Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
KAFAOĞLU, KONFERANS GÖRÜŞME İLE SELAMLADI 17.05.2018

ALMANYA'DAKİ HEMŞERİLERİMİZLE HIDIRELLEZ ŞENLİĞİNDE BULUŞTULAR

Almanya'da bu yıl 14'ncüsü düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri'ne Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin organizesiyle Balıkesir'den de bir kafile katılım sağlarken, şenlikler oldukça renkli görüntülere sahne oldu.
 


Almanya'da faaliyet gösteren Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin geleneksel hale gelen ve bu yıl 14'ncüsü düzenlenen Hıdırellez Şenliği'ne Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden bir kafile katılım sağlayarak Almanya'daki Balıkesirlilerle bir araya geldi.

KOCAMAN,
KOCATAŞ,
ARICAN İLE
MECLİS ÜYELERİ ORADAYDI
Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Eşref Uslu'nun başkanlık ettiği kafilede Altıeylül Belediye Başkan Vekili Fikrettin Kocaman, Karesi Belediye Başkan Vekili Cemal Kocataş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Afşin Arıcan ve Belediye Meclis üyeleri de yer alırken; 2 gün süren Hıdırellez Şenliği oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

TAMER ÖZTOPRAK, BARANA
EKİBİ VE KARESİ ZEYBEK
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun telefon bağlantısı ile Almanya'daki Balıkesirlileri selamlamasıyla başlayan etkinlikte, Balıkesir'in yöresel yemekleri, halk oyunları ve yağlı güreşlere yer verildi. Balıkesir'in tanınmış sanatçılarından Tamer Öztoprak'ın da konser verdiği etkinlikte Dursunbey Barana ekibi ve Karesi Zeybek ekiplerinin gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

KIRMIZI DİPLİ MUMLA
GÜREŞLEDE DAVET
Sağanak yağmur altında gerçekleşen yağlı güreşlerin sonunda güreş ağası Nedim Dağtekin ve Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Kanıkurumaz kırmızı dipli mum ile Kurtdereli Güreşleri'ne davet edildi.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.