Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
RÜZGÂR SÖRFÜ LİGİ AYVALIKTAN BAŞLAYACAK 12.07.2018

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer,Windsurf Türkiye şampiyonasını Ayvalık’a getirdi. Ayvalık, 12-15 Temmuz tarihleri arasında, Türkiye Yelken Federasyonu (TYF)  ve Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi (İMEAK) ve Ayvalık Belediyesi işbirliğinde düzenlenecek Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi 2018 yarışının 1’nci etabına ev sahipliği yapacak.

 

 Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yaptığı ikili görüşmelerle ulusal bir organizasyonu Ayvalık halkıyla buluşturuyor.TYF-DTO Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi 2018 yarışlarının ilk etabı, Ayvalık Belediyesi ev sahipliğinde Ayvalık’ta yapılacak. 12-15 Temmuz tarihlerinde Ayvalık’ta gerçekleşecek organizasyona bölge olarak, Çamlık Sahil Şeridi seçildi. 

 

ÜNLÜ SÖRFÇÜLER ÇAĞLA KUBAT VE BORA KOZANOĞLU, AYVALIK’A GELİYOR

Çeşme ve Dikili Belediyelerinin ev sahipliğinde, diğer etapları 2-5 Ağustos arası Dikili/Çandarlı, 20-23 Eylül arası Alaçatı/Çeşme’de yapılacak yarışlara ünlü sörfçü Çağla Kubat ve Bora Kozanoğlu’nun da katılacağı öğrenildi. U15 Junior Kız- Erkek (2004 yılı ve sonra doğanlar), U17 Kız-Erkek (2002 yılı ve sonra doğanlar) U 20 Kız-Erkek ( 1999 yılı ve sonra doğanlar) Kadın- Erkek (2000 yılı ve önce doğanlar) Master (1982 yılı ve önce doğanlar) kategorilerinde yapılacak yarışmada, her ayakta her kategoride ilk üçe giren sporculara kupa verilecek. Görsel şölenin yanında seçme kriteri de olacak olan yarışlar büyük heyecana ve çekişmeye sahne olacak.

 

“AYVALIK, SÖRF MERKEZLERİNDEN BİRİ OLABİLECEK BİR KENT”

 

Ayvalık’ta birçok sporun ulusal ve uluslararası düzeyde yapıldığını ifade eden

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nin ilk etabına ev sahipliği yapacak olmaktan son derece mutluyuz. Ayvalık, 54 km’lik kıyı şeridi, sahilleri denizi ve rüzgârıyla bu spor için çok uygun ve sörf merkezlerinden biri olabilecek bir kent. Voleyboldan satranca, atletizmden futbola, farklı spor dallarında başarılarıyla Ayvalık’ı gururlandıran sporcularımız artarken ulusal düzeydeki deniz sporlarına da ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Organizasyonun başlamasını heyecanla bekliyoruz.

Tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyor ve Ayvalık’ı seçtikleri için teşekkür ediyorum.Sörf tutkunlarını ve halkımızı çok keyifli geçeceğine inandığımız yarışları izlemeye davet ediyorum”dedi.

 

 


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.