Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
BODRUM ODA ORKESTRASI YENİ YIL KONSERİ
Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde halka açık olarak düzenlenen Yeni Yıl Konseri 27 Aralık 2015 Pazar günü, Saat 20.00'de Ayvalık Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.


Bodrum Oda Orkestrası; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla ve Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ayvalık'ta “Yeni Yıl Konseri” verecek. Numan Pekdemir’in sanat koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan konseri Şef Nesrin Bayramoğulları yönetecek, Altuğ Dilmaç da solist olarak katılacak. Konserde Sema Korkut konzertmeister olarak görev alacak. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan yeni yıl konserine tüm sanatseverleri davet etti. Yeni Yıl Konseri, 27 Aralık 2015 Pazar günü, saat 20.00'de Ayvalık Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. 45 kişilik kadrosuyla; 27 Aralık 2015 Pazar günü, saat 20.00'de muhteşem bir programla Ayvalıklı sanatseverlerin karşısına çıkacak olan Bodrum Oda Orkestrası, klasik müzikten Tom Jones’e kadar özellikle belleklerde yer almış melodilerden oluşan bir repertuarla sahne alacak.
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesindeki bazı sanatçıların bir araya gelerek oluşturdukları Bodrum Oda Orkestrası’nın çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce de desteklenmektedir. 2008 yılında aynı zamanda Bodrum / Turgutreis’li olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde konser çalışmalarına başlayan Bodrum Oda Orkestrası şimdiye kadar değişik kentlerde pek çok konser gerçekleştirmiştir.
Daha önce Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri'nde de sahne alan Bodrum Oda Orkestrası Güney Kore'ye de davet edilmiş ve 7 ayrı şehirde konserler vermiştir.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.