Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
BAUN TIP'DAKi BALIKESiR'iN GURURLARI 12.01.2018
Tıp Fakültesi'nde genç Balıkesirli profesörler ve doçent doktorlar çoğalıyor. Ovaköylü Doç. Dr. Mine İslimye Taşkın


Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulamaları ve Araştırma Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nın başarılı Doç. Dr. Mine İslimye Taşkın, Balıkesir'in Merkez Ovaköyü'nden, tatlı dili, güler yüzü ile hemen herkesin sevdiği ve saygı duyduğu bir isim oldu. Ankara Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 3,5 yıl Dursunbey Devlet Hastanesi'nde Kadın Doğum Bölümü'nde mecburi hizmette bulunduktan sonra 5 yıldan bu yana da Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak hizmet veriyor.
RAMAZAN ÜLKER'İN YEĞENİ
Balıkesirlilerin tanıdığı eski muhtar, halen S.S. Balıkesir – Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde 45.000 çiftçi ortağın temsilcisi olan Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevi yapan ve PANKO BİRLİK Yönetim Kurulu'ndaki hemşehrimiz Ramazan Ülker'in de yeğeni olan genç doçentin hastanede başarı ile görev yaptığını ifade edildi. Doç. Dr. Mine İslimye Taşkın'dan BAUN Tıp'da hemen herkes övgüyle bahsettiği aktarıldı.
HASTALARA İTİNA İLE BAKIYOR
Doçent Dr. Mine İslimye Taşkın'ı anlatan bir hasta yakını “Mine hocanın birinci olumlu hareketi, hastaya sevgi ve güler yüz ile yaklaşması. Bu da hastalar üzerinde çok büyük motivasyona neden oluyor. Biz Simav'dan geldik. Böyle hocaları olduğu için Balıkesirliler ne kadar övünse azdır. Tıp Fakültesi'nde çok sayıda genç profesör var. Çoğunun Balıkesirli olduğunu öğrendim. Doçent Dr. Mine İslimye Taşkın da Altıeylül Ovaköy'den bir çiftçinin kızıymış. Çok insancıl olmasıyla hemen herkesin gönlünü kazanmış” diye konuştu.
5 YILDIR BAUN'DA
Bizde bu bilgiler ışığında Taşkın ile görüştük. Eşinin Hasçetin Hayvancılık Çiftliği'nde veteriner hekim olduğunu belirten Doç. Dr. Mine İslimye Taşkın DEMOKRAT'a “1980 Balıkesir Ovaköy do-ğumluyum. İlk ve ortaokulu Ovaköy'de, liseyi Ba-lıkesir'de okudum. Ankara Tıp Fakültesi'nden me-zun olduktan sonra Dursunbey Devlet Hastanesi-'nde 3,5 yıl mecburi hizmet yaptım. 5 yıldan beri Balıkesir Tıp Fakültesi'nde görev yapmaktayım. Balıkesir'de Balıkesirlilere hizmet vermekten çok mutluyum. İnsanlara hizmet büyük mutluluktur. Evliyim ve bir oğlum var” diye konuştu.

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.