Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
HEDEF 2000 KiLOMETRE 16.05.2018
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun hedefleri arasında ilk sıraya koyduğu ve 2018 yılını asfalt yılı ilan ederek “Asfalt ile tanışmayan kırsal mahallemiz kalmayacak” sözü üzerine asfalt çalışmalarına Bereketli, Kuşkaya ve Bayat mahallerinden start verildi.


Balıkesir'in ilk kurulan ve tek haber radyosu Sev Radyo 16 yıldan beri derslerinde başarılı öğrencileri Çanakkale Şehitler Abidesi'ne götürüyor... Çanakkale'ye giden öğrenciler, her yıl 5 bine yakın Türk bayrağı dağıtıyorlar. 16 yılda 80 bin bayrak dağıtan öğrenciler Balıkesir'in gururu oldu.
Geçtiğimiz hafta sonu derslerinde başarılı 48 öğrenciyi öğretmenleri ile birlikte Çanakkale Gezisi'ne götüren Sev Radyo'nun sahibi Osman Yurdusev geleneksel hale getirdikleri bu gezinin devam edeceğini söyledi. Ali Hikmet Paşa, Kayabey, Kamçılı, Şamlı İmam Hatip, Şamlı Şehit Mustafa Adışen Ortaokulu'nda derslerinde başarılı toplam 48 öğrenci sabah namazı sonrası Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibi tarafından uğurlandı. Altınoluk Kahve Dünyası'nda sabah kahvaltısı yapan kafile burada İzmir Marşı'nı söylediler. Çanakkale Şehitliği gezisinde rehberler eşliğinde anıtları gezen ve 5 bin Türk bayrağını dağıtan öğrenciler, rehberlere sordukları sorular ile de dikkatleri çekti. Soru soran 30 öğrenciye Sev Radyo tarafından çeşitli hediyeler de verildi. Çanakkale Abide'sinde kır sofrasında mola veren öğrencilere dönüşte Çanakkale DSİ tesislerinde mangal partisi düzenlendi.
Sev Radyo sahibi Osman Yurdusev "16 yıldan bu yana derslerinde başarılı olan ve Çanakkale'ye gitmemiş öğrencilerimizi öğretmenleri ve rehberler eşliğinde kültür gezisine götürüyoruz. Burada 5 bin Türk bayrağımızı dağıtımını yine öğrencilerimiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz bundan sonraki yıllarda devam edecek" diye konuştu. (EBRU KANTARLIOĞLU)

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.