Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
BANDIRMA'YA MODERN BALIK HALİ 16.05.2018
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma Balık Hali'nde balıkçı esnafıyla bir araya geldi.


Mevcut balık halinin ihtiyaca cevap vermediğini dile getiren Kafaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak 2019 yılında ilçeye yeni balık hali kazandırılması konusundaki çalışmalara start vereceklerini söyledi. Yeni balık halinin ilçe merkezinden uzak bir yere yapılırken perakende balık satış yerlerinin vatandaşın kolaylıkla ulaşabileceği alanlara yapılması gerektiğini dile getiren Kafaoğlu, bu konuyla ilgili yer arayışlarının ise devam ettiğini açıkladı.
4 AY KİRA ALINMASIN TALEBİ
Kafaoğlu, balıkçı esnafının 4 aylık balık yasağında dükkân kiralarının alınmaması yönündeki talebini ise “Belediyeler kar amaçlı kurulan birimler değildir. Ancak verilen hizmetlerinde karşılanması gerekiyor. Bu anlamda Bandırma Balık Haline verilen hizmetler var.
Bu hizmetlerin devam edebilmesi için kira bedellerinin alınması kaçınılmazdır. Bu teklifinizi değerlendirerek kira bedellerinde tekrar güncellemeye gidilebiliriz” ifadesini kullandı. Balıkçı esnafın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'na isminin yazıldığı bordo beyazlı bir forma etti.


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.