Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
YILDIZ: YARIN BİZİM DÜĞÜNÜMÜZ VAR 13.02.2018
Balıkesir Aşçı, Köfteci ve Benzerleri Esnaf Odası'nın olağan kongresi yarın yapılacak. Mevcut başkan Hasan Yıldız kongrede adaylığını açıkladı. Yıldız yaptığı açıklamada; “Kongremiz bizim düğünümüz olacak. Sorunlarımızı, dertlerimizi paylaşacağız” dedi.


Başkan Hasan Yıldız bugün ayrıca saat 16:00'da Hasanbaba Çarşısı 4.katta Oda binalarının açılışının yapılacağını da müjdeledi.


Balıkesir Aşçı, Köfteci ve Benzerleri Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız, Balkonuk Center'da yarın saat 14:00'da yapılacak olan olağan kongresi öncesinde açıklamalarda bulundu. Pier Cafe'de dün sabah düzenlenen kahvaltılı basın toplantısıyla adaylığını açıklayan Yıldız, kongreye tüm oda üyelerini davet etti.

ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ VE ÖĞRETMENEVİ'NİN TUTUMU
Genel kurulun hayırlı olmasını dileyen Yıldız, geçen süreçte Oda üyelerini tek tek ziyaret ettiklerini ve sorunlarını dinlediklerini söyledi. Yıldız bu sorunlardan bazılarını şöyle paylaştı:
“Balıkesir Merkez Orman Bölge Müdürlüğü'nün ve Öğretmenevi'nin her kamu personeli ve her sivili vatandaşa açık tutularak istihdam sağlamaksızın ve bazı vergilerden muaf tutularak çok cüzi fiyatlarla insanlara hizmet vermekte. Bu adil değil. Bu uygulamalı sektörümüzü ciddi zararlara uğrattığını, esnaf ve sanatkarların devletle rekabet gücü olsa dahi öyle bir rekabete girmeyeceğini bu uygulamaların sektörümüze büyük yaralar açtığını, büyük zararlara uğrattığını hatırlatır, uygulamanın tamamen kabul edilemez olduğunu ve bu yanlıştan bir an evvel dönülmesini istediğimizin altını önemle çiziyoruz.

LOKMA VE PİLAV HAYIRLARINA ÇEKİDÜZEN VERİLMELİ
Kentin muhtelif yerlerinde sıklıkla rastladığımız lokma ve pilav hayırlarının belli bir çerçeveye alınmasını semt ayrımı yapılmaksızın tüm Balıkesirimiz'de yaz ve kış saati uygulanarak hayata geçirilmesini, bu düzenlemeyle de öğlen yemek saatlerinde esnafımızın mağduriyetinin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Aksi takdirde üyelerimizin kira, elektrik, su, işçi, KDV ve vergilerini ödeyebilmesi imkansız hale gelecektir. Bu sorun çözüme ulaşana kadar takipçisi olacağımı herkes bilsin.

ÖĞRENCİLER OKUL KANTİNİNE Mİ MAHKÛM?
Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okulların öğrencilerimize öğlen yemek saatinde dışarıya yemek izni vermemesi, öğrencilerimizin kantine mahkûm edilmesi, ayrıca paket siparişlerinin de okula alınmaması okul civarında bulunan Oda üyelerimizin işlerini hayli sekteye uğrattığını biliyoruz. Bu meselenin de bir an önce çözüme ulaşmasını beklemekteyiz.”
Başkan Hasan Yıldız ayrıca bugün saat 16:00'da Hasanbaba Çarşısı 4.katta Oda binasının açılışının yapılacağını da duyurdu. (SAFFET KOÇ)
 

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.