Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
Kahramanlar vurulunca değil, unutulunca ölür 11.10.2018

Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan anısına Avlu Balıkesir’e yapılan anıt heykel düzen düzenlenen törenle açıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende daha sonra Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan özgeçmişi okundu ve hava şehitleri anısına Yüzbaşı Ahmet Arpa tarafından şiir okundu.

 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına konuşan Hava Pilot Yarbay Cihangir Kemal Yüzçelik; “Nail Erdoğan Türk bayrağını hür semalarda dolandırmak için, ettiği yeminin gereğini yapmış ve hayatını bu uğurda feda ederek Türk milletinin kalbine gömülmüştür. Hüzünlüyüz çünkü kendisi bu kutsal vatanı ve şanlı ay yıldızlı bayrağı bizlere veda ederek aramızdan ayrıldı. Ancak bir o kadarda kıvançlıyız. Çünkü gerektiğinde gözünü kırpmadan ölümün üzerine gidebilen dünyada bileği bükülemeyen, en cesur askerlere Nail Erdoğanlara sahibiz Nail Hocam, biz öğrencileriniz emanetinize gözümüz gibi bakmaya, şanlı sancağı gökyüzünde dalgalandırmaya vatan için akıttığınız kanlarınıza layık olmaya çalışacağımıza ve savunduğunuz değerleri savunma görevi aldığımızda yanınıza gelmek için bir an bile tereddüt etmeyeceğimize and içeriz” dedi.

 

- Kahramanlar vurulunca değil, unutulunca ölür

Törende son olarak konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Milletimizin varlığı için mücadele eden kahraman askerlerimizden biri de, bu toprakların yetiştirdiği kıymetli hava yüzbaşımız Nail Erdoğan’dı. Hava Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan 8 Ekim 1996 tarihinde Ege’de eğitim ve görev uçuşu esnasındayken uçağı düşmüştür. Vatani görevini yapmakta olan Yüzbaşı Nail Erdoğan uçaktan çıkamamış ve şehit olmuştur. Olayın üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen maalesef uçağın enkazı ve şehidimizin naaşı bulunamamıştı.

Bizler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, vatani değerleri için gözünü kırpmadan canını feda eden, ülkesini kendi şahsi menfaatlerinin üzerinde gören bu denli kıymetli şahsiyetin unutulmaması adına bu topraklarda onun ruhunu yaşatmak için yaptığımız girişimle şehidimizi ölümsüzleştirmeyi amaçlıyoruz. Çünkü bizler biliyoruz ki, kahramanlar vurulunca değil, unutulunca ölür” dedi.

 

Törende Bando eşliğinde Hava Harp Okulu Marşı’nın okunması sonrası heykelin protokol tarafından açılışı gerçekleştirildi.

 

Törene Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı orgeneral Mehmet Özlü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Tuğran, Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan’ın eşi Fatma Erdoğan ve oğlu kendisi ile aynı ismi taşıyan Nail Erdoğan yanı sıra askeri erkan ve davetliler katıldı.


 



Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.