Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
MARANGOZLAR 'GÜLER' DEDİ 12.01.2018
Büyükşehir Belediye Sergi Salonunda gerçekleştirilen Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulunda mevcut başkan Kamil Güler ve başkan adayı Ersin Sözdemir'in listeleri yarıştı. 203 oy alan mevcut başkan Kamil Güler yeni dönemde de başkanlığa seçildi. Diğer aday Sözdemir ise 170 oyda kaldı


Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulu
Büyükşehir Belediye Sergi Salonunda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını BESOB Başkanı Fehmi Erdem'in yürüttüğü genel kurulda yönetim kurulu faaliyet denetim raporu, bilanço, gelir, gider hesapları okunarak müzakere edildi.
Başkan adayı Ersin Sözdemir yaptığı konuşmada “ Birçoğumuzun bildiği üzerine odamızda birçok sorunların olduğu ve bu sorunların üzerinin kapatılmaya çalışıldığını düşünüyorum. Aslında bu yapılangenel kurul toplantıları meslektaşlarımızın bayramıdır. Bunu tekrarlamak istiyorum; bugün bizim bayramımızdır. Bilindiği gibi oda seçimlerimiz dört yılda bir tekrarlanmaktadır. Yani bir sonraki genel kurulumuz 30 Mart 2022 yılında yapılacaktır. Ancak bizde yönetimin bu güne kadar yaptığı ve yapamadığı icraatlar' burada sorgulamamız ve tartışmamız gerektiğini düşüyorum.
Oylara sahip çıkılmamıştır
Bizler burada bugün sorunlarımızı konuşup, ortak çözümlerde bulunması gerekir. Buraya, bu kürsüye çıkıp, konuşmaları süsleyip üyemizin gözüne hitap eden, slayt görüntüsü hazırlayıp, oy istemek üyemize karşı haksızlık ve ahlaksızlık olur. Çünkü her verilen oy benim neznimde kutsal bir emanettir. Dört yıl bu emanete gözümüz gibi sahip çıkmamız gerektiği bilinci ile davranmamız gerekir. Saygı değerarkadaşlar ancak bugün baktığımda meslektaşlarımız tarafından verilen bu emanet oylara çıkılamamıştır.
SÖZDEMİR: “KAMİL BAŞKANIMIZIN HAYIRLI UĞURLU RÜYALARI BİTMİŞTİR”
Üzerine basarak söylemek isterim ki; Esnaf Odaları siyasi bir teşkilat değildir. Burada odamız ve yönetim siyasi bir parti temsilcisi gibi hizmet ettiğini bizleri rant içine sokup, kullandığı iş yerlerimizin, bizler buralara paha biçemezken buradaki iş yerlerimize m2 1.000 TL değer biçtirip satmak isteyen üyelerimizin tapularını Büyükşehir Belediyesine getirip paralarını almalarını istedi. Bu durum bizlerin onurunu kırmıştır. Birçok esnaf kardeşimi yeni iş yeri vaatleri ile ve özellikle marangozlar sitesini, buralarm iadı doldu yeni iş yeri diyerek ve hiçbir üyemizin olurunu almadan, istişare yapmadan sadece siyasi rant elde edilmesi için, görsel ve yazılı basına verilmesi, buradaki esnafimız tarafinda hayal kırıklığı yaratmıştır. Üyelerimiz bir çok sorun ile uğraşırken ve özellikle varolma mücadelesi verirken, üyemiz yanında durulmamıştır. Ben yaptım oldu anlayışı hakim kılınmıştır. Ancak Kamil Başkanımızın hayırlı uğurlu rüyaları bitmiştir.
“İŞ YERLERİMİZ UZAYDAN MI
İNDİRİLECEK”
Yeni iş yerleri ile alakalı burada sıkıtıntı yok deniliyor. TV'de iş yerlerinin yazın biteceğini, biz üst üst yapının 2018 sonunda bitirileceğini biliyoruz. Başkan ise 2018 yazında bitecek diye beyanda bulunuyor. Ancak daha ortada hiç bir çalışma yapılmamıştır. Ben ve kooperatif üyelerimiz merak ediyor. Acaba bu iş yerlerimiz uzaydan mı indirilecek. Yani ben burada 247 üyemizin iş yerinin bitirileceğine inanmıyorum. Bu vaatle anca çocuk kandırılır. Bugün yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte talip olduğumuz bu büyük emanetin hakkını vermek için değerli oylarınız ile bu şerefli görevi üstlenmeye hazırız” dedi.
GÜLER: “VERMEYECEĞİM
BİR HESAP YOKTUR”
Haklarında karalama ve iftiraya varan yakışık almayan sözler sarf edildiğini belirten Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler “Hakkımızda karalama ve iftira var yakışmayan sözler. Ben özellikle mslektaşıma yakıştıramadığım sözler. Şuan ki oda üye sayısı 486 bu bir onur gurur meselesidir. Kooperatif genel kurulu değil salondaki misafirlerimiz kooperatifle alakalı çalışmalara başlarsam yarım saati geçer konuşmam Allah'ın izniyle vermeyeceğim bir hesap yoktur, yanlış olan hiç bir şey de yoktur. Burada kooperatif ortağı olmayarak bu gün düğünümüz bayramımız olan sizlere yakışır bir salon hazırlayarak sizleri davet ettik.
Sorunları çözmek için mücadele ettik
Kooperatif genel kurulu olsaydı kooperatifle alakalı tüm konulara akşama kadar konuşurduk. Odamızı 2010 yılında aldığımızdaki halini eski üyelerimizin hepsi biliyor. Bu zaman kadar hiç bir üyem benim şu sorunum var ben dertliyim deyipte yanında olmadığımız olmamıştır. Yönetim kurulumuz ve ben sorunları çözmek için her zaman mücadele ettik. Burada bazı taşlar Esnaf Odalasınada geldi. Biz hiç bir zaman kooperatifimiz yada odamızı siyasete alet etmedik. En son 2014'de ki meclis kararıyla marangozlar sitesinin yeri değişecek dendi. Büyükşehir Belediyesi kesinlikle kendisine rant elde etmek için bu projeyi başlatıp devamını yapmadı. Şuan hepinize soruyorum marangozlar sitesinde kiracı yada iş yeri sahibi olan arkadaşlardan belediyeye tapuyu zorla yada isteyerek vermiş arkadaş var mı burada.
kimseye bankadan zorla kredi çekin demedim
Hani belediye rant elde ediyordu zorla veriliyordu. Kim verdi? Ben bu konuda çok rahatım bu işi yapacak kuvvetli bir müteahitimiz ve paramızda var. Ben kimseye bankadan zorla kredi çekin demedim. Hep sizler için çalıştık fedakarlığım sizler için. Biz mal şöhret siyaset peşinde değiliz. Çalışna personelim burada mağazamızı açtık hep örnek olabilmek için. Bu zaman kadar ne kooperatifimizin işler nede odamızın işleri aksamıştır” şeklinde konuştu.
Başkan adayı Kamil Güler ve Ersin Sözdemir'in konuşmalarının ardından seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda 203 oy alan mevcut başkan Kamil Güler yeniden başkanlığa seçildi. Güler'in listesi şu isimlerden oluştu: Ender Tophanecioğlu, Şerif Korkut, Nahit Bozbay, Arif Güven, Sezgin Kocabaş, Celal Karkın, Gürkan İnce ve Ali Mahir Dizban. (SAFFET KOÇ)

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.