Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ 17.05.2018
Vali Ersin Yazıcı, Bigadiç Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret etti.Vali Ersin Yazıcı, Bigadiç Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ederek, okulda eğitim gören öğrencilerimizle bir araya geldi.
Vali Yazıcı'ya ziyaretinde, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız eşlik etti.
Okulun çeşitli birim ve sınıflarını ziyaret eden Vali Yazıcı, sınıflarda eğitim gören özel çocuklarımızın derslerine de katıldı. Vali Yazıcı, ziyaretinde öğrenci ve velilerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi.
Vali Ersin Yazıcı, engelli vatandaşlarımıza verilen hizmet ile ilgili kurumdaki öğretmenlerden de bilgi aldıktan sonra engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmaların önemine vurgu yaparak gösterilen hassasiyetten dolayı kurum yetkililerine teşekkür etti.
Verdikleri emeklerden dolayı öğretmenlere de teşekkür eden Vali Yazıcı, "Böyle güzel bir ortamda böyle güzel bir şekilde öğrencilerimize verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Son dönemlerde eğitim öğretimde ciddi değişim ve gelişmeler olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, engelli çocuklara sahip çıkılması gerektiğini ve onlarla empati kurmanın çok önemli olduğunu söyledi.

TOPLUMUN BİR PARÇASI
OLDUKLARINI HER
ZAMAN HİSSETMELİYİZ
Engelli öğrencilerin hayatlarını idame ettirebilmelerinin yanı sıra bu merkezlerde verilen eğitimlerle kendilerini geliştirmelerine yardımcı olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu çocuklar için hepimiz üzerimize düşen görevleri en iyi şekliyle yerine getirmeliyiz. Engelli çocuklarımızın, kardeşlerimizin toplumun bir parçası olduğunu her zaman hissetmekteyiz. Onların sorunları hepimizin, ihtiyaçları hepimizin ihtiyaçlarıdır. Toplum olarak engellilerimize sahip çıkacağız. Engellilerine sahip çıkan, onları iyi derecede eğiten, topluma kazandıran toplumlar, gelişmiş toplumlardır. Yavrularımızın en iyi hizmeti alması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu okulda eğitim alan çocuklarımızın gelişme kaydettiğini görünce seviniyoruz. Eğitimin çok etkili olduğunu bir kere daha görmüş oluyoruz. Özel Eğitim Merkezleri engelli çocukların yetiştirilmesinde önemli ve ayrı bir yer edinmiştir. Bu merkezimizde görev yapan öğretmenlerimizin fedakârlığı sayesinde her bir çocuğumuz kendi seviyesine göre gelişim ve ilerleme sağlamaktadır" dedi.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.