Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
GOP'TA OLAY.. OLAY.. OLAY.. ORASI TEKSAS'A DÖNDÜ 13.02.2018
Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde önceki gün ruhen dengesini kaybeden bir şahıs 8-10 aracın lastiklerini doğradı, sonra da iki uzman çavuşa bıçak çekerek ikisini de mahalledeki olay yerinden Jandarma Alay Komutanlığı yönüne doğru kovaladı. Uzman çavuşların saldırıya karşı silahlarını çekip karşılık vermedikleri öğrenildi. Gözaltına alınan saldırgan şahıs ise daha sonra serbest bırakıldı. Olay mahallede heyecan ve büyük korku yarattı. GOP'ta halk güvenliğin arttırılmasını istiyor.


KENDİNDE DEĞİLMİŞ!
İlginç olay GOP'ta meydana geldi. Niyazi A. isimli bir şahıs önceki gün öğleden sonra Yakup Şevki Paşa Caddesi dört yol ağzında kaldırım kenarına park etmiş yaklaşık 8-10 aracı elindeki kesici bir aletle şişleyerek kesti. Ardından hemen yakınında duran iki asker, araçlara saldırı yapan şahsa sözlü müdahalede bulundular. Görgü tanıklarının ifadelerine göre; bıçağını çeken saldırgan şahıs, silahlarına sarılmayarak mukavemette bulunmayan iki askerin bu durumundan daha da cesaret alarak kovalamaya başladı. Askerler saldırıdan yara almadan kurtuldular. Olay yerine biraz da gecikmeli intikal ettiği söylenen polis ekipleri saldırının yapıldığı bölgede araştırma yaptı. Gözaltına alınan sanık ise uzun süren ifadesinin alınmasınınardından serbest bırakıldı. Şahsın “Kendimde değildim” diyerek savunmada bulunduğu ileri sürüldü.
ÖNLEM ALINMALI
Olay ile ilgili olarak konuşan mahalle sakinleri “Bu ve buna benzer olayları ara sıra da olsa yaşıyoruz. Mahallemizdeki güvenlik önlemleri arttırılmalı. Neden mi? Geceleri silah atan mı ararsın, aracı ile trift atan mı? Madde kullananlar da yok değil. Bu nedenle ailelerimiz korku içinde. Burası artık Organize Sanayi'nin kalbinin attığı bir mahalle. Caddemizden eski yıllarda tek tük araç geçerdi. Şimdi Londra asfaltı gibi oldu. Olumsuz olaylardan mahallemiz ve bizler kötü etkileniyoruz, çocuklarımız korkuyor. Yetkililerden önlem almalarını istiyoruz” diye konuşarak yakınmalarını dile getirdiler.


 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.