Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
BALKES?E HEP DESTEK TAM DESTEK

AK PARTİ’den Balıkesirspor’a moral ziyareti geldi

 

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Balıkesir milletvekilleri, Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir  Balıkesirspor Baltok Kulübü’nü ziyaret etti.

Balıkesirspor Başkanı Mustafa Bahçeci, Milletvekilleri, ve Belediye başkanı ile il başkanının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu günün kırmızı Balıkesirspor için tarihe geçecek unutulmaz bir gün olduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da, kırmızı beyazlı ekibe elinden gelen her türlü desteği vereceğini söyledi.

Başkan Bahçeci, yönetim kurulu üyeleri ve teknik direktör Giray Bulak ile birlikte konuklarını ağırlarken, anlamlı ziyaretin gelecek günler için cesaret verdiğini belirterek, “Koca Çınar Balıkesirspor Baltok’un tarihine düşülen çok güzel günleri olmuştur. Bugün de o günlerden birisi. Böyle bir tablonun oluşmasında katkısı olan Sayın vekillerime, il başkanıma, Büyükşehir Belediye Başkanıma Balıkesirspor Kulübü adına çok teşekkür ediyorum.Bu ziyaret bize cesaret verdi. Balıkesirspor Baltok’un pek çok olumsuz tablosu içerisinde değerli kongre üyelerimizin teveccühleriyle 7 Mayıs’ta göreve getirildik. 7 Mayıs’tan itibaren Balıkesirspor Baltok Kulübü’nün menfaatleri doğrultusunda doğru olanları yapmaya çalıştık. Kazasız, belasız topçularımızı sezona eksiksiz, zayiatsız yetiştirdik. Bu hafta sonunda da çok güzel maçımız oldu. Türk futbolunun çok kaliteli ve güçlü kulüplerinden Altınordu ile sahamız tadilatta olduğu için Akhisar’da maç yaptık. O maçta da yine belediye başkanımız bizimle birlikteydi, bize orada güç ve moral verdi. Kutlu yolumuzda, bugün bizim için çok değerli ve önemliydi. Bize çok moral verdiniz, güç kattınız. Kulüp başkanı olarak şükranlarımı sunuyorum.Ben başkanlığa gelince bir hayalim var demiştim. Bu hayalimi tekrar ediyorum; Avrupa kupalarında oynayan bir Balıkesirspor hayalim var, kalıcı gelirleriyle ayakta duran, sezon açılışında başkanın maddi sorunlarla kendisini yormadığı, boşuna enerji kaybetmediği tamamen kulübün başarısına odaklandığı bir Balıkesirspor hayalim var. Bu 40-50 yıllık bu tesis yeteri kadar fiziki anlamda hizmet veremiyor. Bununla birlikte tesisleşmiş bir Balıkesirspor hayalim var. Ben biliyorum ki bu hayal benim değil, buradaki bulunanların, hepimizin hayali. Bu hayalimin gerçekleşmesi doğrultusunda ziyaretiniz bana güç verdi. Bu destekler çok önemliydi. Ben hepinize, şükranlarımı, arz ediyorum” dedi.

BAL-KES’E TAM DESTEK

Balıkesir Büyükşehir  Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Her zaman için Balıkesirspor’un yanında olduklarını belirtti. Hep destek, tam destek vereceklerini bir kez daha yineleyip, “Balıkesir hepimizin aşkı, hepimizin sevdası. Balıkesirspor Kulübü başkanının, yönetiminin, teknik heyetin, futbolcuların arkasındayız. O konuda rahat olun. Balıkesirspor’un başarısı için, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bunu zaten kongrede de deklare etmiştik. Güzel olan taraf, bir olunca, beraber olunca, bir bereket geliyor, bir huzur, bir mutluluk geliyor. O kongrede hepimiz yaşadık. Bugüne kadar hiç olmamış bir şeydi yedi tane Balıkesirspor Kulübüne başkanlık etmiş arkadaşlarımız o kongredeydi. Bu çok anlamlıydı. Kongre sonrası da hepsi sahneye çıkarak bir araya gelindi, eller kaldırıldı ve Balıkesirspor’un başarısı için herkes katkı vermeye söz verdi. Herkesin bir tecrübesi var, bir birikimi var. O günden bu güne en ufak bir dedikodu, fitne, duymuyoruz. Asla da olmamalı. Bu birliğe, beraberliğe zarar verecek her türlü hal, hareket ve söylemlerden kaçınmamız lazım. O yüzden Balıkesir’in sloganını değiştirdik biz. Mutlu ve Huzurlu Balıkesir koyduk. Hakikatten bu ezbere söylenmiş bir söz değil. Biz bu sloganı Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül diye başlatmıştık. Daha sonra da TÜİK’in verilerine göre 30 büyükşehir arasında yapılan ankette en mutlu büyükşehir Balıkesir görüldü. Bunu muhafaza edeceğiz, bunu geliştireceğiz ve daha da güzelleştireceğiz” diye konuştu.

BALIKESİR BÖLÜNMELERDEN ÇOK ÇEKTİ.

Kafaoğlu, Balıkesir’in  bölünmelerden çok çektiğini hatırlatıp, “Balıkesir’de sineler toplu vuruyor. Balıkesirspor’da da toplu vuruyor, iktidar partisinde de toplu vuruyor, Balıkesir’in bütün sivil toplum örgütlerinde de toplu vuruyor. Çünkü biz göreve gelir gelmez, sevgi ve barış dilini kullanıyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, öznesi Balıkesir olan her şeyde, herkesin dinamizmini, herkesin katkısını sağlamaya çalışıyoruz. Ve bunu da inşallah ilelebet devam ettirmek istiyoruz. Bu tablo Balıkesir’i uçuracak tablo. Her şeyin başı birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur, mutluluktur. Hani Anadolu’da bir tabir vardır ‘kavgalı eve kız bile verilmez’ derler. Onun için barışı ve bu huzuru asla bozdurmayacağız, bozmak isteyenlere de asla fırsat vermeyeceğiz.Yeni sezonun Balıkesirspor  için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah hep beraber Balıkesirspor’u Süper Lig’e çıkarma noktasında herkesin gayret edeceğine ben yürekten inanıyorum” diye konuştu.

İl Başkanı Hasan Demiraslan ve milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesirspor’a yeni sezonda başarılar diledi. Balıkesirspor’un başarısı için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

 

BALKES’İN ALTYAPISINDA 6 ALTYAPIDAN GELEN SPORCU VAR

Balıkesir’de olmaktan mutlu olduğunu kaydeden Balıkesirspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Balıkesir gerçekten mutlu ve huzurlu bir şehir. Zaten Balıkesir’i tercih etmemdeki en büyük sebeplerden bir tanesi de buydu, huzurlu çalışabilmekti. Normalde büyük aileler, zengin aileler, güçlü ailelerdir. Ben Balıkesirspor camiasının bu şekilde büyük bir aile olduğunu biliyorum. Bu bize güç verecek. Çünkü oyuncular sahaya çıktığında veya oraya çıkmadan önce nelerle karşılaşacaklarını biliyorlar. Bugün artık anlaştıkları rakamları artık alabiliyorlar, güzel bir tesiste çalışacaklarını biliyorlar, güzel bir çim sahada oynayacaklarını biliyorlar. Bu da bize mutluluk veriyor.Akhisar’da yöneticilerimizin olması ki biz buna çok alışık değildik, bu çok önemliydi. Yöneticilerimizi yanımızda görünce çok mutlu, huzurlu oluyoruz. Ben çok şeyler yapabileceğimizi biliyorum. Tabi çok büyük bir sorun yaşadık. Transfer yapamıyoruz ama olsun. Her yoklukta bir varlık vardır. Bunu belki fiziki şartlara yönelterek, hem tesisleşme, hem altyapıdan gelecek oyuncularla kapatırız. 12-13 tane genç çocuğumuzu alttan yukarıya çıkarttık. U-21 takımımız Türkiye birincisi oldu. Beşiktaş Süper Lig’de birinci oldu. Süper Kupa maçında uzatmalarda Beşiktaş bizi 3-2 yendi. O çocukları değerlendirmemiz lazımdı. 13 genç oyuncumuzu kampa götürdük. Onların altı tanesi şu anda bizimle çalışıyorlar, bu büyük bir başarı. Yani 26 kişilik kadronun 6 tanesi bu sene altyapıdan gelen oyuncularımız. Onların dışında da 5 tane yine altyapıdan gelen oyuncumuz var. Yani bir Barcelona  modeli gibi 11 futbolcumuz altyapıdan. Dolayısıyla eğer biz bu çocuklarla bir başarı yakalayabilirsek büyük bir destan yazmış oluruz. İnşallah sizlerin gücü ve desteğiyle beraber bunu başarabiliriz. İnşallah Can Hocam da geldi. Böyle bir görevi kabul etmek; yani birinci takımın hocası olup tekrar altyapı sorumlusu olmak çok zor bir şeydir. Bunu alkışlıyorum, kutluyorum. Çünkü Türkiye’de bir tek Özkan Sümer Hoca bu işi yaptı. Trabzonspor’da hem birinci takımını çalıştırdı hem de altyapı sorumluluğu yaptı. Ama burasının hocası olarak çok önemli ve zor bir görevi Can Hocam üstlendi. Can Hocamı alkışlıyorum, tebrik ediyorum. İnşallah birlikte çok başarılı şeyler yapacağız” dedi.

 

 


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.