Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
SARI, CHP BAYRAĞINI BÜYÜKŞEHİRE DİKECEK 12.01.2018
CHP'de İl başkanlığı görevine seçilen Serkan Sarı devir-teslim töreninde konuştu. Hedeflerini öncelikli olarak 20 ilçeyi alacakmış gibi çalışacaklarını ve CHP bayrağını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin tepesine dikeceklerini söyledi.


Devir-teslim töreninde 20 ilçe belediyemizi alacakmış gibi bu mücadeleyi ortaya koyacaklarını ve CHP bayrağını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin tepesine hep birlikte dikeceklerini söyleyen Başkan Serkan Sarı partililerine “Biz buna inanıyoruz. Artık isteğimiz bizlerle birlikte mücadele içerisinde olmanız” diye seslendi.

MÜCADELEYİ İKTİDARA
TAŞIMAK ZORUNDAYIZ
Kalabalık bir partili grubu önünde yapılan devir teslim töreninde İl Başkanı Serkan Sarı, partiye katkılarından dolayı önceki dönem İl Başkanı Ender Biçki'ye plaket ve çiçek takdim etti. Biçki ve ekibine teşekkür eden Başkan Sarı; “Önemli ve zorlu bir dönemde bizler bu görevi başkanımdan devraldık. Yapmış oldukları çalışmalar ve verdikleri katkılardan dolayı ona çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar CHP'ye hizmet eden, mücadelede 'bende varım' deyip bir adım ileriye gitmemiz için destek olan CHP'nin bütün emekçilerine teşekkür ediyorum. Bizler bu mücadeleyi artık iktidara taşımak zorundayız” dedi.
ATATÜRK'ÜN DEVRİMLERİNE
SAHİP ÇIKMALIYIZ
Bugün önlerinde 2019 seçimleri olduğunu ifade eden Başkan Sarı, “Çok zorlu bir seçim dönemi bizi bekliyor. Bunun için artık mücadelemizin içinde her bir partilimize sorumluluk düşüyor. Genel Başkanımızın mücadelesine hepimiz omuz vermek ve bu mücadelede bende varım demek zorundayız. 2019 seçimlerinin önemini hepimiz biliyoruz. Bundan sonraki süreçte bizlere düşen görev katılımcı, çoğulcu ve geniş katılımlı bir siyasi anlayış. Bu ülkenin geleceği konusunda kaygı duyan, Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerine sahip çıkan, bu mücadele de bende varım diyen partili partisiz bütün arkadaşlarımızla, halkımızla mücadelemizi ortaya koymak zorundayız. Artık geniş tabanlı bir siyaset ve bugün ortaya koyduğuz hedefimiz 50+1. Buraya giden basamaklar görünen o ki ilçe belediye başkanlığı seçimleri, büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri ve arkasından başkanlık seçimleri geliyor. Bunun için hepimiz inançla ve hiç durmadan mücadele etmek zorundayız. Bunu sadece bizlere değil, gelecek kaygısı yaşayan herkese umut vermek zorundayız” diye konuştu.
SORUNLARA ÇÖZÜM, KAYGILARA
UMUT IŞIĞI OLACAĞIZ
Sarı sözlerine devamla, “Ülkemizin çıkışı ve kurtuluşu için şu anda CHP'den başka bir seçenek yok. Toplumumuz, milletimiz bize bu sorumluluğu verdi. Bugün bu kurtuluşu hayata geçirecek olanlar da bizleriz. Hep birlikte olmamız gerekiyor bu mücadelede. Bu mücadelenin dışında kimse kalmayacak. Karşı tarafı olmayan bir siyaset anlayışı olmadan yürüyeceğiz bunda sonra. Bu kaygılarımızı sahada göstereceğiz. Artık yerinde, etkin siyasi eylemlerle halkımızın sorunlarına çözüm, kaygılarına umut ışığı olacağız. Bunu sağlayabilirsek emin olun ki en kısa zamanda bizler sokakları dolduracağız. Biz bunu görüyoruz” öngörüsünde bulundu.
“KADINLAR VE GENÇLER
SİYASETTE ÖNEMLİ”
Kadınların ve gençlerin siyasette önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Sarı şunları kaydetti:
“Bizim hedefimiz artık sokaklarda halkımızla mücadele etmek. Bu mücadelede hepimize çok görev düşüyor. Biz güçlü bir il başkanlığı, bu gücü de tabanından alan, örgütünden alan, mücadeleye katkı sunan sizlerle olacak. Bu mücadelede kadınlarımız çok önemli. Ama bu yetmiyor. Çoğulcu siyaseti ortaya koymamız gerekiyor. Kadın siyasetçiler bizler için çok önemli. Siyasetimizin güzelleşmeye ihtiyacı var. Ülkemizin üzerindeki bu kara bulutlara 2002 yılında başlayan AKP iktidarının dayatmacı, faşist anlayışı karşısında bu mücadelede artık daha güzel, daha umut dolu bir siyaset üretmek zorundayız. Ülkemizin gelmiş olduğu nokta ortada. OHAL ortamında bir seçim yarışına gidiyoruz. Yasaklarla, baskılarla devam eden bir siyasi anlayış var. Bunun dışında önümüze koymuş olduğumuz genç siyasetçiler var. Gençlerimizin siyasette çok daha öne çıkmasını sağlayacağız. Bizler gençlerimizi siyasete davet ediyoruz. Bizler hiç yorulmamak üzere bu sorumluluklara talip olduk. Sizler bize güvendiniz, bu yetkiyi verdiniz. Bizler de emin olun bu güveni boşa çıkartmayacağız. Hiç durmadan, gerekirse yemeden, içmeden bu mücadele nerdeyse her köşede CHP var olacak. Bugün hedeflerimiz açık ve net. 20 ilçe belediyemizi alacakmış gibi bu mücadeleyi ortaya koyacağız ve CHP bayrağını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin tepesine hep birlikte dikeceğiz. Biz buna inanıyoruz. Artık sizlerden isteğimiz bizlerle birlikte mücadele içerisinde olmanız” diye konuştu.
O, PARTİNİN NEFERİ OLMAYA, EMRİNDE OLMAYA DEVAM EDECEK…
BİÇKİ'DEN YENİ YÖNETİME:
”YOLUNUZ AÇIK OLSUN”
Önceki dönem İl Başkanı Ender Biçki ise devir-teslim töreninde partisinin neferi olmaya devam edeceğini söyledi. İl kongresi seçiminin ardından CHP'yi zor bir sürecin beklediğine dikkati çeken Biçki şunları kaydetti:
”Çok görkemli ve CHP'ye yakışır bir il kongresi yaptık. Bu kongrenin kazananı mutlaka CHP olacaktır. Ve öyle de olacak. Bundan hiçbir kuşkum yok. Ülkemizin tek adam rejimiyle yönetildiği, KHK'larla yönetildiği ve artık her şeyin bir tek adamın ağzından çıkan cümlelere kaldığı bir süreçte özellikle önümüzdeki 2019 sürecinde hem yerel seçim hem de ardından gelecek cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle hepimizi, partimizi de zor bir süreç bekliyor. Bu yüzden de hepimizin ortak gayesi öncelikle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını almaktır. Çıtayı zaten buraya koymuştuk. Ben Serkan Sarı kardeşimin bu çıtayı burada tutup ve bu başarıyı yakalayacağına yürekten inanıyorum. Bu süreçte de hiçbir kuşkunuz olmasın. 28 yıldan bu yana bir nefer gibi partimin her zaman hizmetkarı olacağım, partimin her zaman da emrinde olacağım. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Asıl olan kimin il başkanı olacağı meselesi değildir, ülke meselesidir, vatan meselesidir. Önümüzde CHP'yi ve ülkemizi bekleyen zor bir süreç var. Ama ben eminim ki bu süreçten de hep beraber başarılı bir şekilde çıkacağız. Görevi devralan Serkan Sarı ve ekibine başarılar diliyorum. Hepimizin yolu açık olsun.” (SAFFET KOÇ)

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.