Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
EDREMİTTE İLÇE SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 04.12.2018

        Edremit ilçesinde 2018-2019 sezonunda gerçekleşecek spor karşılaşmalarında kurumlar tarafından alınacak tedbirlerin görüşüldüğü İlçe Spor Güvenlik Kurulu toplantısı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında yapıldı.

        Kaymakamlık makamında gerçekleşen İlçe Spor Güvenlik Kurulu toplantısına; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkan Yrd. Metin Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Kavak, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Sönmez, İlçe Gençlik ve Spor Müdür V. Mehmet Tutar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Burak Can, Taraftar Temsilcisi Seçil Tüzen, Kulüp Temsilcisi Özlem Dağlı katıldı.   

 

        Edremit genelinde gerçekleştirilecek spor müsabakalarında alınacak önlemlerin ve tedbirlerin konuşulduğu toplantıda konuşma yapan Kaymakam Ali Sırmalı: “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu gereğince; İlçemizde yapılacak olan spor müsabakalarında müsabaka öncesinde, esnasında veya sonrasında, gerekli güvenlik önlemlerini almak, tedbirler koymak ve uygulanacak kuralları belirlemek üzere kurul üyelerimizin katılımıyla bu toplantıyı gerçekleştirmekteyiz. İlçemizde spor müsabakalarında özellikle centilmenliğin ve sportmenliğin ön planda tutulması birinci önceliğimizdir. Bu sebeple gerek kamu kurumlarımız gerekse spor kulüplerimiz  ve seyircilerimiz ile birlikte gerekli tüm tedbirlerin eksiksiz bir şekilde alınması gerekmektedir. Bu kapsamda Edremit ilçemizde gerçekleştirilecek spor müsabakaları ile ilgili gerekli tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. " dedi.

 

        Gerçekleştirilen toplantıda Edremit'te yapılacak spor karşılaşmalarında centilmenliğe ve sportmenliğe uygun bir müsabaka sezonu geçirilmesi temennisinde bulunuldu.

 

 


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.