Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK BÖLÜMÜNDE 1. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.03.2018
Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ve BAÜNMBG Kulübü tarafından gerçekleştirilen 1. Kariyer Günleri etkinliği, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.


Çalışma hayatından temsilciler ile öğrencileri buluşturmayı hedefleyen etkinlik, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin İkikardeş'in konuşmasıyla başladı. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Feray Köçkar da yaptığı konuşmada etkinliğin öğrencilerin kariyer planlamalarında destekleyici olmak adına düzenlendiğini belirtti. Programın fikir sahibi BAUNMBG Kulübü Başkanı Ebrar Aslan'ın konuşmasının ardından davetli konuşmacılar öğrencilerle buluştu.
Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe farklı çalışma alanlarından konuşmacılar katıldı.
Bölümün ilk mezunlarından İstanbul Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimine devam eden Asena Zişan Peker, Balıkesir Devlet Hastanesinden Mikrobiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nihan Çeken, Novartis Tıbbi Satış Temsilcisi Çişil Nacır, Johnson&Johnson Tıbbi Cihazlar Bölümü Geri Ödeme Uzmanı Pelin İspir ve Kromogen Arge Uzmanı Oğuz Özavşar'ın konuşmasıyla devam eden programa Oxford Üniversitesi Onkoloji Bölümü Doktora Öğrencisi Zeynep Kaya da yapılan canlı bağlantı ile katıldı. Etkinlikte konuşmacılar alanlarındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı
İlk defa düzenlenen etkinlik sonunda, öğrencilerin henüz mezun olmadan, gelecekte çalışma imkanlarının oluşabileceği kurumlarla ve profesyonellerle görüşme olanağı bulduğu Kariyer Günleri etkinliklerini desteklediklerini belirten Bölüm Başkanı Prof. Dr. Feray Köçkar, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.