Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
O makamları boş yere işgal etmeyin 13.03.2018
Cumhurbaşkanı sizleri dürtmese adım atacak iradeniz yok! Yazıklar olsun sizlere..!”


"Asansörde halvet" “6 yaşında çocukla evlenilebilir" ve "dayak yiyen kadın şükretsin" fetvalarıyla ilgili Diyaneti, yargıyı, bakanları ve bürokratları sert sözlerle eleştirenCHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça,Cumhurbaşkanı sizleri dürtmese adım atacak iradeniz yok! Yazıklar olsun sizlere..!” dedi.
"Asansörde halvet" “6 yaşında çocukla evlenilebilir" ve "dayak yiyen kadın şükretsin" fetvalarını veren Nurettin Yıldız hakkında hiçbir devlet kurumun gerekli adımları atmadığını ifade eden Havutça konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Yabancı bir erkekle kadının asansörde yalnız kalması neticesinde İslam'a göre "halvet" şartlarının oluşacağı yönünde fetva veren, “6 yaşında çocukla evlenilebilir" ve"dayak yiyen kadın şükretsin" fetvalarıyla tepkilere neden olan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında bugüne kadar ne Cumhuriyet Savcıları nedeDiyanet İşleri Başkanlığı bir girişimde bulunmadı. ÇünküCumhurbaşkanı dürtüklemese bunların hiç biri asli görevlerini yerine getirecek iradeye sahip değil. Ne kabine üyeleri ne yargı ne diyanet nede bürokrasi hepsi işlevsizleştirildiği için yukardan talimat verilmediği sürece herhangi bir icraatta bulunmamaktadırlar.
Cumhurbaşkanı bir konuşmasında bu fetvaları eleştirince hemen Ankara Cumhuriyet Savcısı harekete geçiyor, Diyanet İşleri Başkanı gerekli önlemlerin alınması için talimatları veriyor, bakanlar gerekli tedbirler için çalışma yapıyor. Ya sizin hiç utanmanız yok mu, hiç yüzünüz kızarmıyor mu, hiç vicdanınız yok mu? Cumhurbaşkanı sizleri dürtmese adım atacak iradeniz yok! Yazıklar olsun sizlere..!
Toplumun aylardır isyan ettiği, tepki gösterdiği, yazılı ve görsel medyada eleştirilen bu fetvaları yeni duymuş gibi harekete geçen işgüzarlar; Türk Milleti adına görev yaptıklarını ve onlar adına bu makamlarda olduklarını unutmasınlar.
Birilerine yaranmak ya da birilerinden talimat almak için o makamları dolduran bu zihniyet ne vicdanlı nede adaletli olur. O makamları boş yere işgal etmeyin..!”


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.