Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
KAFAOĞLU'NUN ŞAHLANIŞI 08.11.2018

Yıllardır siyasetin içinde.. Kentte sevilen, sayılan şahsiyet.. Dini bütün, hizmetinde sınır yok.. Paylaşmasını, bölüşmesini bilen, hak geçirmeyen, partisinin de bir harfine uygun adaletli bir dürüst insan..
Oysa tırnaklarıyla kazıyarak geldi bu yüksek makama!..
Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Zekai Kafaoğlu'ndan bahsediyorum.
Mülayim kişiliği, yüzünden hiç eksik olmayan gülümsemesi (bir şeye kızıp açıklama yaptığından gülmeyen fotoğrafını inanın çok zor buluyoruz), kolay kolay sinirlenmemesi, kızmaması, ağzından hiç sinkaflı söz çıkmaması (birilerinin kulakları çınlasın), personeline hep sahip çıkması, Balıkesir'e hizmet etmek için gecesini gündüzüne katması, yorulmak sözcüğünü lügatından çıkartması, daha daha çok şeyleri sıralayabiliriz onun için..
E.. Zekai Başkan; sende bu sıfatlar varken, fiillerin de çalışma ve hizmet yönünden çok olursa seni tabi ki kıskananlar olacak.
Hemde çatlarcasına!.
Son günlerde birileri abidik-gubidik işler çeviriyor, millet seyre bakıyor, kentin ileri gelenleri açıklama üstüne açıklama yapıyor.
Bir muzur neşriyat kentteki var olan huzuru bozuyormuş meğerse!..
Peki; “Sayın Başkan Kafaoğlu'na saldıran zihniyet, zihniyetler bu şehre ne veriyor yahu?” diye sorasım geliyor.
İnanın hiçbir şey verimyor, vermiyorlar.
Oysa Kafaoğlu kalpleri kazanmasını bildi. Yereli yönetmedeki başarının sırrının değişimde olduğunu, modern şehirciliğin, yereli yönetmenin değişimi yakalamakla, hizmet çıtasını en yükseklere çıkartmakla olacağını o da biliyor. Bunun çabasında, peşinde. Hedefi büyüttü yani.
Asılsız, yalan, itibarsızlaştırmaya yönelik beyhude çabalarla, haberlerle uğraşacak zamanı yok, kafasını kaşıyacak vakti hiç yok. Anlaşıl dı herhalde buraya kadar.
Şimdi sizlere söylüyorum, bilhassa da sana sesleniyorum ey ukala!..
Cukkayı alamadığın için yayın yoluyla sapıtan ey şarlatan!..
Aptal mı bu koca başkan be?
Engelli yolda, zor parkurda araç kullanıyor Zekai Başkan arkadaş, alışveriş arabası değil bu büyük görevi uhde etmek..
Güvenirliliği ve kentine, eyalet gibi iline kendine adamışlığı ile Zekai Başkanı sana yedirteceklerini mi sanıyorsun?
Bak, Kafaoğlu kartları yeniden karmak istiyor. Balıkesir'i her yönden bir dünya şehri yapmak istiyor. Gölge etme de hizmetler aksamasın. Adamın geçmiş dönemde münfesih başkanla bir alıp veremediği yoktu. O kavga döneminde o da dahil, şahsını yerenlere, yerden yere vurmak isteyenlere bile sadece tebessüm etti. Davasına inandı, sonunda ne oldu, işte gördünüz.
Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamı.
O'na saygı duymuyorsun, hakaret ediyorsun, aşağılıyorsun, bari makama saygı olsun!..
Şimdi bak bir dur dinle: Dava üstüne dava var hakkında. Kendince “bu işler öyle yürümüyor” deyip her tarafa ayar verip durma. Beklentilerin ötesine geçmek azmindeki Zekai Başkanın yolundan herkes çekilsin, kent kazansın.
Bir takım şer güçler, kerameti kendinden menkuller değil.
Haydi uza şimdi..

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.