Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
MANiFESTOLU DOMİNO ETKİSİ 16.04.2018
DUAYEN BAŞKAN FARUK KULA BALIKESİR'DEKİ ODA VE OSB SEÇİMLERİNDE POTANSİYEL AĞIRLIĞINI TAM KOYDU.. GÜCÜNÜ FAZLASIYLA HİSSETTİRDİ..KARŞISINDA KiMSE DURAMADI!..              ÖZCAN ÖZAKBAŞ

Bir önceki dönemde münfesih başkan A. Edip Uğur'un bir şekilde almasını bildiği 2 Oda ve OSB yönetimi gibi kuruluşlarda UĞUR ailesinden eser kalmadı. Ticaret Borsası'nda ise zaten yoktular.
Yapılan seçimler sonucu Balıkesir merkezdeki OSB yönetimi, Ticaret Odası yönetimi, Ticaret Borsası yönetimi ve Sanayi Odası yönetimi Faruk Kula ve ekiplerinin kontrolüne geçti.
Bu nedenle şer güçler şimdi şaşkın!
Bu sebeple çıkar çevreleri şimdi fazlasıyla düşünceli!
“Nasıl olur canım, hadi bir seçim, iki seçim diyelim.
Hepsini Faruk Kula mı kazanacak yahu?
O zaman ne olur?
Şehri Faruk Kula tek başına yönetir!
Yok canımmm; Faruk Kula hepsini kazanmasın, aman haa..
Bu kadarı fazla olur”…..diyorlardı!
İşte menfaatçılar, çıkarcılar, şer güçler böyle düşünüyorlardı.
Ama keser döndü sap döndü.. Gün oldu hesap şaştı..
Bir önceki dönem OSB, Ticaret Odası ve Sanayi Odası'nı elinde tutan bazı güruhlar, bu seçimlerde hezimete uğradı.. Hemde ne hezimet!
Edip Uğur'un kontrolündeki 4 gazetenin bütün engellemelerine ve olumsuz yayınlarına rağmen önce Faruk Kula OSB Müteşebbis Heyeti'ne girdi. Görev paylaşımında doğal başkan Vali ile birlikte seçilerek 2. Başkan oldu. Ardından oğlu Rahmi Kula'yı Ticaret Odası seçimlerine hazırladı ve başarılı genç işadamı Kula açık farkla ve tulum çıkararak seçimleri kazandı ve meslek komitelerinde 18-0 yaparak bir rekora imzasını attı. Sıra Ticaret Borsası seçimlerine gelmişti. Faruk Başkan üyelerinin oylarıyla gene başkandı. Ve Sanayi Odası seçimleri kapıya dayanmıştı. Burada da Kula'nın destek verdiği aday, Hasan Ali Eğinlioğlu açık ara seçimleri kazanıp o da Rahmi Kula gibi bir rekora imza atmış ve meslek komitelerinde 17-0 gibi ezici bir üstünlük sağlamıştı.
Bazı dangalaklar, densizler hesabı iyi yapamamış olacaklar ki, Faruk Kula'dan esaslı bir şamar yemişlerdi. Susmak zorundaydılar ve de sessizliğe gömüldüler haliyle.
Buradan baktığımızda; artık Balıkesir, gerçekten memleketini düşünen insanlarla önümüzdeki dönem geleceğe yürüyecek.
Rantı değil istihdamı bilen, şov yerine yatırım yapan, laf üreteceğine iş üreten, yandaşlara-avanelere peşkes çekeceğine çocuklarımızın ve torunlarımızın aydınlık yarınlarını düşünerek hareket edecek ekipler işbaşına geldiler.
Onlar geçmiş dönemden gelen aksaklıkları, eksiklikleri tesbit edip giderecekler. Önceki yönetimlerin yandaş medya ile pompalanan başarı öykülerinin perde arkası gerçeklerini kısa zamanda ortaya dökecekler.
Sonuç itibariyle; bu oda ve borsa ile organize sanayiyi idare edecek ekipleri; üyeler, Balıkesirliler seçti.. İyi de etti..
Şimdi herkes kan değişikliği ile toptan değişen birimlerden güzel hizmet bekliyorlar.
Hepsini kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyoruz.
Allah utandırmasın.
 

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.