Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
Kula: Başarılı olunacak 12.10.2018

Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Tüccarları, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘Enflasyonla Mücadele Programı’nı desteklediklerini ve sahiplendiklerini ve sahiplendiklerini açıkladı.

   ÇETİN MÜCADELE HER ALANDA

    Enflasyonla mücadelenin aynı zamanda maliyet artışı başta olmak üzere, işsizlikle ve yüksek faizle mücadele anlamı da taşıdığına dikkat çeken Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi KULA, ülkemizde ekonomide olağanüstü gelişmelerin yaşandığı bu dönemde, her alanda çetin bir mücadele başlattığını ifade etti.

   SEKTEYE UĞRAMASIN

   Enflasyonla mücadele konusunun da bu alanların en başında yer almakta olduğuna dikkati çeken Kula, “Geçmişte uzun yıllar enflasyonla mücadele eden bir ülke olarak, enflasyonun ekonomimizin nitelikli büyümesini nasıl sekteye uğrattığına çok kez şahitlik ettik. Dolayısıyla enflasyonun ekonomik dinamizmimizi yeniden sekteye uğratmasını engellemek, hepimizin ortak görevidir” uyarısını yaptı.

   BİZDE FIRSATÇI ÇIKMADI 

   Başkan Kula sözlerini “Bugüne kadar Balıkesirli firmalarımız bu anlamda fırsatçılık yapmamıştır, bundan sonra da yapmayacağına güvenimiz tamdır. Balıkesir iş dünyası; esnafıyla, tüccarıyla, sanayicisiyle her zaman olduğu gibi yine, devletinin ve milletinin yanında olacak, Türkiye’nin başlattığı iktisadi mücadeleye en güçlü desteği verecektir. Bu kararlılıkla kamu, özel sektör ve tüketicilerle sağlanacak güçlü işbirliği ve koordinasyonla, zorlu sürecin geride bırakılacağına ve yeniden istikrarlı büyüme sürecine girileceğine inanıyoruz” diyerek tamamladı.

 

 

 


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.