Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
Minik raketlerden büyük başarı 17.05.2018
BALIKESİR Sportif Eğitim Derneği Spor Kulübü (BASED) tenis sporcularından 7 yaşındaki Bartu Özkan ile 8 yaşındaki Yağız Yaren başarılarıyla dikkat çekiyor.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tenis İl Birinciliği turnuvasında gruplarında birinci olan Bartu ve Yağız, Manisa'da 9 yaş hafta sonu turnuvasında final oynadı. Finali 0-4 ,4-2 ve 8-6'lık setlerle Yağız kazandı.
2014 yılında kurulan BASED'in Başkanı Hakan Çıtak, "8-9-10, 12 ve 14 yaş kategorilerinde mücadele eden toplam 15 sporcumuzla ildeki turnuvalarda en yüksek katılımı sağlıyoruz.
Balıkesir'i her yerde başarıyla temsil ediyoruz. Ulusal ve uluslararası turnuvaları amaçlıyoruz. Manisa'daki organizasyonda iki sporcumuzun finalde karşılaşması ise bizim için yeni bir gurur kaynağı oldu. Sporcularımızın gelecekte ülkenin en iyeleri arasına gireceğine inanıyorum" dedi.
BASED Tenis Antrenörü Uğur Özkan ise çalışmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Atatürk parkında ki kortlarında sürdürdüklerini belirtirken, "Alt yapıya önem veriyoruz planlı ve bilimsel metotlarla çalışıyoruz. Bunun da karşılığını sporcularımızın başarılı olmasıyla görüyoruz" diye konuştu.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.