Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
MANEVİ DANIŞMANLIKTA İHSAN MODELİ, KONFERANSTA DEĞERLENDİRİLDİ 16.04.2018
Balıkesir Üniversitesi Manevi-Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (MADMER) ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Manevi-Psikolojik Danışma Topluluğu (MAPDAT) tarafından Dr. Turgay Şirin'in konuşmacı olduğu “Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli” adlı konferans düzenlendi.


NEF konferans salonundaki etkinliğe, MADMER Müdürü ve aynı zamanda MAPDAT
Akademik Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Koç, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.
Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Doç. Dr. Mustafa Koç, Türkiye'de bir ilk olan MADMER ve MAPDAT olarak bu dönemde seri konferanslarına devam edeceklerini belirtti. Topluluk başkanı Fırat Çetin de projelerini anlatan bir sunumun ardından konferansta emeği geçenlere teşekkür etti.
Konferansta konuşan Din Psikoloğu Dr. Turgay Şirin, manevi danışmanlıkta bir ilk olan İhsan Modeli hakkında bilgiler paylaştı. Alan çalışmaları sırasında karşılaştığı eksikliklere değindikten sonra alana ilişkin önerilerde bulunan Şirin, manevi danışmanlık alanına karşı oluşan ön yargı ve kabullenememe sorunlarının yurt dışında olmadığına, tam aksine bu alanın yurt dışında daha çok ilgiyle karşılandığına dikkat çekti.
Etkinlik, konuşmacıya çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.