Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
ÇEVRE EĞİTİM PARKI 16.05.2018
Bahçelievler'de bulunan Çevre Eğitim Parkı toplumun bütün kesimlerine hitap ediyor. Çocuk parkı, çocukların gözdesi; kaydıraklar, salıncaklar en iyi eğlenceleri. Ejderha maketleri, eşeğe ters binmiş Nasrettin Hoca ve Keloğlan figürleri çocukların hayal dünyalarını süslüyor.


Genç, yaşlı herkesin faydalandığı tartan tabanlı yürüyüş parkuru 333 metre. Üç tur yapan bir km. yürümüş olur. Yürüyenler ne kadar yürüdüklerini kolayca hesap eder. Tek tek yürüyen ve koşanlar olduğu gibi, ikili ve üçlü gruplar halinde de yapılıyor. Hatta bastonu ile katılanlar da var.
Uzman kişilerce düzenlenen bu tesislerde her türlü ağaç, çiçek ve çim mevcut. Devamlı sulanması, bakımı da yapılmaktadır. Temizlik işçilerinin elinden süpürge ve faraş düşmüyor. Bir köşeye yapılmış güneş panelleri kendi tükettiği aydınlanma enerjisini sağlıyor. Parkın merkezi yerinde bulunan kulübede güvenlik görevlileri devamlı parkı gözetliyor.
Bölge ve civar sakinleri dinlenmek ve seyir için parkta bulunan FIRINTAŞ Cafe'ye geliyorlar. Çay kahve gibi ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi tost ve pasta türü şeyleri de yemeleri mümkün. Gözleri önünde çocuklarının çocuk bahçesinde oyunlarını izliyorlar.
Yürüme sporunu alışkanlık haline getiren bazı kişilerde var. Bunlar;

BEKİR
ÖZSAYIN
Meslek olarak postacılığı seçseydi çok başarılı olurdu. Tam bir postacı yürüyüşü yapıyor. Yürürken, biraz yavaş koşan sporcuları geçiyor.

MUSTAFA AYAZ
Sabah namazını camide kıldıktan sonra parka gelir; yürüme, koşma ve fitnees çalışmasından sonra işine gider. Camide ruh sağlığını kazanıyor, parkta beden sağlığını, işinde de geçimini sağlıyor. Kısacası her bakımdan kazançlı.

CAFER UĞUR
Tam bir sporcudur. Koşar.. Koşar.. Hep koşar.. Her sabah parkta parkurda 30 tur yani 10 km. koştuktan sonra fitnees de vücut çalışması yapar. Terini soğutmamak için evine de koşarak gider.
Bölgesel yarışmalara katılır. Devlet Su İşleri'nden emeklidir. DSİ'de başarılı sendikacılık yapmıştır. Aynı başarı amatör sporda da devam etmektedir.
SAFİNAZ İŞBİLEN
Onun için soğuk, sıcak önemli değildir. Yerler bembeyaz kırağı da olsa, bir karış kar da bulunsa yürüyüşünü aksatmaz. Yağmurlu havalarda şemsiye ile gelir; tam bir askeri disiplin içinde sporunu yapar, öyle ki ter saçlarından tıp tıp damlar.

 

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.