Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
TERZiLER AVCI iLE DEVAM DEDi 13.02.2018
Balıkesir Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarları Odası'nın olağan genel kurulu dün yapıldı. İki adayla girilen seçimin galibi 30 yıllık Başkan Kazım Avcı oldu. Avcı ve ekibi 294 oy ile üyelerinin güvenini alırken rakip Ahmet Yaşar Deniz’in listesi 94 oy aldı.


Balıkesir Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarları Odası'nın olağan genel kurulu dün yapıldı. İki adayla girilen seçimin galibi 30 yıllık Başkan Kazım Avcı oldu. Avcı ve ekibi 294 oy ile üyelerinin güvenini alırken rakip Ahmet Yaşar Deniz’in listesi 94 oy aldı.
ŞEHİTLERE ALLAH'TAN RAHMET DİLEDİ
BESOB Toplantı Salonu'nda dün yapılan kongrenin Divan başkanlığına BESOB Başkanı Fehmi Erdem oy birliğiyle seçildi. Saat 13.00'de başlayan kongrenin Odaya yakışır bir genel kurul olması dileğinde bulunan Başkan Erdem; “Bizleri Divana layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. 2018 yılı olağan genel kurula katılımlarınızdan dolayı hoş geldiniz diyorum. Biliyorsunuz ordumuz Afrin'e askeri harekat düzenledi. Ordumuza başarılar diliyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. İnşallah burunları kanamadan geriye dönerler” temennisinde bulundu.
ÇİZMEYİ AŞMAYALIM.
SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR
Adaylı seçimler biraz daha hareketli oluyor. Benim sizlerden ricam Terziler Odamıza yakışan, esnaf teşkilatımıza yakışan, sevgi saygı çerçevesinde çizmeyi aşmadan güzel bir genel kurul geçirelim. Çünkü akşam olduğu zaman kaybeden kazananı tebrik eder, seçim biter geçim başlar. Her gün burada yüz yüze bakacağımızı unutmamanızı rica ediyorum özellikle” diye konuştu.
Divanın belirlenmesinin ardından gündeme geçilirken kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Devamında yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu raporları okundu, okunan raporlar oy birliği ile kabul edildi. Yönetimin de aklanmasının ardından kürsüde kısa bir konuşma yapan Başkan Kazım Avcı üyelere teşekkür etti.
ÖNDER: “BİZ ODAYA
SADECE PARA VERİYORUZ”
Başkan adaylarının söz almasından önce Oda üyeleri konuştu. Mehmet Önder yaptığı konuşmada mevcut yönetimi eleştirdi. 'Biz Odaya sadece para veriyoruz' diyen Önder şunları söyledi: “Bundan bayağı bir zaman önce burada bir konuşma yapmıştım. Ve aşağı yukarı yine aynı şeylere değinmek beni üzüyor, ama ne yazık ki aynı şeyler sürüyor. Kısa bir zamana sıkıştırılmış bir toplantımız var burada. Ve her şeyimizi anlatmak, dertleşmek zorunda kalıyoruz. Bu yetersiz. Sadece dikte oluyor. Cevap verme yada istişare gibi bir olay yok! Bundan muzdaripiz.
“BU ODA NE İŞ YAPAR? BUNU
ANLATMAK ZORUNDAYIZ”
Burada herkesin söz almasını isterim. Herkes fikirlerini paylaşsın, bir harman olsun ve iyi şeyler ortaya çıksın, Balıkesir'e ivme kazandırılsın. Terziler Odası yıllardan beri biliyoruz, statik bir Oda. Yani Başkanımız sağolsun bir iftar sözü verdi. Bu bile yoktu daha önce. 4 yılda değil de 4 ayda bir araya gelip görüşlerimizi dile getirelim. Şu an üyelerimizin ağzında 'Bu Oda ne iş yapar?' sorusu var. İnsanların farklı tepkileri var. Odanın ne iş yaptığını anlatmak zorundayız. Yönetime seçilenler bunu anlatmak zorunda. Biz Odaya sadece para veriyoruz. Bunu aşmalıyız. Ben burada kimseyi zan altında bırakmıyorum, tamamen iyi niyetle bunları söylüyorum. Ama maalesef bir araya gelemiyoruz
BİRGÜL: “İLK KEZ
YÖNETİME ADAY OLUYORUZ”
Oda üyelerinden Kudret Birgül de bayanların ilk kez Ahmet Yaşar Deniz'in listesiyle birlikte yönetime aday olduklarını aktardı: “Söz alma isteğim şahsımla birlikte bayan arkadaşlarım adınadır. Bizler bayan esnaflar olarak böyle bir olgunun içinde maalesef aktif olarak ilk kez bulunuyoruz. Mevcut Oda başkanımız Sayın Kazım Avcı ve yönetimi; gerek faaliyet ve etkinlikler için teklif götüren, gerekse yönetimine katılmak için yapılan başvuruları üzülerek söylüyorum ki yıllardır dikkate almamıştır. Takdir edersiniz ki yuvayı yapan dişi kuştur. Ve kadının elini değdirdiği her şey daha bir ahenk oluşturur.”
DENİZ: “ÜYELERİN
FİKİRLERİNE ÖNEM VERECEĞİZ”
Başkan adayı Ahmet Yaşar Deniz konuşmasında Oda üyelerinin fikirlerine önem vereceklerini söyleyerek : “Aktif çalışma hayatım boyunca kendi işinin sahibi olmanın gururunu ve güzelliğini yanı sıra zorluklarına, sıkıntılarına göğüs gerdim. 30 yıllık tecrübelerime, sağ duyuma, kriz yönetimine ve ilke edindiğim dürüstlük ve ahlakıma güvenerek üyesi bulunduğum Odamızın başkan odayı olarak karşınıza çıktım. Bu kararı vermemdeki en büyük etken hepimizin ihtiyaç duyduğu, arkamızda bir kuvvet güç arayışı oldu. Sonrasında 1988 yılından bu yana Odamızın başkanlığını yürüten Sayın Kazım Avcı ve yönetim kurulunun ana görevleri dışında esnafa verebilecekleri destekleri şahsım adına yetersiz buldum. Buna rağmen bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.
Geçen dönemde de başkanlığa aday olmuş ve küçük bir oy farkıyla kaybetmiştim. Geçen zamanda eksiklerimi belirleyip çözümler ürettim. Biz bugün burada Odaya kayıtlı üyelerimizin fikirlerini dikkate alacağımıza söz veriyoruz.”
AVCI: “BEN NASIL
HİZMET VERECEĞİM?”
Mevcut başkan Kazım Avcı, Oda üyesi Mehmet Önder ile başkan adayı Ahmet Yaşar Deniz'i şu sözlerle eleştirdi: “Arkadaşımız geçen seçimi çok az oyla kaybettiğini söylemişti. 6 oy diye gazetede ilanı vardı. 55 oy fark var. Siz böyle mi yöneticilik yapacaksınız? Mehmet Kardeşim 'Oda aidat almaktan başka bir işe yaramaz' dedi. Ben şimdi listeyi bilmiyorum ama Ahmet Yaşar Deniz buraya aday olarak çıkmaya utanır. 9 senede 50 lira para verdi Odaya. Senin aidat borcun var mı, var. Ben nasıl hizmet vereceğim arkadaşlara? Biz bu Odayı aldığımızda sandalyeyi bırakın, tabure yoktu. Siz neden bahsediyorsunuz?”
Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi.
Kazım Avcı'nın kazanan listesi: Vacip Aktaş, Ahmet Özer, Hüseyin Başol, Kadircan Topçu, Nevzat Işık, Ersin Demirkol
Ahmet Yaşar Deniz'in kaybeden listesi: Ali Aktürk, Mehmet Önder, Nevzat Çakıcı, Ender Filiz, Nuray Gözlüklü

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.