Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
?EMEKLİYE UMUT, İŞÇİYE IŞIK, EMEKÇİYE ÇARE OLMAYA GELİYORUZ? 13.06.2018

CHP Balıkesir Milletvekili Seval Bozkurt seçim çalışmaları kapsamında Edremit İlçesini ziyaret etti. Edremit’te yayın yapan yerel gazeteler ile meslek odalarını ziyaret eden Bozkurt, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun ilçede düzenlediği 15-16 Haziran İşçi Direnişini Anma programına da katıldı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Adayı Seval Bozkurt yaklaşan seçimler öncesinde saha çalışmalarında Edremit’te devam etti. CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Belediye Başlan Yardımcısı Fatma Özgirgin, belediye meclis üyeleri Şengül Sönmez, Müberra Uyar Karaca, Coşkun Taşkın ve birçok partili ile çalışmasını sürdüren Bozkurt ilk olarak Edremit’te yayın yapan bazı yerel gazeteleri ziyaret etti, görüş alışverişinde bulundu. CHP’li Bozkurt daha sonra ise Edremit Ticaret Odası, Edremit Bakkallar ve Bayiler Odası ile Edremit meydanın çalışma yapan CHP standını ziyaret etti.

Çalışmalar kapsamında DİSK’in Edremit’te düzenlediği 15-16 Haziran İşçi Direnişini Anma programına da katılan Seval Bozkurt, Edremit Pazartesi Pazarında vatandaşlarla buluştu, akşamında ise Tuzcumurat Mahallesinde Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Şenliklerine katıldı.

Edremit’teki son programını Zeytinli Mahallesinde gerçekleştiren Bozkurt; emekliye umut, işçiye ışık, emekçiye çare olmaya geldiklerini söyledi

Zeytinli’de kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Bozkurt, Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimlerinin üretimden hak ettikleri payı alamadıklarını, ülkenin nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremediğini ifade etti.

“MİLYONLARCA İŞÇİ DÜŞÜK ASGARİ ÜCRETE MAHKUM BIRAKILDI”

Milyonlarca işçinin düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakıldığını altını çizen Bozkurt; “Esnaflarımız vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor, sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Emeklilerimiz emekli maaşıyla geçinemiyor, her geçen gün yoksullaşıyor. Ülkemizin genç kuşakları niteliksiz eğitim sisteminden zarar görüyor. Paralı eğitimden ve kötü sınav sisteminden muzdarip oluyor, dünya sıralamasında hızla geriliyor. Bununla birlikte iş bulma umudunu kaybetmiş yüz binlerce gencimiz okurken çalışmak zorunda kalıyor” dedi.

“ÖNEMLİ BİR KARARIN EŞİĞİNDEYİZ”

Türkiye’nin önemli bir kararın eşiğinde olduğunu belirten Bozkurt; “Şüphesiz böyle vahim koşullar altında bile Aziz Milletimiz kaderini tek bir kişiye, tek bir aileye, tek bir zümreye, tek bir parti devletine teslim etmeyecek kadar basiret, cesaret ve adalet duygusuna sahiptir. Çünkü Türkiye, demokratik bir anayasayı halkımızla birlikte hayata geçirebilecek, yıkılmış kamu kurumlarını ve yozlaşmış kadroları sil baştan inşa edebilecek, geri kalmış ve bağımlı ekonomik düzenin yerine milli bir üretim ve bölüşüm sistemi kurabilecek, yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle durabilecek hak, hukuk ve adalet için mücadele edebilecek bir partiye sahiptir” diye konuştu.


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.