Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR 14.03.2018
Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, sendikasının Balıkesir şubesinin İl divan toplantısında katıldılar.


Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, sendikasının Balıkesir şubesinin İl divan toplantısında katıldılar.
Geçtiğimiz pazartesi akşamı Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Genel Başkan Metin Memiş, gündemi değerlendirirken yıpranma payı konusuna ve döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe değindi.
Yıpranma payının uzun zamandır gündemlerinde olduğunu ifade eden Metin Memiş, tüm sağlık çalışanlarına hakkaniyetli bir şekilde yıpranma payı verilene kadar mücadelenin süreceğini söyledi.
14 Mart Tıp Bayramı'nda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek programı hatırlatan Memiş, yıpranma payının Külliye'de tekrar gündeme geleceğini ifade etti. Adaletsiz döner sermaye sistemiyle alakalı da çalışmaların sürdüğünü aktaran Memiş, Bakanlığa bu konuda yaşanan sıkıntıları ele alan bir yazı gönderildiğini ve sorunların biran önce çözülmesi için mücadelenin devam ettiğini belirtti.
Memur-Sen ailesinin her zaman haktan yana sendikacılık yaptığını söyleyen Memiş, “Kurucu Genel Başkanımız Rahmetli Mehmet Akif İnan'ın söylediği gibi 'sendikacılığı çağı kurtarmanın eylemi' olarak görüyor ve ülkeyi yeniden inşa edecek erdemliler hareketi olarak hareket ediyoruz” dedi.

“MİLLETİMİZDEN, ÜLKEMİZDEN VE MAZLUMLARDAN YANAYIZ”
Değerler sendikacılığı anlayışıyla her zaman milletimizden, ülkemizden ve mazlumlardan yana tavır sergilediklerini dile getiren Memiş, “Ülkemiz bölgesi itibariyle önemli konuma sahip ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar 100 yıllardır devam ediyor. Çanakkale Savaşıyla bu ülkeye girmek isteyen düşmana karşı Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle omuz omuza mücadele vererek atalarımız zafer kazandı. Biz Çanakkale Destanıyla büyüyen bir nesildik ama 15 Temmuz gecesi millet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gördük. 7 düvelin beslediği FETÖ'ya karşı yine Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle 'mesela vatansa geresi teferruattır' diyerek omuz omuza mücadele vererek işgal girişimine karşı mücadele verdik” şeklinde konuştu. Mehmetçiğe selam yollayan Metin Memiş, “Kanıyla, canıyla bu ülke için bedel ödeyen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

ÇELEBİ: “SAĞLIK VE SOSYAL ÇALIŞANLARININ SORUNLARI YETKİLİ MAKAMLARA TAŞIYORUZ”
Toplantıda konuşan Balıkesir Şube Başkanı Ömer Seyfettin Çelebi ise Balıkesir'de sağlık ve sosyal çalışanlarının sorunları her zaman dile getirdiklerini ve bu doğrultuda yetkili makamlarla görüşerek sorunlara çözüm aradıklarını ifade etti.
Sık sık istişare toplantıları gerçekleştirdiklerini söyleyen Ömer Seyfettin Çelebi, sendika olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yanında olduklarını dile getirdi. İl Divan Toplantısına katılan Genel Başkan Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak'a teşekkür eden Çelebi, programın hayırlara vesile olmasını dilediğini sözlerine ekledi.Genel Başkan Memiş ve beraberindeki heyet program kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (EBRU KANTARLIOĞLU)

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.