Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
SON BÖLÜMDE ADETA NEFESLER TUTULDU 13.09.2017

Geçen hafta cuma günü yayınlanan son bölümde yapılan operasyon ile Tuğçe ve Büşra'yı 11 yıl önce öldüren kişilerin tutuklandığı söylenmişti. Serap Paköz “Gerçeğin Peşinde” 11 Eylül Pazartesi günü hafta sonu yaşanan gelişmeleri aktardı. Talihsiz kızın ailesi ve izleyenler son bölüm canlı yayını dikkatle takip etti.


Gerçeğin Peşinde 11 yıl sonra cinayeti çözdü!
Serap Paköz'ün sunduğu programda uzun süredir Büşra ve Tuğçe konusu geçmekteydi. Araştırmalar her geçen gün ilerlerken cinayetin sırrı da çözüme kavuştu. Programı 11 Eylül 2017 Pazartesi günü herkesi ekran başına kilitledi, izleyenler duygusal anlar yaşadı.

Cinayeti tırnak altı materyalleri çözdü!
Cinayetin çözümünde tırnak altı materyallerindeki dokular ile DNA örneklerinin karşılaştırması çözdü. Adli Tıp raporuna göre Büşra ve Tuğçe'den alınan DNA'lar S.Y. ve kardeşi A.Y.'ye ait olduğu ortaya çıktı. Balıkesir polisi ise olayla ilgili 6 kişiyi gözaltına aldı. Herkesin birbirine şüphe ile baktığı köyde katillerin ortaya çıkması üzerine derin bir 'oh' çekildi.

Cinayet, 'faili meçhul' kalmadı
Savaştepe'ye bağlı Karacalar Köyü'nde tam 11 yıl önce meydana gelen kuzen cinayeti olayında yaşamlarını yitiren Tuğçe ve Büsra'nın katil zanlıları bir türlü tesbit edilememiş ve “faili meçhul mü kaldı bu cinayetler?” diye toplum içinde ve olayın yaşandığı köyde büyük bir endişe belirmişti.

Yanlışlık bu kez düzeltildi
Tam 10 yıl önce iki şüpheliden alınan ve o dönemki teknikte DNA'ları tutsa da doku uyuşmazlığında yanlışlık yapılarak çözülemeyen cinayette bu kez son teknoloji uygulanınca DNA'da doğru teşhisle yanlışlık düzeltildi, doğru ortaya çıkmış oldu. Katil zanlıları S.Y. ve A.Y.'nin birebir uyuşan dokuları ve de cinayetin işlendiği tarihte köyde olduklarının cep telefonları HTA'larından tesbit edilmesi ile olay şimdi Savcılık'ta ve yetkililerin vereceği karar beklenmeye başlandı.
Serap Paköz'ün önceki gün yayınlanan son canlı yayın programında cinayete kurban giden kuzenlerin aileleri ve olayın takipçisi olan avukat ve adli tıp raporunu yazan doçent ile psikiyatri uzmanın açıklamaları kamuoyunu aydınlattı.

A.Y.'nin eşinin hiçbir
şeyden haberi yokmuş!
Programa bağlanan A.Y.'nin 10 yıllık eşi iki çocuk sahibi kadın, olaydan haberi olmadığını, eşinin kendisine hiç bahsetmediğini, hatta ima bile etmediğini, kendisinin ise televizyondaki programdan eşinin adının geçmesi ile olaydan haberdar olduğunu aktardı. “Hayatın karardı, ben şimdi iki çocukla ne yapacağım” dyen her şeyden bihaber anne, aileye de defalarca “başınız sağolsun” diyerek ölen çocuklara da rahmet diledi.
Baştan eşinin böyle bir şey yapmayacağına inandığını, “inşallah doğru değildir” diyerek endişesini dile getiren ikinci şüpheli A.Y.'nin eşine Serap Paköz tarafından kayınbiderinin daha önce de 13 yaşındaki bir kıza cinsel saldırıda bulunduğunu, bu nedenle hapis yattığını, kızın yaşının büyültülmesi sonrasında evlenme sözü vererek hapisten çıktığını ve bundan haberinin olup olmadığını sorulması üzerine “haberim yoktu” yanıtını vermesi, iki kardeşin tam 11 yıl cinayeti herkesten sakladıkları şeklinde yorumlandı. Yine diğer şüphelilerin programa telefonla sık sık bağlanarak kendilerini savundukları, oysa S.Y. ile A.Y.'nin hiç telefonla bağlanmadıklarına vurgu yapıldı.

S.Y. ve A.Y.'nin
ağabeyi savunmaya kalktı
Yine programa bağlanan iki şüphelinin ağabeyi de “10 yılda ne değişti de şimdi DNA'lar uyuştu?” diyerek kardeşlerini “Bunlar başka evrenden mi geldi. DNA'lar ilk başta uyuşmaz da, sonradan nasıl uyuşur?” diyerek savunmaya kalkmaya çalışsa da kendisine izah edilen durum sonrasında gelinen noktayı kabullenmek zorunda kaldı. Şimdi o da kararı beklemekten çaresi kalmadığını anlayınca telefonu uzun bir süre meşgul ettikten sonra kapatmak zorunda kaldı.
Büşra ve Tuğçe'nin aileleri 11 yıldır ağladıklarını, çocuklarının şimdi yaşasalardı üniversitede olacaklarını yaşlı gözlerle haykırırken programda yaşanan duygu dolu anlar gündeme damgasını vurdu.
Şimdi DEMOKRAT soruyor:
“Ya Serap Paköz olmasaydı?”
Programı, yapımcılarını, sunucularını tv muhabirlerini ve olayın aydınlamasında emeği geçen herkesi canı gönülden kutlamak lazım.
İyi ki varsınız..

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.