Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
BALIKESİR MÜSİADA KONSOLOS ZİYARETİ 12.10.2018

BALIKESİR MUSİAD’ TAN YATIRIM, TİCARET VE İHRACAT SEFERBERLİĞİ

Türkiye ekonomisinin gücünün ve bağımsızlığının ancak yerli ve milli üretim ile mümkün olabileceğini söyleyen MUSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay YILDIZ,  devletimizin ve milletimizin bütün unsurları yerli ve milli üretimi desteklemeli ve dünyaya kendi markalarımızı ihraç etmemizin önemini vurguladı.

MÜSİAD’ın yatırım, ticaret ve ihracat seferberliği başlattığını ve bu bağlamda Musiad Genel Merkezi Dış İlişkiler Komisyonun gerçekleştirdiği ve 30 dan fazla ülke konsolosununda hazır bulunduğu toplantıya MUSİAD Balıkesir olarak iştirak edildiğini belirten Tuncay Yıldız,  bu toplantıda diğer ülkelerin konsoloslarına Balıkesir ve bölgemiz ile ilgili değerli bilgiler aktarıldığı bilgisini verdi.

Yine bu çalışmalar kapsamında Balıkesir MUSİAD olarak Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğundan Başkonsolos Herry SUDRADJAT, Müsteşar Toary WORANG ve Ekonomi Bölümü görevlisi Hasan Hüseyin KOCATÜRK MUSİAD Balıkesir Yönetimini yeni binasında ziyaret etmiştir. MUSİAD Balıkesir’ e yapılan bu ziyarette karşılıklı iş fırsatları değerlendirilmiş ve sıcağı sıcağına hemen ticarete dönebilecek çeşitli teklifler üzerinde durulmuştur. Ayrıca başkan Tuncay Yıldız tarafından yakın bir zamanda Balıkesir MÜSİAD olarak bir heyetin Endenozyadaki iş fırsatlarını değerlendirmek üzere sayın konsolosun misafiri olarak Endenozya ya bir seyahat gerçekleştirileceği bilgisi verilmiştir.

 

 


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.