Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
Dursunbey ormanlarından 27 milyonluk liralık gelir 12.01.2018
Balıkesir'in Dursunbey ilçe Orman İşletme Müdürü Fahri Atalay, 2017 yılında bölgelerindeki ormanlardan 27 milyonluk gelir elde ettiklerini söyledi.


Dursunbey Orman İşletme Müdürü Fahri Atalay; “Orman İşletme Müdürlüğümüz 2017 yılında çok başarılı ve karlı bir dönem geçirdik. Bu başarımızdaki en önemli 3 unsur olan personel, zaman ve paranın yönetimi, bu üç unsurun denetimini ve yönetimini sağlamamız neticesinde verimliliği en üst seviyeye çıkarak sağladık. 2017 yılı çalışmalarımızda en büyük desteği sağlayan Balıkesir Orman Bölge Müdürümüz Metin Kırcı'ya çok teşekkür ediyorum. 2017 yılı çalışmalarından dolayı üstün performans gösteren İşletme Müdürlüğümüzün Orman İşletme Şefinden, memurundan işçisine kadar tüm personelimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Orman İşletme Müdürlüğümüzün yeni senede daha başarılı ve karlı bir dönem geçirmesi için tüm Orman İşletme Şeflerimiz, memurlarımız ve işçilerimizin her zaman ki gibi özverili gayretleri göstermesini diliyorum” dedi.

Orman Köylülerine
12 Milyon'luk Gelir
Dursunbey Orman İşletme Müdürlüğü olarak 2017 yılında 8 Milyon 300 Bin TL Kar elde ettiğini belirten Atalay; “2017 yılı içinde Orman İşletme Müdürlüğü olarak toplam 27 milyon TL gelir elde ettik. Orman köylülerimize yaptıkları istihsal işçiliklerine karşılık 12 Milyon TL kaynak aktardık. Ormancılık Çalışmalarımızda gerek Orman Ürünleri ticareti ile uğraşan Esnaf ve Lif Yonga kuruluşlarımızın orman ürünlerine olan ihtiyaçlarını standartlara uygun olarak karşılamaya çalıştık. 2017 yılında yine Orman köylülerimize ORKÖY kapsamında Süt Sığırcılığı kapsamında Selimağa ve Büyükakçaalan mahallelerimizdeki 26 hane orman köylülerimize yaklaşık 5 Yüz Bin TL destek sağlayarak hizmet verdik” dedi.

2 Bin Dönümlük Ağaçlandırma
Çalışması Yapıldı
2017 yılında Ağaçlandırma seferberliği kapsamında 660 Dönüm alanda ağaçlandırma çalışması yapıldığını hatırlatan Fahri Atalay, 2000 dönüm alan ağaçlandırma sahalarımızda bakım çalışmaları yapıldı. Atalay Ayca; “Okul, Cami ve Mezarlık, Hastanelerimizin bahçeleri ve sivil toplum örgütlerle ile hatıra ormanları ve orman alanlarımızı artırmaya yönelik çalışmalar ile birlikte yaklaşık 250 Bin adet fidanımızı toprak ile buluşturduk” dedi.
Atalay; “2017 yılında Makine ikmal çalışmalarında bakım görmemiş ormanlarımızda çalışmaları yapmak üzere toplam 5 km yeni yol, 5 km sanat yapısı, 8 km üst yapı, 1085 km bozuk olan orman yollarımızı Büyük Onarım ve Üretim tamir bakım çalışmaları yapılarak bakımlı hale getirdik. Ormanlarımızda böcek ve diğer zararlılar ile mücadelede 250 adet kuş yuvası asıldı. Orman Kadastro çalışmalarında 15 mahallemizde 2/ B uygulama çalışmaları bitirilmiştir. Orman Genel Müdürlüğümüz ile İşkur Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu Toplum Yararına Çalışma programı kapsamında 15 adet vatandaşımıza İşletme Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı Orman İşletme Şefliklerinde istihdam sağladık. Orman köy halkı ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermeyi sağlayacak “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” sözünü düstur alarak Dursunbey Müdürlüğümüz idari bina ve lojmanlarımızın tamir tadilatları yapılarak memurlarımıza rahat çalışma ortamı sunarak binalarımızı iyileştirdik.
2018 yılında Orman köy halkı ve vatandaşlarımızın kurum ile olan ilişkilerimizi geliştirmek, Boşalan orman köylerimizde köylülerimizi işlendirerek hem iş istihdamını hem de gelir kaynaklarını artırmak en büyük hedeflerimiz olacaktır” dedi.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.