Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
ASIL TERÖRİST KENDİLERİ! 14.03.2018
Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Alver ayrıştırıcı söylemleri nedeniyle iktidarı eleştirdi. İktidarın kendisinden olmayanları FETÖ'cü, YPG'li, terörist gibi sıfatlar yakıştırdığını iddia eden Alver; “Her kim bize terörist diyorsa asıl kendileri teröristtir” dedi.


Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Alver ayrıştırıcı söylemleri nedeniyle iktidarı eleştirdi. İktidarın kendisinden olmayanları FETÖ'cü, YPG'li, terörist gibi sıfatlar yakıştırdığını iddia eden Alver; “Her kim bize terörist diyorsa asıl kendileri teröristtir” dedi.
Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Alver, Yönetim Kurulu ile birlikte dün partide bir basın açıklaması düzenledi. Afrin'de Zeytindalı Harekatına katılan askerlerimize Allah'tan güç kuvvet dileyen Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Alver, Meclisten geçen seçim ittifakıyla ilgili olarak 'Hayırlı olsun' dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ayrıştırıcı bir dil kullandığı iddiasıyla eleştiren Alver, Erdoğan'ın kendilerine oy vermeyenler için kullandığı 'FETÖ'cü, Apocu' gibi söylemler nedeniyle de tepki gösterdi.
Alver; “Böyle söylemleri kim yapıyorsa haddini bildireceğiz. Neredeyse her kongrede böyle söylemlerde bulunuyorlar. Asıl terörist sizsiniz. Her kim bize terörist diyorsa asıl terörist kendileridir” dedi.
KOÇAL: “BU İTTİFAKTAN
HAYIR GELMEZ”
Demokrat Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Koçal ise iktidarın kendileri gibi düşünmeyenleri gayri milli ilan ettiğini iddia etti.
Seçim ittifakının ülke yararına olan bir ittifak olmadığını söyleyen Koçal; “Bu ittifak menfaat ittifakıdır. Birisi % 50.01 arıyor, birisi de meclisteki koltuğunu garantilemeye çalışıyor. Bu ittifak seçimlere gölge düşürecek bir ittifaktır.
Seçim kurulunun zarflara ve seçim pusularına vurduğu mühür kaldırılmıştır. Bunun anlamı sandığa dışarıda hazırlanmış seçim pusulalarının rahatça girecek olmasıdır. İktidar şaibeli bir seçime daha imza atacaktır” diye konuştu.
“MİLLETİN HAKKINI
KORUYACAK HİÇBİR
MAKAM KALMADI''
'Milletin hakkını koruyacak hiçbir makam kalmadı' diyen Koçal açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kaçak elektrik kullanımı hırsızlık değil midir? Sadece bir ilin kaçak elektrik durumunu vereceğin Mardin % 86. Bunu bizler ödüyoruz. Berat Albayrak enerji bakanı oldu. İlk işi bu kaçak elektrik kullanımının parasının ödenmesini kanunlaştırdı. Bir de madde koydu bunun için hiç kimse yargıya başvurulamayacak. Zannedersem tüketiciler derneği anayasa mahkemesine götürdü. Anayasa mahkemesi anayasaya ve eşitlik kuralların uygundur diye karar verdi.
Bu karar kaçak elektrik kullanımını artıracaktır. Şöyle bir karar verseydi. Her il kaçak elektrik parasını kendisi ödesin deseydi. Bir dereceye kadar ses çıkarılmazdı. Fakta iktidarın çıkardığı kanunu bozmaya cesaret edememiştir. Hani nerede eşitlik ilkesi? Hırsızlık yapan birisini anayasa mahkemesi koruyorsa ülkenin çivisi çıkmış demektir.”
“OLAYLARI ENDİŞE
İLE İZLİYORUZ”
Demokrat Parti olarak olayları endişe ile izlediklerini belirten Koçal açıklamasını şöyle tamamladı: “Siyasetin seviyesi şimdiye kadar hiçbir zaman bu duruma düşmemiştir. Biz demokrat parti olarak olayları endişe ile izliyoruz. Amerika bizi kandırdı dediler. Amerika ya estiler gürlediler. Görüşmelerden önce ya tamam, ya devam dediler. Görüşmelerden sonra tekrar ABD ile müttefik kalacaklarını açıkladılar. Dışişleri bakanı Çavuşoğlu ABD ye bir şans daha verdik diyor. Ne diyelim hayırlı olsun. Görüşmede tercüman yokmuş. Tercümanlığı Çavuşoğlu yapmış. Bu garip bir olay değil mi?
Cumhur ittifakının dışında kalanlar kandil ile ve diğer örgütlerle birlikte imiş. Bir devlet başkanı vatandaşını böyle itham eder mi? Böyle itham edenlere karışı çıkması gerekmez mi? Ülke saldım çayıra Mevla'm kayıra yöntemi ile yönetiliyor. Daha birçok olumsuzluklar var. Ülkenin ayrıştırılması kimseye fayda sağlamaz. Olan ülkeye ve millete olur.
Biz Türkleri gayri yerli ve gayri milli görmek, ülkenin esas sahibi Türklerin olduğunu inkâr etmektir. Evet, bu ülkenin yerlisi ve millisi Türklerdir. Ayni zamanda Atatürkçü ve cumhuriyetçi vatanseverlerdir. Ne mutlu türküm diyene!” (SAFFET KOÇ)

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.