Demokrat Gazetesi
  Demokrat GazetesiDemokrat Gazetesi  

 
BAKKALLAR ODASI ÖĞRENCiLERi UNUTMADI 13.09.2017
Balıkesir Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası2017-2018 eğitim öğretim yılında okula yeni başlayacak olan ihtiyaç sahibi olan oda üyelerinin çocuklarına kırtasiye seti hediye etti.


Kırtasiye yardımıyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Balıkesir Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Hasan Yançıl yeni okula başlayacak olan çocuklara başarılı bir eğitim öğretim yıl geçirmelerini dilerken 11 yılda 253 çocuğa bu yardımı gerçekleştirdiklerini söyledi
Balıkesir Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Hasan Yançıl konuşmasında şu ifadelere yer verdi ; “Şu an aramızda oda esnaflarımız var ve onun evlatları var. Bunların hepsi esnaf ve mesaisi uzun olan bir işi yapıyorlar. 365 gün çalışıyorlar. Dinlenmeden ertesi gün yine işlerinin başına geçiyorlar. Fedakârca ve çalışkan bir şekilde evlatları için çalışıyorlar. Tek dertleri evlatlarını geleceğe hazırlamak. Vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmek. Hepimizin derdi bu. Çocuklarımız milletimizin devletimizin geleceği olan nesillerimiz. Belki içlerinden biri Cumhurbaşkanı olacak başbakan olacak bilemiyoruz. Şimdiden biz onlara yolları açık olsun diyoruz. Bu sene eğitim öğretime ilk defa başlıyorlar. Bizde 11 yıldan bu yana bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bugün 11 çocuğumuz var. Bu çocuklarımızı biz devletimize emanet ediyoruz. Biz devletimizden şunu istiyoruz. Hayırlı evlatlar yetiştirsinler vatana ihanet etmeyen insanlar olsunlar. Çocuklarımızın zihin haritasında bakkal amcasını unutmaması için bu etkinliği yapıyoruz. Biz bu etkinliğe 2007'de başladık. Bu yıl 11.sini düzenliyoruz. Şimdiye kadar 253 esnafımızın çocuğuna okul çantası ve kırtasiye malzemelerini hediye ettik. Bugünde 11 öğrenciye hediye edeceğiz. Ben bu çocuklarımıza yeni eğitim öğretim yılında ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.”

 Önceki Haber   Sonraki Haber
© 2015 DEMOKRAT GAZETESİ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.