Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
BALIKESİR İÇİN ÖNEMLİ, BÜYÜK KATKI YAPACAK 13.01.2018
Hibe kapsamında yatırım yapılmasının önemle altını çizen Başkan Kula “3. Başvuru Çağrısına çıkan IPARD 2 Programı üyelerimize, üreticilerimize ve bölgemize büyük katkı sağlayacaktır. Programın tanınması, daha geniş kitlelere ulaşması için Balıkesir Ticaret Borsası olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” dedi.Önümüzdeki Salı günü BTB'de önemli bir toplantı gerçekleştirilecek. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü ZekeriyyaErdurmuş, TKDK Balıkesir İl Koordinatörü Mehmet Zahit Döğdü, Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Balıkesir Merkez Mahalle Muhtarları, Birlikler, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Borsa üyelerinin katılımı ile IPARD II, 3. Çağrı Başvuru İlanı tanıtım toplantısı 16 Ocak 2018 Salı günü Balıkesir Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda saat 13:30'da KDK yetkilileri tarafından yapılacak.
YATIRIMCILARA BÜYÜK MÜJDE
Başvuru Çağrı İlanı kapsamında sadece "Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar" tedbiri ile "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme" tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecek. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri adı altında: Süt Üreten Tarımsal İşletmeler, Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler, Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler, %40-70 oranında; Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri adı altında ise: Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürün İşletmeleri, Kırsal Turizm ve Rekrerasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları ve Yenilenebilir Enerji Yatırımları sektöründe iştigal edenler %55-65 destekleme oranından yararlanabilecekler.
BAŞKAN KULA: “ÜRETİCİLERİMİZ
HİBE DESTEĞİNDEN FAYDALANMALI”
Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula: 3. Başvuru Çağrısına çıkan IPARD 2 Programı üyelerimize, üreticilerimize ve bölgemize büyük katkı sağlayacaktır.
Programın tanınması, daha geniş kitlelere ulaşması için Balıkesir Ticaret Borsası olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. IPARD 2. 3. Çağrı başvurusuna katılımın yoğun olması, bu fırsatın kaçırılmaması başta ilimizin menfaatine olacaktır. Üreticilerimizin bu hususta hassasiyet göstererek hibe kapsamında yatırım yapmalarını bekliyoruz” dedi.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.