Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
KAYMAKAM SIRMALI?DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMINA DAVET 12.07.2018

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Türk halkının gösterdiği kahramanlıkla dünya tarihine adını yazdırdığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerine bütün Edremitlileri davet etti.

 

 


Kaymakam Sırmalı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PYD tarafından Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir.

 

15 Temmuz darbe girişiminin unutulmasına, unutturulmasına ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine izin verilmemesi adına Edremit İlçemizde Edremit Kaymakamlığımızın koordinasyonunda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma programını gerçekleştireceğiz.

 

Türk Milleti 15 Temmuz gecesi destan yazmış, kahramanlığını dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. Bu kara gecede 250 asker, polis ve sivil vatandaşımız şehit düşerken 2 bin 193 vatandaşımız da gazi olmuştur. Hain darbe girişimine geçit vermeyen, milli iradeye sahip çıkan ve bu uğurda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimize bir kez daha saygı, şükran ve minnet duygularımızı ifade etmek için, demokrasimize sahip çıktığımızı göstermek, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için 15 Temmuzda meydanlarda olacağız.

Demokrasimize bağlılığımızın, birlik ve beraberliğimizin bir kez daha tüm dünyaya gösterilmesi için bütün vatandaşlarımızı 15 Temmuz etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.