES KAMPI TAMAMLADI (04.08.2017)
BALKES'E 7 MİLYON TL (03.08.2017)
CAN HOCA PERFORMANSTAN ÇOK MEMNUN (02.08.2017)
SEZON AÇILIŞINDA RAKİP BURSASPOR (01.08.2017)
TAKViYELER OLACAK (31.07.2017)
BGC DEN SÖYLEŞİ VE SERGİ (29.07.2017)
EN BÜYÜK AVANTAJ İSKELETİN KORUNMASI (28.07.2017)
SICAK HAVA BALKES?İ ZORLUYOR (27.07.2017)
2NCİ ETAP KAMP DÖNEMİ BAŞLADI (26.07.2017)
İMECE KARTLA ÜRETİCİ RAHAT NEFES ALACAK (25.07.2017)
MESCİD?İ AKSA TEPKİSİ (24.07.2017)
MUHARİP GAZİLERDEN ?PROTOKOL? TEPKİSİ (22.07.2017)
BÜYÜKŞEHİR MECLİS?İ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (21.07.2017)
ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLMÜYOR (20.07.2017)
BALABAN BALIKESİR?DE (19.07.2017)
FETÖ?NÜN SİYASİ AYAĞI ORTAYA ÇIKARTILMALI (18.07.2017)
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN KOŞTULAR (17.07.2017)
STK?LARDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI (15.07.2017)
?CHP; ADALET İSTEYEN HERKESİN KAPISINI ÇALABİLECEĞİ BİR PARTİ? (14.07.2017)
SREBRENİTSA CEHENNEMİ (13.07.2017)
BALIKESİRSPOR'DA BAŞKAN REMZİ BONCUK OLDU (12.07.2017)
BALIKESİRSPOR TESTTEN GEÇTİ (11.07.2017)
SÖZAT?TAN ÇARPICI AÇIKLAMA (10.07.2017)
YA BAŞKANLIK YA VEKİLLİK (08.07.2017)
ÖZEN GÜVEN TAZELEDİ (07.07.2017)
YAĞLI GÜREŞ DÜZENLEYEN KENTLER BİRLİĞİ KURULDU (06.07.2017)
?Adalet herkese lazım? (05.07.2017)
UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK (04.07.2017)
MUSA BİLAL?DEN AÇIKLAMA (03.07.2017)
YUSUF YÜKSEL?DEN AÇIKLAMA (01.07.2017)
EN GENÇ DOKTORLAR (30.06.2017)
GÖĞÜS HASTANESİ MÜZE OLSUN (29.06.2017)
BÜYÜKŞEHİR?DEN SİLAJ DESTEĞİ (28.06.2017)
FRANSIZLARA DAVA AÇACAK (24.06.2017)
CHP'DEN ADALET EYLEMİ (23.06.2017)
TÜMSİAD ÜYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ (22.06.2017)
HERKES İÇİN ADALET (21.06.2017)
OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI ALINDI (20.06.2017)
SANAYİ ODASI?NDAN İFTAR (19.06.2017)
CHP?Lİ TÜM EĞİTİM-İŞ?İ ZİYARET ETTİ (17.06.2017)
MENGÜÇ GÜVEN TAZELEDİ (16.06.2017)
BALIKESİR LİSELİLER DERNEĞİ?NİN EN GENÇ ÜYESİ (15.06.2017)
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MARKETİ BİZLERİZ (14.06.2017)
?TATİLDE BOL BOL KİTAP OKUYUN? (13.06.2017)
TABİP ODASI?NDAN SEMİNER (12.06.2017)
AK PARTİ?DEN TEŞKİLAT İFTARI (10.06.2017)
OLAĞANÜSTÜ KONGRE (09.06.2017)
TEMİZ ÇEVRE (08.06.2017)
ŞEHİT-GAZİ AİLELERİ UNUTULMADI (07.06.2017)
BAKAN AKDAĞ BALIKESİR?DE (06.06.2017)
ŞEHİT YÜZBAŞI TOPRAĞA VERİLDİ (05.06.2017)
TUHAFİYECİLER ODASI'NDAN İFTAR (03.06.2017)
ŞOFÖRLER ODASI?NDAN İFTAR (02.06.2017)
MS HASTALIĞINA DİKKAT (01.06.2017)
YEMİN ETTİLER (31.05.2017)
MESLEK LİSELERİ TANITILDI (30.05.2017)
EĞİTİM-SEN?DEN AÇIKLAMA (29.05.2017)
31 MAYIS'A DİKKAT (27.05.2017)
HEM'DEN ÖĞRENME ŞENLİĞİ (26.05.2017)
15 TEMMUZ RUHU BALIKESİR?DE YENİDEN CANLANDI (25.05.2017)
HAYKOOP?TAN MİS GİBİ SÜT (24.05.2017)
BALIKESİRSPOR-ÜMRANİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (23.05.2017)
KARESİSPOR-ORMAN GENÇLİK MAÇININ ARDINDAN (22.05.2017)
YARIŞLAR NEFES KESTİ (20.05.2017)
TKDK'DAN 22 PROJEYE HİBE DESTEĞİ (19.05.2017)
MUHARREM HASBİ KORAY ANILDI (18.05.2017)
ÖZEL ÇOCUKLAR EMNİYET'E ÇIKTI (17.05.2017)
KAYMAKLI COŞKUSU (16.05.2017)
BU ZİHNİYETİ KINIYORUZ (15.05.2017)
KAZA DEĞİL CİNAYET (13.05.2017)
KADEM AÇILDI (12.05.2017)
YÖRÜK TÜRKMEN ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR (11.05.2017)
KUDÜS'Ü ANLAMA (10.05.2017)
?KUDÜS BİZİM DERDİMİZ OLSUN? (09.05.2017)
TGB'LİLER 3 FİDAN'I ANDI (08.05.2017)
EMNİYET TEŞKİLATI ÖZEL ÇOCUKLARLA BULUŞTU (06.05.2017)
AKIN: "ABİDİK GUBİDİK İŞLER"
CHP'YE ÜYE OLDULAR (04.05.2017)
55 POSTER SERGİLENDİ (03.05.2017)
?LİGİN BİTMESİ İÇİN DUA EDİYORUZ? (02.05.2017)
BALIKESİR?DE 1 MAYIS COŞKUSU (01.05.2017)
AKADEMİK ODALARDAN 1 MAYIS AÇIKLAMASI (29.04.2017)
SMMMO'ADN EĞİTİM (28.04.2017)
SENDİKALARDAN ORTAK AÇIKLAMA (27.04.2017)
BALIKESİRSPOR-ALTINORDU MAÇININ ARDINDAN (26.04.2017)
BAŞKAN ÖZERK ÇOCUKLARDAN ÖZÜR DİLEDİ (25.04.2017)
EĞİTİM-SEN'DEN 23 NİSAN AÇIKLAMASI (24.04.2017)
DOĞU PERİNÇEK BALIKESİR'DE (22.04.2017)
KUVA-Yİ MİLLİYE İNSANLARI TARİH YAZDI (21.04.2017)
BALIKESİR BELEDİYELERİ TURİZM FORUMU YAPILDI (20.04.2017)
MEHMET AKMA'DAN AÇIKLAMALAR (19.04.2017)
AKP-MHP HEZİMETE UĞRADI (18.04.2017)
BALIKESİR LİSESİ'NE BÜYÜK AYIP (17.04.2017)
BALIKESİR?DEN ?HAYIR? DUYMAK İSTİYORUM (15.04.2017)
BİÇKİ'DEN AÇIKLAMALAR (14.04.2017)
BALIKESİR YATIRIMCI ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR (13.04.2017)
BORDAN ÜRETİLEN YAĞI İNCELEDİLER (12.04.2017)
?TEMSİLDE ADALET SAĞLANSIN? (11.04.2017)
DEMOKRATLARDAN HAYIR AÇIKLAMASI (10.04.2017)
EĞİTİM-SEN HAYIR DİYECEK (08.04.2017)
KAYABAY: ADALETE ULAŞMAK EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ (07.04.2017)
STK'LAR SALDIRIYI KINADI (06.04.2017)
AKADEMİK ODALAR HAYIR İÇİN ÇALIŞTI (05.04.2017)
'ŞİDDET SONA ERSİN' (04.04.2017)
'ERDOĞAN VE AHALİSİNİ KORUMA REFERANDUMU' (03.04.2017)
'SİZİN VİCDANINIZ YOK MU?' (01.04.2017)
EĞİTİM-İŞ: KİM O MÜDÜR? (31.03.2017)
MUHASEBE MUHASEBECİLERDEN ÖĞRENİLİR (30.03.2017)
MEHMET TÜM'TEN REFERANDUM AÇIKLAMASI (29.03.2017)
?ARAÇTAN NE İSTEDİNİZ?? (28.03.2017)
KARESİSPOR-ARTVİN BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (27.03.2017)
CANGÖK'TEN ALTYAPI UYARISI (25.03.2017)
DEMİRASLAN SAHADA (24.03.2017)
?BALIKESİRSPOR ŞEHRİN MARKASI? (23.03.2017)
?KÜLTÜR MİRASLARI TEHDİT ALTINDA? (22.03.2017)
Karesi'de Temel Atıldı (21.03.2017)
102 YILLIK MİNNET (20.03.2017)
BAŞKAN UĞUR, HOLLANDALILAR İLE YAPILAN ANLAŞMAYI YIRTIP ATTI (18.03.2017)
TMMOB HAYIR?DA BİRLEŞTİ (17.03.2017)
UMUT ORAN: SANDIK BAŞINDA NÖBET TUTACAĞIZ (16.03.2017)
TÜKODER: 15 MART'I KUTLUYORUZ (15.03.2017)
UÇAN'DAN 14 MART AÇIKLAMASI (14.03.2017)
?SİYASET YAPACAKSAN MÜDÜRLÜĞÜ BIRAK? (13.03.2017)
ACEMİCE 2 GOL YEDİK
BANDIRMASPOR'DA BASIN TOPLANTISI (11.03.2017)
YENİGÜN'DEN DEPREM GERÇEĞİ (10.03.2017)
CHP'DEN 'O' GAZETEYE TEPKİ (09.03.2017)
BOYUER'DEN DEPREM GERÇEĞİ (08.03.2017)
TURİZM SEKTÖRÜ İLE ÖĞRENCİLER BULUŞTU (07.03.2017)
CHP'Lİ İNCE BALIKESİR'DE KONUŞTU (06.03.2017)
DR.UÇAN'DAN TIBBİYELİ HİKMET AÇIKLAMASI (04.03.2017)
MİLLETİN PARASIYLA KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR (03.03.2017)
MUHASEBECİLER HAFTASI KUTLANIYOR (02.03.2017)
120 MİLYONLUK İMZA (01.03.2017)
NE OLDUĞUNU KENDİLERİ DE BİLMİYORLAR (28.02.2017)
İŞ DÜNYASI KONGREDE BULUŞTU (27.02.2017)
HÜRRİYETÇİ DEMOKRATLAR HAYIR DİYOR (25.02.2017)
?BALIKESİR?İN DOKUSUNU BOZMA!? (24.02.2017)
'HAYIR OYU KULLANACAĞIZ (23.02.2017)
Bandırmaspor'da Yusuf Şimşek dönemi (22.02.2017)
?GALİBİYETİ HAK ETTİK? (21.02.2017)
KARESİSPOR-BİLECİK BELEDİYESPOR MAÇININ ARDINDAN (20.02.2017)
BALKES DERBİYE HAZIR (18.02.2017)
BAŞKAN UĞUR DANIŞMANLARA SAHİP ÇIKTI (17.02.2017)
?BU İDDİALAR SİZE DE BULAŞIR? (16.02.2017)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI (15.02.2017)
BALDEP REFERANDUMDA HAYIR İÇİN ÇALIŞACAK (14.02.2017)
?İNTİHARIN ÖNLENMESİNDE MEDYAYA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR? (13.02.2017)
?SİVİL DARBE KARŞISINDA SUSMAYACAĞIZ? (11.02.2017)
SERFİTİKALARINA KAVUŞTULAR (10.02.2017)
ANNE ADAYLARININ SÜTÜ BÜYÜKŞEHİR?DEN (09.02.2017)
BENGİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR (08.02.2017)
BALIKESİR ATA?YI KARŞILADI (07.02.2017)
HEDEF 2020 TOKYO (06.02.2017)
ŞİŞECAM?DAN 400 MİLYONLUK YATIRIM (04.02.2017)
HAVUTÇA: HÜKÜMETİ YIKMAK İSTİYORUM (03.02.2017)
KÜÇÜKSAN ESNAFI DİRENDİ, KAZANDI (02.02.2017)
?ÇOK BÜYÜK HATALAR YAPILDI? (01.02.2017)
AKPYE VERİLECEK EN GÜZEL CEVAP; HAYIR!? (31.01.2017)
BEST BALIKESİR-GALATASARAY ODEABANK MAÇININ ARDINDAN (30.01.2017)
BALIKESİR'Lİ İŞLETMECİ'DEN ŞEYTAN'A TEPKİ (28.01.2017)
DEMOKRASİ Mİ DİKTATÖRLÜK MÜ? (27.01.2017)
?BALIKESİR KAYBEDER!? (26.01.2017)
UĞUR MUMCU UNUTULMADI (25.01.2017)
CHP'Lİ KADINLARDAN TEPKİ (24.01.2017)
VATAN PARTİSİ SALDIRI KINADI (23.01.2017)
?DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATALIM? (21.01.2017)
YANLIŞ BiR iŞ YAPILIYOR (20.01.2017)
AVLU BALIKESİR ZİYARETÇİLERİ İLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR (19.01.2017)
ÇİFTÇİNİN İMDADINA VALİ YAZICI YETİŞTİ (18.01.2017)
UYANIŞ FİLMİNİN ÖN TANITIMI BALIKESİR?DE YAPILDI (17.01.2017)
TMO'nun ithalat kararı kaliteyi yükseltmek (16.01.2017)
Farenin kulağına kar suyu kaçtı (14.01.2017)
MEYDAN HAKKINDA VATANDAŞ NE DİYOR? (13.01.2017)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI (12.01.2017)
BEKKİ TERÖRÜ LANETLEDİ (11.01.2017)
BAŞKAN UĞUR GAZETECİLERİ KUTLADI (10.01.2017)
AYRICALIKLI ÜRÜNLER KÖYEVİNDE (09.01.2017)
DEMİR HAKLARIMIZI İSTİYORUZ (07.01.2016)
YAĞLI GÜREŞ SALONDA (06.01.2016)
10 YILLIK TECRÜBE (05.01.2017)
TÜKETİCİLER DERNEĞİ UYARDI (04.01.2017)
DEKAN 2016 YILINI DEĞERLENDİRDİ (03.01.2017)
BAŞKAN KAZIM AVCI TERÖRÜ LANETLEDİ (02.01.2017)

© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.