Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
O ADAM ÖLSEYDİ NE YAPACAKTINIZ? 12.06.2018
Hadi buna da düzeltme ve tekzip gönderin de görelim.. Sadece cevap bekliyoruz efendim cevap!..

İddiaya göre; Kepsut Şefi, amirinden çekincesine “Sevk için mesai saatinin bitimini bekleyelim” demiş!..

ÖZCAN ÖZAKBAŞ

Gazetemizde yayınlanan orman bölge ile haberlerin ardından müfettiş soruşturması da tamamlanmış olacak ki, DEMOKRAT’a ormanın son gönderdiği cevap ve düzeltme yazısında bu paralelde bilgiler de geçilmiş.
Haliyle bunlar resmiyet ile ilgili şeyler. Ancak Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’nün içinde nahoş olayların durmadığı anlaşıldı, Kepsut’taki son sağlık olayı tekrar gündeme oturdu.
Geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleştiği iddia edilen skandal olayda; Kepsut İşletmesi’nde çalışan bir işçi rahatsızlanıyor. Rahatsızlık olayı 14.00-14.30 saatleri arası gibi deniyor. Hemen hastaneye kaldırılması gereken personel için Kepsut Şefinden önce izin çıkmıyor ve iddiaya göre “mesainin bitmesini bekleyelim” deniyor. Zaten adamın şah damarı boynundan 6 santim dışarıda, bir rahatsızlığı var yani geçmişten. Bu rahatsızlık devam ediyor ve aynı zamanda tansiyon hastası da.
Kepsut Şefinin neden böyle davrandığına gelince; Şef, bölge müdüründen çekindiği iddiasıyla mesainin bitmesinin beklenmesini söylemiş. Hastanın etrafında bulunanlar bu durumu protesto etmişler ve olayı karakola kadar taşımışlar, soruşturma devam ediyormuş.
Son aldığımız bilgiye göre ise, bu hastanın ameliyata alındığı, ardından da tabrcu olduğu şeklinde.
O personel ile konuştuk. Evindeydi. Önce konuşmak istemedi. Yazılmasını da arzu etmedi. Biz sorduk, o da “Bir şey söylemek istemiyorum. O olaylar yaşandı. Fazla söz etmek istemiyorum. Sonra kabak bizim başımıza patlıyor” diyebildi.
Yahu bunlar doğru ise; adam ölse oracıkta görev yerinde, ne yapacaktınız?
Bunun hesabını nasıl verecektiniz?
Personeline gereken önemi ve ihtimamı vermek zorunda idareciler. Çalışan da işini yapacak, parasını alacak, evine bakacak, ormanlarımız için varını, yoğunu otaya koyacak. Zaten böyle düşünmeyen personel olsun, idareci olsun ormancı olamaz.
Ormanlarımız milli servetimiz ise hep birlikte koruyacağız bu memleketin, bu ülkenin akciğerlerini.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.