Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
HEP VARLAR! 15.02.2018
Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, insanlık var olduğundan beri var olan ve insanlık yok olduğunda yok olacak olan bir mesleğin temsilcileri olduklarını söyledi.


Balıkesir Lokantacılar ve Benzerleri Esnaf Odası'nın 45.olağan kongresi için Balıkesir'e gelen Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, Balıkesir'deki kalabalıktan memnun olduğunu dile getirdi.
Yenice konuşmasında “Türkiye'nin en büyük meslek örgütü olan 2 milyon nüfusuyla Türkiye'nin dinamosu olan, kilometre taşı olan, yaşadığımız bu ülkeye büyük değerler katan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'na bağlı 13 mesleki federasyondan biri olan Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar esnafının 105 odasıyla birlikte 100 bini aşkın üyesiyle birlikte dev bir örgüt oluşturduğu bu süreçte Ocak ayının başından bu güne kadar 82.kongremizdeyiz. ve şunu bütün samimiyetimle söylemek istiyorum bugünkü kadar güzel bir ortamda bugünkü kadar değerli bir haziruna ve saygıdeğer üye arkadaşlarla birlikte bir arada olmaktan da ayrıca gurur ve mutlu olduğumu bunu sağlayan başta bu Odamızın 2010 yılından beri emeğiyle, mücadelesiyle bir tık üste gelmesine vesile olan saygıdeğer Hasan Kardeşime ve yönetimine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
“BU USTA SİZLERSİNİZ, BU REALİTE SİZLERSİNİZ”
Yenice konuşmasını şöyle tamamladı: “Bizler insanlık var olduğundan beri var olan ve insanlık yok olduğunda yok olacak olan bir mesleğin temsilcileriyiz. Yani sevgi emek mesleğini temsil ediyoruz. İnsanı severiz, insana değer veririz, kendi yemediğimizi kimseye yedirmeyiz. Bu kadar ulvi bir mesleğin temsilcileri olarak her şeyin en güzelini hak eden ev her şeyin en iyisine layık olan insanlarsınız. Dolayısıyla bizler de sizlerin arasında bir elimizde kepçe bir elimizde önlükle meslektaş olarak çalışırken biri gel başkan ol dedi, yetmedi federasyon başkanı ol dedi, yetmedi birlikte başkanı ol dedi. Bu işin okulu yok, bu işin kitabı, fotoğrafı yok. Ama bu işin bir ustası bir gerçek realitesi var. Bu usta sizlersiniz, bu realite sizlersiniz. Sizin değerli katkılarınız, Odanıza sahip çıkmanızla seçtiğiniz insanların iyi yönetici olması sizlerin iyi esnaf olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla da bu ortamı yaratan sizlere de teşekkür ediyorum. “ (SAFFET KOÇ)

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.