Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
RÜZGAR TERSİNE DÖNDÜ! 14.06.2018
CHP Balıkesir Milletvekili Adayı Ensar Aytekin  Altıeylül ve İvrindi ilçelerindeki seçim çalışmaları hakkında açıklama yaptı. 
Halkın korku duygusunu yırtıp attığını ve korkunun artık iktidar partisinin kadrolarında görüldüğünü belirten Aytekin, artık rüzgarın tersine döndüğünü belirtti.

CHP Balıkesir Milletvekili Adayı Ensar Aytekin, Altıeylül merkezi ile Ovaköy ve Köseler köylerinde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Çalışmarında seçim bildirgelerindeki köylüye, çiftçiye vaatleri anlattığını ifade eden Aytekin, özellikle kırsalda mazotu 3₺ yapacaklarına yönelik vaadin ciddi manada ilgi çektiğini belirtti. Seçim bildirgesinde yer alan, köy tüzel kişiliklerini geri getirme, köy mallarının köylüye iadesi, tarım desteklemelerinin önceden belirlenecek olması, zeytin ve zeytinyağına litre başında destek verilmesi, süt birliklikerinin ve kooperatiflerin aktif olarak hayata geçirilmesi gibi vaatlerin köylerde ciddi şekilde kabul gördüğünü belirten Aytekin ülke gündemi hakkında ise yaptığı yazılı açıklamada çarpıcı ifadelerde bulundu. 

İktidarın kontrolü kaybettiğini, bu durumun tüm kadrolarda korkuya sebep olduğunu belirten Aytekin, Erdoğan'ın yaşadığı dil sürçmelerinin tesadüfi olmadığını belirtti. Aytekin'in açıklamaları şöyle:
“24 Haziran'da seçim sandığını halkın önüne getirerek akıllarınca muhalefeti hazırlıksız yakalamayı düşünen iktidar, anlaşılan o ki kendisi hazırlıksız yakalanmıştır. Bugün ittifakta olduğumuz partinin seçime girmemesi için yapılan tezgahı boşa çıkaran CHP'nin 15 vekil hamlesi olmuştur. 2002'de Erdoğan'ı başbakanlığa taşıyan Siirt seçimlerinde CHP aynı kolaylığı nasıl ki Erdoğan'a yaptıysa bugün de İyi Partiye yapmıştır. Çünkü CHP demokratik temsile, halk iradesinin tecellisine inanmaktadır. Halkın verdiği yetkiyi, kimsenin gasp edemeyeceğini savunur.
Seçim meydanlarında tarihi yanılgılar dönemi yaşanmaktadır.  Erdoğan'ın yıllar önce açılan üniversiteleri, havaalanlarını kendisi açmış gibi konuşması, prompter bozulunca konuşacak bir şey bulamaması, ülkenin enerji bakanının borcamın bordan üretildiğini sanması, mitinglerinin sönük geçmesi iktidardaki korkunun ve paniğin boyutunu göstermektedir. Taşıma mitinglerle Ödemiş'i Denizli'ye götürmelerine rağmen meydanları dolmayan iktidar, boş salonlara konuşan ittifak ortakları, Başbakan olduğu iddia edilen Yıldırım'ın boş alanlarda nutuk atması kendileri için durumun vehametini ortaya koymaktadır.
16 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın vaat olarak keki, kıraathaneyi dillendirmesi ayıptır, günahtır. 
15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra, FETÖ'yü temizlemeye çalışırken, kendilerini pür-ü pak gören iktidar, CHP gibi bir partiye FETÖ etiketi yapıştırmaya kalkmaktadır.  Bir dönem sözkonusu terör örgütünün gazetesinin  Zaman kardeşlik zamanı sloganı bugün eş anlamlı haliyle iktidar partisi tarafından kullanılmakta, araçlarda, gazetelerde, ilan panolarında yer almaktadır.  Her fırsatta  fetö bilinçaltı mesajı veriyor diye konuşan AK Parti temsilcilerinin reklam çalışmalarında bu mesaj çok net olarak verilmektedir. O zaman sormak lazım, siz bu terör örgütünün sloganının eş anlamlısını hangi akla hizmetle belirlediniz? 
Türkiye'nin artık ne Erdoğan'a ne de onun partisine dayanacak gücü yoktur. Huzuru bozulan, geliri düşen halk, siyasi ikballerini şahsi çıkarlarının üzerinde görenlerden hesap soracağı güne hazırlanmaktadır.
Halk 24 Haziran'da bu düzene ve bu haram saltanatına artık yeter diyecektir.”

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.